اخبار ارز دیجیتال

Web3 هر ساعت 15 قرارداد هوشمند جدید تقلبی را مشاهده می کند: آزمایشگاه Solidus

آزمایشگاه Solidus که 12 بلاک چین اصلی را رصد کرده است، اکثر توکن های تقلبی را که از زنجیره BNB بایننس سرچشمه می گیرند، شناسایی کرده است.

فضای وب 3 و رمزارزها شاهد افزایش کلاهبرداری در قراردادهای هوشمند انبوه بوده است، به طوری که شرکت نظارت بر ریسک بلاک چین آزمایشگاه Solidus می گوید که به طور متوسط ​​هر ساعت 15 کلاهبرداری جدید مستقر شده را شناسایی می کند. من اینجا هستم.

آزمایشگاه Solidus از تاریخ 27 اکتبر، 10 اکتبر، 12 بلاک چین از جمله اتریوم (ETH)، Polygon (MATIC) و BNB Chain (BNB) را زیر نظر گرفته است، در این مدت 188525 کلاهبرداری در قراردادهای هوشمند شناسایی شده است. گفته می شود کشف شده است.

کتی کرینینگر، مدیر سابق دفتر حمایت مالی از مصرف کننده ایالات متحده (CFPB) و معاون فعلی امور نظارتی Solidus، در بیانیه ای گفت: […] تصویر بزرگ از داده های ما نشان می دهد که بیشتر این کلاهبرداری ها مورد توجه قرار نمی گیرند. ”

این شرکت همچنین تعداد توکن‌های تقلبی را روشن می‌کند، به طوری که 12 درصد از توکن‌های BEP-20 (استاندارد توکن برای زنجیره‌های BNB) ویژگی‌های جعلی را نشان می‌دهند، که آن را به زنجیره بلوکی با بیشترین تقلب در ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد.

به گفته این شرکت، استاندارد توکن بومی ERC-20 اتریوم با 8 درصد از توکن‌های بلاک چین که ویژگی‌های تقلب را نشان می‌دهند، در جایگاه دوم قرار گرفت. ما همچنین تخمین می زنیم که حدود 910 میلیون دلار ETH مربوط به کلاهبرداری از طریق صرافی های متمرکز و تنظیم شده عبور کرده است.

به گفته Solidus، این به اصطلاح “قراردادهای هوشمند توکن کلاهبرداری” برای سرقت وجوه سرمایه‌گذاران ساخته شده‌اند، با هدف عقب انداختن توسعه‌دهندگان برای سرقت وجوه سرمایه‌گذاری‌شده، یا فریب دادن افراد به سرمایه‌گذاری. جعل رمزارز محبوب

این نوع قراردادها “به طور خودکار مستقر می شوند و به راحتی تکرار می شوند”، به کلاهبرداران اجازه می دهد تا به سرعت هزاران حمله کم ارزش را علیه صرافی ها، تنظیم کننده ها و مقامات انجام دهند.

مربوط: به بایننس باس هشدار می‌دهد که گوگل همچنان سایت‌های فیشینگ رمزنگاری را تبلیغ می‌کند

سرمایه‌گذاران باید مراقب آن‌ها فقط کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال نیستند، هک نیز در حال افزایش است، طبق گفته شرکت تحلیلی Chainalysis، اکتبر احتمالاً بزرگترین ماه برای فعالیت هک ارزهای دیجیتال است.

کیم گرائر، مدیر تحقیقات Chainalysis، در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که میزان ارزش سرقت شده در هک ارزهای دیجیتال در سال 2022 به بالاترین حد خود خواهد رسید که عمدتاً امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را هدف قرار می دهد. او گفت که انتظار دارد آن را ثبت کند.

فضای وب 3 و رمزارزها شاهد افزایش کلاهبرداری در قراردادهای هوشمند انبوه بوده است، به طوری که شرکت نظارت بر ریسک بلاک چین آزمایشگاه Solidus می گوید که به طور متوسط ​​هر ساعت 15 کلاهبرداری جدید مستقر شده را شناسایی می کند. من اینجا هستم.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا