اخبار ارز دیجیتال

ردیاب نهنگ کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟

رفتار نهنگ‌های کریپتو می‌تواند بر قیمت‌های ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد و ردیابی این نهنگ‌ها می‌تواند بینش ارزشمند و به‌موقع را در مورد حرکات قیمت ارائه دهد.

ابزارهای رایج ردیابی نهنگ کریپتو چیست؟

ابزارهای ردیابی نهنگ مانند Whale Watchers و Whale Bot Alerts به سرمایه گذاران کمک می کند تا رفتار نهنگ ها را کشف کنند و تصمیمات سریع و به موقع بگیرند.

ابزارهای ردیابی نهنگ از نظر عملکرد متفاوت هستند، برخی فقط یک پنجره ساده روی بلاک چین هستند، برخی دیگر دارای قابلیت تجزیه و تحلیل و نمودارگیری در چندین بلاک چین هستند. برخی فقط ردیابی نهنگ های کریپتو را پوشش می دهند، در حالی که برخی دیگر ردیابی نهنگ NFT را نیز ارائه می دهند.

ابزارهای تحلیلی مختلف فقط تجزیه و تحلیل ساده و اعلان‌های مربوط به فعالیت نهنگ‌ها را ارائه می‌دهند، در حالی که دیگران فرصت‌های یادگیری جامع‌تری را در نمودارها و تجزیه و تحلیل به کاربران ارائه می‌دهند. برخی فقط فیدهای ساده انجام می دهند، برخی دیگر از کانال هایی مانند توییتر و تلگرام برای اطلاع رسانی به کاربران استفاده می کنند.

ابزارهای کلیدی برای تماشای نهنگ عبارتند از: Whale Watcher، Whale Bot Alerts، Whale Maps، Whale Alerts، Crank App و Coincarp. جدای از اینها، ابزارهایی مانند اترسکن و سولسکان در بالای بلاک چین های مربوطه خود قرار دارند و قابلیت ردیابی نهنگ را ارائه می دهند.

ردیابی نهنگ ها شما را تا حد امکان از نظر فنی آگاه می کند. با این حال، واکنش بازار به تجارت نهنگ کاملاً قابل پیش بینی نیست. داشتن اطلاعات در مورد رفتار نهنگ مفید است، اما این تنها یک ورودی است که بر عملکرد قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. این امر به ویژه در بازارهایی که عمدتاً تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی هستند، صادق است.

ابزارهای ردیابی نهنگ کریپتو برای چه مواردی استفاده می شود؟

به لطف ابزارهای ردیابی نهنگ، شفافیت ارائه شده توسط بلاک چین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا کیف پول های متعلق به نهنگ ها را شناسایی کرده و آنها را برای خرید و فروش ردیابی کنند. ابزارهای ردیابی به خودکار کردن فرآیند ردیابی کمک می کنند.

اکثر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال چندین ارز دیجیتال را در سبد خود دارند. برای اطلاع از حرکت بازار، باید کیف پول های متعددی را شناسایی و ردیابی کنید که مقادیر زیادی از ارز دیجیتال مورد علاقه شما را در خود جای داده اند. ابزارهای تحلیل زنجیره ای این قابلیت را فراهم می کنند.

ابزار ردیابی زنجیره بلوکی را اسکن می‌کند، آن‌ها را در زمان واقعی پیدا می‌کند و هنگام انجام تراکنش‌ها توسط کیف پول نهنگ به کاربران اطلاع می‌دهد. این ابزارها همچنین به شناسایی تراکنش‌ها در اندازه معین کمک می‌کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در اکوسیستم رمزنگاری‌شان ردیابی نهنگ انجام دهند.

به طور مشابه، مجموعه‌های NFT را می‌توان برای اقداماتی مانند فهرست کردن توکن‌های جدید غیرقابل تعویض زیر قیمت کف، فروش NFT به قیمت پیشنهادی، جارو کردن کف و غیره ردیابی کرد. حداقل قیمت جمع آوری توکن غیرقابل تعویض حداقل قیمتی است که می توان یک NFT را با آن خریداری کرد. اگر تقاضای بازار برای مجموعه NFT کم باشد، قیمت کف ممکن است کاهش یابد.

طبقات کاهش قیمت اغلب با یکی از دارندگان فهرست NFT در زیر کف قیمت شروع می شود. بنابراین می توان از ابزارهای ردیابی نهنگ برای شناسایی چنین رفتاری استفاده کرد و سرمایه گذاران را آگاه کرد و بر اساس آن اقدام کرد.

از سوی دیگر، جاروبرقی های کف، تقاضای بالایی برای مجموعه های NFT را نشان می دهد. این به اقدامی اشاره دارد که شخصی تعدادی توکن غیرقابل تعویض فهرست شده با کمترین قیمت در مجموعه خریداری می کند. وقتی کیف‌های نهنگ کف مجموعه‌های جدید را جارو می‌کنند، ابزار ردیابی نهنگ را می‌توان پیدا کرد.

ردیابی نهنگ کریپتو چیست؟

راه حل های اختصاصی برای ردیابی رفتار نهنگ های کریپتو وجود دارد. این راه حل ها می توانند تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ ها و در برخی موارد تصمیمات سرمایه گذاری/تجارت را برای کاربران فراهم کنند.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کریپتو به‌طور مداوم میزان ورود و خروج ارزهای دیجیتال به صرافی‌ها را دنبال می‌کنند. زمانی که مقدار زیادی از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتر (ETH) به سمت صرافی ها حرکت می کنند، انتظار می رود که برخی از اقدامات فروش رخ دهد و قیمت کاهش یابد. برعکس، اگر ارزهای رمزنگاری شده از مبادلات به کیف پول ها سرازیر شوند، به عنوان پیش درآمدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته می شود.

این به این دلیل است که وقتی یک صرافی دارای خروجی خالص بالای ارزهای دیجیتال است، عرضه کاهش می یابد و قیمت ها افزایش می یابد. نهنگ ها اغلب می توانند ارزهای رمزنگاری شده را در صرافی ها بخرند و آنها را به صورت عمده به کیف پول خود منتقل کنند. این می تواند منجر به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال شود.

در برخی از سناریوها، نهنگ ها ممکن است تصمیم بگیرند که با خرید و فروش در صرافی ها، بازار را مختل نکنند. آنها معاملات خارج از بورس (OTC) را بین دو کیف پول انجام می دهند. به عنوان مثال، اگر شما بیت کوین را به یک کیف پول ارسال می کنید و آن کیف پول سکه های USD (USDC) را پس می فرستد، بیت کوین می تواند بدون کشف معامله توسط بازار فروخته شود.

زمانی که بلاک چین یک تراکنش بزرگ را ثبت کرد، سرمایه گذاران می توانند تراکنش را بررسی کرده و کیف پول مرتبط با آن را بدست آورند. اگر کیف پول‌ها موقعیت‌های کریپتو بزرگی داشته باشند، ممکن است به عنوان کیف پول نهنگ کریپتو برچسب گذاری شوند. از آن زمان به بعد، با بررسی منظم این کیف پول ها و تراکنش های انجام شده، می توانیم حرکات قیمت ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول ها را ارزیابی کنیم.

ردیابی نهنگ در بازار NFT به همان اندازه سودآور است. اکثر جوامع NFT صاحبان مجموعه بزرگی دارند. این صاحبان NFT اغلب توسط جوامع خود شناسایی می شوند. ردیابی حرکات این کیف‌های نهنگ می‌تواند به سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری سریع خرید و فروش کمک کند.

به عنوان مثال، اگر یک کلکسیونر معروف NFT یا نهنگ کف یک مجموعه توکن غیرقابل تعویض را جارو کند، می تواند نشان دهنده درجه بالایی از اطمینان باشد. مجموعه های NFT و دنبال کنندگان نهنگ متوجه شده اند و توکن های غیر قابل تعویض را خریداری خواهند کرد. این رفتار چندین بار توسط گری واینرچوک در طول بازار صعودی NFT 2021 اشاره شد.

با این حال، گرفتن دستی رفتار نهنگ، حتی برای یک مجموعه ارز دیجیتال یا NFT، می تواند طاقت فرسا و وقت گیر باشد. اینجاست که ابزارهای ردیابی نهنگ وارد می شوند.

نهنگ کریپتو چیست؟

اکثر ارزهای دیجیتال دارای تعداد زیادی دارنده دارایی هستند که می توانند بر قیمت ارز دیجیتال تأثیر بگذارند. این به سرمایه گذاران فعال و معامله گران ارزهای دیجیتال کمک می کند تا رفتار بازار این نهنگ ها را درک کنند.

نهنگ‌های کریپتو دارندگان بزرگ ارزهای دیجیتال هستند. آنها اغلب می توانند افراد یا سازمان هایی باشند که ۱۰ درصد یا بیشتر از ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارند. به عنوان مثال، MicroStrategy حدود ۱۳۰۰۰۰ بیت کوین (BTC) را در اختیار دارد و می تواند قیمت بیت کوین را از طریق مشارکت در بازار حرکت دهد. بنابراین، ردیابی رفتار نهنگ‌های کریپتو بینشی به‌موقع در مورد حرکات قیمت دارایی‌های کریپتو فراهم می‌کند.

این فقط یک پدیده رمزنگاری نیست. در بازارهای سنتی، زمانی که یک مرد بزرگ مانند وارن بافت، یک برند یا یک صندوق تامینی نشان می‌دهد که در یک دارایی خاص موضع گرفته‌اند، قیمت دارایی بالا می‌رود یا برعکس. گفته می شود، زمانی که این بازیگران دارایی های خود را می فروشند، بازار معمولاً دنبال می شود.

با ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، همه تراکنش‌ها به صورت زنجیره‌ای هستند. به لطف شفافیتی که بلاک چین فراهم می کند، تراکنش های انجام شده توسط کیف پول های نهنگ را می توان با توجه به اندازه موقعیت ارز دیجیتالی که در اختیار دارند شناسایی کرد. این کیف پول ها را می توان برای درک نحوه رفتار بازار گسترده ردیابی کرد.

نویسنده: Arunkumar Krishnakumar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا