اخبار ارز دیجیتال

قابلیت همکاری Web3 با Radix – LayerZero Partnership برجسته شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ادغام قابلیت همکاری Web3 بین Radix و LayerZero، که از اواخر سال 2023 شروع می‌شود، ارتباطات متقابل زنجیره‌ای و انتقال دارایی‌ها را امکان‌پذیر می‌کند و قابلیت‌های omni-chain را برای DApps و دارایی‌ها باز می‌کند.

قابلیت همکاری Web3 برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز که یک تجربه کاربری مقیاس‌پذیر، ایمن و یکپارچه را فراهم می‌کند، حیاتی است.

Radix، یک پروتکل لایه 1، با LayerZero، یک پروتکل قابلیت همکاری، برای ادغام LayerZero با شبکه عمومی Radix Babylon شریک شده است. این ادغام ارتباط بین زنجیره ای و انتقال دارایی به اکوسیستم Radix را تسهیل می کند و به نفع پلتفرم و کاربران آن است.

قابلیت همکاری Web3 به توانایی برنامه های غیرمتمرکز مختلف (DApps) و شبکه های بلاک چین برای ارتباط با یکدیگر اشاره دارد. به زبان ساده، قابلیت همکاری حالتی است که در آن زنجیره‌های بلوکی به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند و به کاربران اجازه می‌دهند دارایی‌ها و داده‌های دیجیتال را انتقال دهند و بهتر با هم همکاری کنند.

فناوری LayerZero به برنامه های غیرمتمرکز اجازه می دهد تا پیام هایی را بین بلاک چین های مختلف ارسال کنند. با ادغام LayerZero در اکوسیستم Radix، کاربران و توسعه دهندگان Radix یک تجربه متصل خواهند داشت که به DApps و دارایی ها امکان می دهد قابلیت های omnichain را باز کنند.

یکی از مزایای متعدد قابلیت همکاری، افزایش عملکرد است. قابلیت همکاری Web3 به DApp های مختلف اجازه می دهد تا با هم کار کنند و برای گسترش دامنه عملکردی که ارائه می دهند، یکپارچه شوند. به عنوان مثال، این به معنای ادغام پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) با بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است که به کاربران امکان می دهد از NFT ها به عنوان وثیقه وام استفاده کنند.

علاوه بر این، از طریق قابلیت همکاری، DApps همچنین می‌تواند از مزایایی مانند افزایش اشتراک نقدینگی بهره‌مند شود و استخر نقدینگی جامع‌تری را برای اکوسیستم‌های غیرمتمرکز فراهم کند. این کمک می کند تا تقسیم نقدینگی در شبکه های مختلف بلاک چین به حداقل برسد. علاوه بر این، DApps می‌تواند از قابلیت‌های امنیتی چندین شبکه بلاک چین استفاده کند و وضعیت امنیتی کلی آنها را از طریق قابلیت همکاری تقویت کند.

مربوط: امنیت Web3: نحوه شناسایی خطرات و استفاده از ابزارهای حفاظتی

پیر ریدیار، مدیر بنیاد رادیکس، ابراز اشتیاق به ادغام کرد و گفت که این پتانسیل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای را نشان می دهد. یکی از اصول بنیادی Web3 عدم تمرکز است. قابلیت همکاری Web3 امکان تمرکززدایی بیشتر را فراهم می کند، زیرا تسلط یک شبکه بلاک چین می تواند کاهش یابد.

انتظار می‌رود این ادغام در اواخر سال 2023 آغاز شود و انتظار می‌رود کاربران هر دو پلتفرم به نفع خود باشند.

مجله: Web3 Gamer: Shrapnel Furious در GDC، Hot Take of Undead Blocks، Second Trip

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا