اخبار ارز دیجیتال

NFT فیژیتال چیست و چگونه کار می کند؟

دنیای منحصر به فرد NFT های فیزیکی و نحوه ترکیب آنها از قلمرو فیزیکی و دیجیتال برای ایجاد سطوح جدیدی از مالکیت و اعتبار را کشف کنید.

آیا NFT های فیزیکی آینده هستند؟

جهان می تواند توکنیزه شود و NFT ها می توانند راهی برای تجارت ما باشند. آیا آینده است؟

توکن‌های غیرقابل تعویض Phygital ارزش افزوده بالایی دارند و می‌توانند بخشی از ابتکار جامعه هر برندی باشند. با توجه به جدید بودن آنها، جار و جنجال هایی در اطراف آنها وجود دارد که برندها می توانند از آن بهره ببرند. با توجه به اینکه بسیاری از متصدیان Web2 و شرکت های بومی دیجیتال در حال پرش به بازار هستند، NFT های فیژیتال به کانون اصلی جوامع شرکتی و بازاریابی تبدیل شده اند. آماده تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ بخشی از ابتکار عمل

با این حال، پذیرش گسترده NFT های فیژیتال ممکن است به توسعه راه حل های عملی و مقرون به صرفه برای ذخیره، ردیابی و اعتبار سنجی اقلام فیزیکی نشان داده شده توسط NFT ها بستگی داشته باشد. علاوه بر این، NFT های فیژیتال باید با NFT های معمولی رقابت کنند. NFT های سنتی بسیاری از مزایای مشابه را بدون پیچیدگی و هزینه های اضافی مرتبط با ردیابی اقلام فیزیکی ارائه می دهند.

علاوه بر این، باید دید که چگونه این ابتکارات می توانند به طور پایدار مقیاس شوند و به برندهایی که از آنها استفاده می کنند ارزش بیافزایند. چارچوب قانونی و نظارتی پیرامون NFT های فیژیتال نیز باید قبل از تبدیل شدن توکن های غیرقابل تعویض فیگیتال به یک پدیده رایج، روشن شود.

آیا NFT های فیژیتال بهتر از NFT های سنتی هستند؟

اثبات حضور فیزیکی (PFP) NFT مدلی نماینده الگوی NFT است. آیا یک نشانه فیزیکی غیرقابل جایگزین می تواند یک پادشاه را به دلیل مفید بودنش از سلطنت خلع کند؟

NFT‌های PFP به‌عنوان اثبات اصالت عمل می‌کنند و به مالکان اجازه می‌دهند ثابت کنند که مالک کالای منحصربه‌فرد خود هستند و صحت و مالکیت اقلام فیزیکی را به همان روشی که NFT‌های سنتی تأیید می‌کنند، می‌توان برای تأیید استفاده کرد. برای تأیید صحت و مالکیت دارایی های دیجیتال استفاده می شود.

مقادیر آنها به تقاضا و کاربرد در NFTها بستگی دارد. NFTهای Phygital نقاط تماس فیزیکی را به قلمرو دیجیتال می آورند، اما ارزش و ارزش آنها به بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد، به جز جذابیت هنری.

بنابراین، به سختی می توان گفت که توکن های فیزیکی غیرقابل تعویض نسبت به NFT های سنتی برتری دارند. هر دو مزایا و معایب خود را دارند و راه‌حل ایده‌آل به کالایی که کسب درآمد می‌شود و استفاده مورد نظر از NFT بستگی دارد. با این حال، Phygital NFT وعده می دهد که پلی بین دنیای دیجیتال و فیزیکی باشد. همچنین پایه های برند Web2 و Web3 را پل می کند.

مزایای NFT فیژیتال چیست؟

علاوه بر تجربه جامعه، NFTهای فیژیتال همچنین به ایجاد قابلیت ردیابی در محصولات فروخته شده به مشتریان کمک می کنند. تاریخچه یک محصول و ارائه آن می تواند اعتبار و ارزش تجاری به کالاهای فیزیکی بیافزاید.

تجربه جامعه تنها یکی از موارد استفاده عالی برای NFT های فیزیکی است. با توجه به اینکه توکن های غیرقابل تعویض اصلی و ضد دستکاری هستند، هرکسی که Phygital NFT خریداری می کند می تواند تکامل خرید خود را مستقیماً از خریدار اصلی پیگیری کند. این به ایجاد اصالت و اعتماد، یکی از سنگ بنای معاملات اقتصادی کمک می کند.

به لطف قابلیت ردیابی، NFT های فیژیتال همچنین به مبارزه با کالاهای تقلبی در بازار کمک می کند و منجر به فروش محصولات اصلی می شود. در نهایت، توکن‌های فیزیکی غیرقابل تعویض، همکاری‌های بیشتری را ایجاد می‌کنند و ابزاری برای هنرمندان برای کسب درآمد از مهارت‌های خود فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، هنرمندان می توانند با همکاری با برندهایی مانند Givenchy برای ایجاد محتوای مارک دار برای کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی مارک، از کار خود در Felt Zine کسب درآمد کنند.

این ممکن است نیاز به ایجاد عکس‌های تازه، آثار هنری یا سایر مواد بصری داشته باشد که برند و محصولات Givenchy را برجسته می‌کند. هنرمندان ممکن است برای کار خود غرامتی را به صورت پورسانت، حق امتیاز یا بخشی از عواید حاصل از فروش محصولات حاصل از کار خود دریافت کنند. هنرمندان همچنین ممکن است برای کار خود دیده و شناخته شوند، که می تواند برند شخصی آنها را تقویت کند و فرصت های تجاری جدیدی را برای سود بردن از هنر خود جذب کند.

این فناوری جدید از پایه های طراحی Web3 برای کشف چندین راه همکاری بین سازندگان، توسعه دهندگان، برندها و مصرف کنندگان آنها استفاده می کند.

برندهای مختلف چگونه از NFT های فیژیتال استفاده می کنند؟

به عنوان یک فناوری نوپا، برندها فقط سطح مورد استفاده از تجربه فیژیتال را خراش داده اند. با این حال، NFT های Phygital راهی برای توکن کردن جوامع دروازه، ایجاد مکانیسم های تشویقی و هویت برند و در نتیجه کمک به حفظ کاربران خواهد بود. برندها در طول تاریخ از آنها برای بسیاری از این اهداف استفاده کرده اند.

راه های مختلفی وجود دارد که مارک ها می توانند فعال سازی فیژیتال را فعال کنند. یکی از راه هایی که برندها برای ایجاد تجربیات فیژیتال تشویق می کنند، کاربران را به خرید NFT و سوزاندن آنها برای دسترسی به کالاها و تجربیات فیزیکی تشویق می کند. نمونه ای از این پروژه Nouns Vision است.

استراتژی دیگر فراهم کردن دسترسی به توکن‌های جایگزین و غیرقابل تعویض در زمان رایت است. همچنین فعال‌سازی‌های NFT در فروشگاه وجود دارد که در آن مشتریانی که محصولات یا خدمات واقعی را خریداری می‌کنند، NFT‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. برندها از این توکن های غیرقابل تعویض برای ارائه تجربیات جامعه هدفمند استفاده می کنند. این تجربیات به مشتریان احساس تعلق می‌دهد و ثابت شده است که برای حفظ و کسب حیاتی است.

NFT های فیزیکی نیز توسط شرکت های بازی برای ارائه تجربیات جدید بازی و شناسایی دستاوردهای بازیکنان استفاده می شود. برای مثال، شرکت‌های بازی‌سازی ممکن است به کاربران اجازه دهند NFT‌های Phygital منحصربه‌فردی را بخرند و بفروشند که شخصیت‌ها، کالاها یا سلاح‌ها را برای استفاده در بازی‌هایشان به تصویر می‌کشد.

اینها تنها چند نمونه از نحوه استفاده برندهای مختلف از NFTهای فیژیتال برای ارائه تجربیات تازه و بدیع به مشتریان خود هستند. کاربردهای آتی توکن‌های غیرقابل تعویض Phygital ممکن است با توسعه فناوری حتی خلاق‌تر شوند.

چه صنایعی از NFTهای فیژیتال سود خواهند برد؟

موارد استفاده در صنعت برای NFTهای فیژیتال تنها با تخیل شما محدود می شود، زیرا چندین برند Web2 می خواهند یک جامعه فشرده ایجاد کنند.

توکن‌های غیرقابل تعویض واقعاً در صنعت ناشناس هستند. اکثر صنایع می توانند از NFT های فیژیتال برای ایجاد تجربیات یکپارچه جامعه استفاده کنند. این باعث آگاهی از برند و اثرات یادآوری قوی می شود. اما برندهایی که این پارادایم را در بر می گیرند شامل لوکس، مد، غذا و نوشیدنی، پوشیدنی ها، سرگرمی ها و حتی بخش کالاهای مصرفی در حال حرکت هستند.

در زیر برخی از برندهایی که از Phygital NFT برای تعامل با جوامع خود استفاده می کنند، آورده شده است.

  • اودیسه استارباکس
  • باشگاه قایق بادبانی Timex و Bored Monkey
  • The Whiskey Barrel، یک پلت فرم آنلاین ویسکی
  • Bstroy x Givenchy Phygital Experience
  • فرقه و باران.

مثال‌های بالا زیرمجموعه کوچکی از بسیاری از برندهایی هستند که از Phygital Experiences استقبال کرده‌اند و به وضوح حرکت شرکت را به سمت Phygital Experiences و Phygital NFT تأیید می‌کنند.

Phygital NFT در کریپتو به چه معناست؟

فراتر از موارد استفاده مجازی برای NFTها، NFTهای Phygital بر اصول طراحی Web3 برای اتصال محصولات دنیای واقعی به دنیای مجازی متکی هستند.

جهان به سمت اقتصاد تجربه محور جامعه حرکت می کند. از آنجایی که شرکت‌های بیشتری برای ارائه خدمات به مشتریان خود وارد بازار می‌شوند، یکی از تمایزات کلیدی که می‌تواند تاثیر معناداری از دیدگاه مشتری ایجاد کند، تجربه جامعه است.

توکن‌های غیرقابل تعویض فیزیکی (NFT) تلفیقی از توکن‌های غیرقابل تعویض فیزیکی و دیجیتالی هستند که تجربه اجتماعی را برای کسب‌وکارهای آجری امکان می‌دهد تا از طریق NFT با مشتریان خود درگیر شوند.

NFT های فیزیکی به شما امکان خرید و فروش کالاهای واقعی، فیزیکی و تجربیات را از طریق کلکسیون های دیجیتال یا NFT می دهند. همانطور که کلکسیونرهای NFT های Phygital رشد می کنند و پیشرفت می کنند، آنها شروع به درک خود به عنوان بخشی از یک قبیله می کنند که حفظ مشتری را برای کسب و کار شما بهبود می بخشد.

NFT های Phygital لزوماً به جامعه بومی Web3 متکی نیستند. به عنوان مثال، جوامع NFT اتریوم و سولانا اغلب به کاربران بومی آن دسته از بلاک‌چین‌هایی که NFT بر اساس آن‌ها ایجاد شده‌اند، متکی هستند. با این حال، جامعه پیرامون NFT های فیزیکی می تواند به بلاک چین آگنوستیک باشد و بر برندهایی که احساس می کنند با آنها آشنا هستند تمرکز کند.

نویسنده: Arunkumar Krishnakumar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا