اخبار ارز دیجیتال

پروتکل رسانه اجتماعی Web3 “لایه ۳” را برای ارائه ارسال فوری راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

لایه جدید متکی به Bundlr است، یک پلت فرم ذخیره سازی غیرمتمرکز که بر روی Arweave برای ذخیره سازی انبوه داده های رسانه های اجتماعی ساخته شده است.

تیم سازنده Lens، پروتکل رسانه اجتماعی Web3، راه اندازی یک شبکه جدید “لایه ۳” را برای مقیاس گذاری برنامه های رسانه های اجتماعی بلاک چین اعلام کرده است. طبق اعلامیه ۲۶ آوریل که توسط Cointelegraph تایید شد، شبکه جدید با نام “Bonzai” پست ها، نظرات و اشتراک گذاری ها را پردازش و ذخیره می کند و این داده ها را از شبکه Polygon حذف می کند و مقیاس پذیری لنز را بهبود می بخشد.

لنز یک پروتکل بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد یک «گراف اجتماعی» یا مجموعه دیجیتالی از ارتباطات قابل حمل بین خود و دیگران ایجاد کنند. هنگامی که کاربر در یک برنامه لنز با شخص دیگری ارتباط برقرار می کند، این اتصالات می توانند به برنامه های دیگر ساخته شده بر روی پروتکل ارسال شوند. وب سایت رسمی پروتکل ۱۷ برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر لنز، از جمله Buttrfly، DumpleingTV، Lenster و Lenstube را فهرست کرده است.

لنز روی شبکه Polygon، لایه ۲ اتریوم اجرا می شود.

در یک سند فنی مرتبط با این اعلامیه، تیم لنز گفت که شبکه Polygon نمی‌تواند حجم تراکنش یا نیازهای ذخیره‌سازی داده‌های اپلیکیشن‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی را برطرف کند و به یک «راه‌حل خوش‌بینانه داده‌های ابرمقیاس‌سازی L3» نیاز دارد. گفته می‌شود که چنین خواهد بود. استارت آپ. طبق مستندات، شبکه بلاک چین مشترک تنها می تواند تا ۲۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) را انجام دهد، در حالی که نسخه های قبلی لنز فقط ۴۰ تا ۵۰ TPS را مدیریت می کردند. در مقابل، توییتر می گوید که اغلب در اوج خود به ۲۵۰۰۰ TPS می رسد.

مربوط: متا روی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مبتنی بر متن با کد P92 کار می کند.

تیم پیش‌بینی کرد که این محدودیت می‌تواند مانع گسترش پروتکل با رشد پایگاه کاربر شود. برای حل این مشکل، Bonzai به عنوان Layer 2 در خود Polygon یا “L3” در شبکه Ethereum راه اندازی شد. Bonzai از Bundlr، یک پلت فرم ذخیره سازی غیرمتمرکز که بر روی Arweave ساخته شده است، برای ذخیره فایل های بزرگ و ذخیره داده های اعتبارسنجی در مورد آنها استفاده می کند.

با توجه به مقاله فنی، شبکه Bonzai از سه نوع گره تشکیل شده است: فرستنده، تأیید کننده و مهر زمانی. فرستنده تراکنش را تأیید می کند، ابرداده را ایجاد می کند و آن را به Bundlr می فرستد. تأییدکنندگان داده های ارسال شده توسط ارسال کنندگان را برای اطمینان از معتبر بودن آنها نظارت می کنند. مهرهای زمانی همچنین تعداد بلوک و مهر زمانی مناسب را برای یک قطعه داده معین تعیین می کنند.

در این مقاله آمده است که سیستم “[provide] به مصرف کنندگان تجربیاتی که از شبکه های اجتماعی انتظار دارند، مانند ارسال فوری، بدهید. ”

استانی کولچوف، بنیانگذار پروتکل لنز، معتقد است که Bonzai گام مهمی در تشویق پذیرش گسترده برنامه های اجتماعی Web3 خواهد بود.

“اجتماع غیرمتمرکز باید برای رقابت با web2 مقیاس شود. توانایی پشتیبانی از پذیرش انبوه مصرف کنندگان، پذیرش وب۳ را با ویژگی ها و مدل های تجاری جدید هیجان انگیز و قانع کننده سوق خواهد داد.”

در سال های اخیر، چندین شرکت پروتکل های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی مانند Lens، Subsocial و DeSo را ایجاد کرده اند. توسعه دهندگان امیدوارند این برنامه ها به گسترش جذابیت شبکه های بلاک چین به فراتر از دنیای مالی کمک کنند. در حالی که هیچ یک از فیس بوک، توییتر، یوتیوب یا سایر برنامه های اجتماعی Web2 موفق نبوده اند، برخی از کارشناسان بلاک چین بر این باورند که رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز بعد از افزایش ارزهای دیجیتال، چیز بزرگ بعدی خواهند بود.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا