اخبار ارز دیجیتال

پروژه های Web3 هک شدن را به پاداش ها ترجیح می دهند: Finance Redefined

100 توکن برتر DeFi هفته ای پرنوسان و نزولی داشتند و تقریباً همه توکن ها در نمودارهای هفتگی قرمز معامله می شدند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

Uniswap، یکی از پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز، پشتیبانی یکپارچه کارت‌های نقدی و اعتباری را برای کاربران خود دارد. این به کاربران Uniswap اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را مستقیماً با کارت خود خریداری کنند.

یک کارمند سابق مسئول هک اخیر 5 میلیون دلاری پروتکل Ankr است. پروتکل‌های DeFi به مقامات مربوطه هشدار می‌دهند و به دنبال تعقیب مهاجمان و در عین حال تشدید اقدامات امنیتی هستند.

توسعه دهندگان وب 3 ادعا می کنند که بسیاری از پروژه های اکوسیستم کریپتو ترجیح می دهند هک شوند تا اینکه جایزه بپردازند. توسعه‌دهنده ادعا می‌کند که پروژه‌هایی که به او کمک کرد، پس از گزارش آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند و کمک به اصلاح آن، شروع به نادیده گرفتن او کردند. با این حال، با وجود یک سال پرتلاطم، دفای، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های بلاک چین باعث استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در سراسر صنایع شده است.

100 توکن برتر DeFi هفته ای نزولی داشتند و تقریباً همه توکن ها در نمودار هفتگی قرمز معامله می شدند.

Uniswap به کاربران امکان می دهد با استفاده از کارت های نقدی و اعتباری، ارزهای دیجیتال را خریداری کنند

صرافی غیرمتمرکز Uniswap با شرکت فین‌تک Moonpay همکاری کرده است تا به کاربران اجازه دهد ارزهای دیجیتال را در برنامه وب خود با استفاده از کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری و حواله‌های بانکی خریداری کنند. گزینه های انتقال بانکی برای کاربران در اکثر ایالت های ایالات متحده، برزیل، بریتانیا و منطقه پرداخت واحد یورو (همچنین به عنوان SEPA شناخته می شود) در حال گسترش است.

در اطلاعیه ای که در 20 دسامبر منتشر شد، Uniswap به اشتراک گذاشت که کاربران می توانند در عرض چند دقیقه فیات را در شبکه اصلی اتریوم، Polygon، Optimism و Artibrum تبدیل کنند.

به خواندن ادامه دهید

توسعه دهندگان وب 3 ادعا می کنند که پروژه های آنها ترجیح می دهند هک شوند تا اینکه جایزه بپردازند

از آنجایی که هک‌ها و سوء استفاده‌ها همچنان در صنعت ارزهای دیجیتال رایج هستند، یافتن آسیب‌پذیری‌ها برای جلوگیری از ضررهای احتمالی بسیار مهم است. با این حال، توسعه دهندگان Web3 تاکید کردند که انجام این کار نتیجه ای نخواهد داشت.

در توییتی، یک توسعه‌دهنده Web3 ادعا کرد که آسیب‌پذیری در قرارداد هوشمند Solana پیدا شده است که بر پروژه‌های متعدد و حدود 30 میلیون دلار بودجه تأثیر گذاشته است. به گفته توسعه‌دهنده، او آسیب‌پذیری‌ها را گزارش کرده و به اصلاح آن‌ها کمک کرده است. اما زمانی که زمان درخواست پاداش فرا رسید، پروژه شروع به نادیده گرفتن او کرد.

به خواندن ادامه دهید

انکر می‌گوید که کارمند سابق باعث سوءاستفاده 5 میلیون دلاری شده است و قول می‌دهد امنیت را بهبود بخشد

طبق اعلامیه 20 دسامبر تیم Ankr، هک 5 میلیون دلاری پروتکل Ankr در 1 دسامبر توسط یکی از اعضای سابق تیم انجام شده است.

یک کارمند سابق با تزریق کد مخرب به بسته‌ای از به‌روزرسانی‌های آتی نرم‌افزار داخلی تیم، «حمله زنجیره تأمین» را انجام داد. هنگامی که این نرم افزار به روز شد، کد مخرب یک آسیب پذیری امنیتی ایجاد کرد که به مهاجم اجازه می داد کلید توسعه دهنده تیم را از سرورهای شرکت بدزدد.

به خواندن ادامه دهید

DeFi، NFTs و بازی های بلاک چین: نکات کلیدی از بررسی 2022 DappRadar

سال 2022 به عنوان یک سال چالش برانگیز برای فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین به پایان می رسد، اما ناملایماتی که آنها با آن روبرو هستند با نکات مثبت بسیاری برای اکوسیستم DApp همراه است.

DappRadar گزارشی سالانه در مورد این صنعت منتشر می کند که دستاوردهای فنی قابل توجه و چالش های پیش روی رشد روزانه کاربران را برجسته می کند.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به زیر 40 میلیارد دلار رسید و در زمان نگارش این مقاله در حدود 38.1 میلیارد دلار معامله شد. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای پرنوسان و نزولی داشته‌اند و تقریباً همه توکن‌ها با ضرر معامله می‌شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا