اخبار ارز دیجیتال

WEF راهنمای عمیق جدیدی را در مورد DAO برای پخش مسائل و تسهیل توسعه منتشر می کند

مجموعه ابزار سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز مجمع جهانی اقتصاد نتیجه تلاش بیش از ۱۰۰ کارشناس در قالب بحث مختصر است.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در تاریخ ۱۷ ژانویه یک «ابزار» برای سازمان‌های خودمختار دیجیتال (DAO) منتشر کرد. بیش از ۱۰۰ کارشناس در تلاش این سند برای ارائه “نقطه شروعی برای DAO ها برای توسعه استراتژی های عملیاتی، حاکمیتی و قانونی موثر” مشارکت داشتند. ”

به اصطلاح جعبه ابزار ۳۷ صفحه‌ای ماهیت توصیفی دارد و حاوی مدخلی مختصر اما دایره‌المعارفی در مورد DAO و موضوعات مرتبط است. آنها را به عنوان “مجموعه ای از منابع قابل انطباق برای کمک به سهامداران کلیدی برای درک پتانسیل کامل این شکل در حال ظهور” توصیف می کند. بر اساس این اسناد، DAO ها “پتانسیل رفع بسیاری از کاستی های شرکت های سنتی را دارند و در عین حال به حاکمیت و عملیات عادلانه تر دست می یابند.”

بحث با بخشی با عنوان “DAO چیست؟” آغاز می شود که ساختار عملیاتی، حاکمیتی و قانونی DAO را تشریح می کند. به دنبال آن، توصیه هایی برای هر یک از این حوزه ها در قالب بحث ارائه شد که تا حدودی تمایل به تعمیم داشت. مثلا:

«با دادن تخصص به «سفیران» محلی یا مدیران جامعه در جامعه DAO، می‌توانیم فرآیندهای عملیاتی کلیدی و داخلی را تسهیل کنیم. ”

اما اگر نکته‌ای وجود داشت، این بحث باعث شد:

ایجاد یک خط مشی و چارچوب قانونی مناسب برای DAO برای تحقق مزایا و کاهش خطرات این شکل سازمانی جدید ضروری است. وجود چندین پیشنهاد، مانند چارچوب گزارشگری دارایی های رمزنگاری شده پیشنهادی و لایحه زیرساخت ایالات متحده، پیچیده است. که می تواند الزامات رقابتی برای DAO ایجاد کند.”

مرتبط: WEF چارچوب تاب آوری سایبری، شاخصی را برای تقویت امنیت سازمانی معرفی می کند.

این اولین باری نیست که WEF بر روی DAO یا اولین جعبه ابزار متمرکز شده است. WEF در ژوئن ۲۰۲۱ “مالی غیرمتمرکز: (DeFi) Policy Maker Toolkit” و گزارش پیگیری را در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر خواهد کرد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا