اخبار ارز دیجیتال

پانل WEF در مورد اقتصاد توکنیزه شده آینده بحث می کند

این پنل شامل مدیر عامل Circle، وزیر حمل و نقل فنلاند و سایر بازیگران صنعت بود.

در یک بحث گسترده تر، پانلی از شخصیت های صنعت بلاک چین در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) به این نتیجه رسیدند که اقتصاد در آینده به طور فزاینده ای توکن خواهد شد. بر اساس این پنل، اعتبارات کربن، مسکن، نیرو، اوراق قرضه دولتی، ارز خارجی و سایر دارایی های دنیای واقعی در بلاک چین معامله می شود.

رویداد با عنوان یک اقتصاد نمادین پر جنب و جوشJeremy Allaire، مدیر عامل Circle، Jirayut Srupsrisopa (همچنین به عنوان “تاپ” شناخته می شود)، مدیر عامل Bitkub Capital، تیمو هاراکا، وزیر حمل و نقل و ارتباطات فنلاند، و بریل لی، یکی از بنیانگذاران بازی های صنفی بازده ظاهر شدند.

به گفته تاپ، بانک تایلند قصد دارد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای بازار عمده فروشی بات تایلند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ اجرا کند. دولت در حال حاضر با مقامات پولی سنگاپور (MAS) همکاری می کند تا دو کشور را به استفاده از ارز جدید بیاورد.

او همچنین گفت که دولت تایلند در حال کار بر روی مجوز «توکن سرمایه‌گذاری» جدا از مجوز فعلی رمزارز است. این به کارآفرینان اجازه می دهد تا در اوراق قرضه دولتی، تجارت اعتبار کربن، FX، واحدهای برق و سایر دارایی ها سرمایه گذاری کنند. تاپ توضیح داد که این بدان معنی است که “توکن سازی پایه و اساس اقتصاد دیجیتال آینده خواهد بود.”

تیمو هاراکا گفت که خود مدیریتی داده ها یک مسئله کلیدی در آینده خواهد بود. به گفته وی، انجمنی به نام “MyData.org” در سال ۲۰۱۴ در فنلاند با هدف اجازه دادن به کاربران برای اعمال مالکیت و کنترل بر داده های خود ایجاد شد. با این حال، با توجه به تمرکز بیشتر جامعه بر “حریم خصوصی” به جای مالکیت داده ها، پروژه هایی مانند این هنوز آنقدر که در غیر این صورت می توانستند مورد توجه قرار نگرفته اند.

مربوط: Cryptography در سال ۲۰۲۳ به «دست‌های پایدارتر» می‌رود: CSO CSO

یکی از پرسش‌کننده‌ها در این رویداد پرسید که شرکت‌کنندگان فکر می‌کنند هیجان‌انگیزترین چیزی است که انتظار داشتند در مرحله بعدی توکن شود. جرمی آلر گفت بسیاری از برندها سیستم‌های نقطه وفاداری خود را به برنامه‌های بلاک چین تبدیل می‌کنند و آنها را به جای «سیستم‌های حلقه بسته» با سیستم‌هایی که توسط برندهای دیگر استفاده می‌شوند، به «سیستم‌های حلقه باز» تبدیل می‌کنند.

همه شرکت کنندگان به طور کلی نسبت به آینده دارایی های توکن شده خوش بین بودند. با این حال، به نظر می رسد که آنها همچنین موافق هستند که مقررات دولتی باید واضح تر باشد و رابط های کاربری بهبود یابد تا بتوان اقتصاد توکن شده را امکان پذیر کرد.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا