🚨 اخبار ارز دیجیتال

وی چت یوان دیجیتال را در پلتفرم پرداخت ادغام می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم رسانه اجتماعی چینی WeChat یک یوان دیجیتال را در برنامه های پرداخت خود گنجانده است تا محبوبیت CBDC را افزایش دهد.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، وی چت، پیشروترین برنامه شبکه اجتماعی و پرداخت چین، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) را به خدمات پرداخت خود اضافه کرده است. هدف این حرکت افزایش جذابیت یوان دیجیتال است.

وی چت اکنون از ویژگی پرداخت سریع کیف پول های دیجیتال renminbi پشتیبانی می کند و آن را به دومین پلتفرم پرداخت پس از Alipay تبدیل می کند.

این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا از یوان دیجیتال برای پرداخت در برنامه های کوچک ویچت و سایر پلتفرم ها استفاده کنند. نسخه آزمایشی صفحه «مدیریت پرداخت سریع کیف پول» اپلیکیشن یوان دیجیتال، ۹۴ پلتفرم تجاری را فهرست می کند که در حال حاضر در دسترس هستند و در حال حاضر شامل وی چت می شود. WeChat Pay اکنون امکان پرداخت دیجیتال renminbi را در برخی از برنامه‌ها، مانند سفارش غذا و پرداخت قبوض در مک‌دونالد می‌دهد.

به منظور فعال کردن موفقیت آمیز ویژگی پرداخت سریع کیف پول وی چت، کاربر باید به اپراتور کیف پول قبلی اجازه همگام سازی شماره موبایل متصل به وی چت را بدهد. پس از فعال‌سازی، پرداخت‌ها به تاجرانی که از renminbi دیجیتال پشتیبانی می‌کنند را می‌توان از طریق برنامه WeChat انجام داد. ادغام های اضافی به مرور زمان در دسترس خواهند بود.

Linghao Bao، تحلیلگر شرکت مشاوره استراتژیک Trivium China، گفت: «مصرف‌کنندگان چینی با WeChat Pay و Alipay گیر کرده‌اند، بنابراین متقاعد کردن آنها برای تغییر به برنامه‌های پرداخت موبایلی جدید عملی نیست.» من اینجا هستم. بنابراین منطقی است که بانک مرکزی به جای این که به تنهایی با وی چت پی و علی پی شریک شود.

مربوط: یوان دیجیتال چین در کنار موارد استفاده جدید از قابلیت‌های قرارداد هوشمند برخوردار می‌شود

یوان دیجیتال که با نام e-CNY نیز شناخته می شود، در حداقل ۲۶ استان و شهر چین به صورت آزمایشی اجرا شده است. این توکن شاهد افزایش حجم معاملات در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک چینی در طول فصل خرید سال نو قمری در سال ۲۰۲۳ بود که با کمک‌های e-CNY از سوی مقامات کمک کرد.

در دسامبر ۲۰۲۲، Alipay دسترسی به شبکه پذیرش دیجیتال یوان را اعلام کرد. این به کاربران امکان می دهد از مصرف یوان دیجیتال در پلتفرم های ارائه شده توسط Alipay مانند Taobao، Shanghai Bus، Ele.me، Youbao، Tmall Supermarket، Hema استفاده کنند.

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا