🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیران اجرایی هشدار می دهند که Web3 توسط Web2.5 و مقررات تهدید می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جیمی برک، بنیانگذار Outlier Ventures، هشدار می‌دهد که اگر پروژه با محصولات غیرقابل همکاری در خطر باشد، چشم‌انداز Web3 محقق نمی‌شود.

به گفته جیمی برک، بنیانگذار و مدیر عامل شتاب دهنده Web3 Outlier Ventures، Web3 هنوز در مراحل اولیه خود است و ایده آل ها و چشم انداز اصلی آن برای ایجاد یک محیط مالی متقابل مورد حمله قرار گرفته است.

برک در مصاحبه ای با کوین تلگراف، برخی از جنبه های Web3 را که در حال حاضر توسط مفاهیمی مانند Web2.5 و اقدامات نظارتی در معرض تهدید قرار دارند، بیان کرد. مدیر اجرایی گفت که اگرچه این “قابل درک” بود، اما از هدف اصلی Web3 منحرف شد و مانع دید گسترده تر Web3 شد.

مصاحبه با جیمی برک، بنیانگذار Outlier Ventures

مدیر اجرایی گفت که برخی از پروژه ها آرام شده اند و نسخه های محدود Web3 را به خطر می اندازند. برک گفت که برخی از بنیانگذاران به دلیل محدودیت های فنی مختلف، با استارتاپ ها برای ایجاد اصلاحات موقت کار می کنند. او می‌گوید: «چه یک توسعه‌دهنده برنامه مستقل یا یک شرکت بزرگ، همه آنها این مصالحه را انجام می‌دهند. این یک محصول غیر قابل تعامل ایجاد می کند. وی در ادامه توضیح داد:

آنها فقط می‌خواهند محصولاتی بسازند که ویژگی‌های Web3 مانند داشته باشند و مردم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند، اما آنها در سیلو ساخته شده‌اند و به طور کامل قابل همکاری نیستند.»

این به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود، به ویژه در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که در آن نقدینگی و ترکیب پذیری جنبه های ضروری فضا هستند. برک استدلال می‌کرد که ایجاد این سیلوها منجر به زنجیره‌های اپلیکیشن می‌شود که نمی‌توانند با زنجیره‌های اپلیکیشن دیگر همکاری کنند.

برخی استدلال می‌کنند که اینها موقتی هستند، اما مدیران اجرایی تاکید کردند که از آنجایی که مدل‌های کسب‌وکار در این پارادایم‌های Web2.5 ساخته می‌شوند، افراد بیشتری می‌خواهند از آنها حمایت کنند. وی افزود: “بنابراین وب ۲.۵ دائمی خواهد بود و ما هرگز به چشم انداز کامل خود پی نخواهیم برد.”

مربوط: صرافی‌های ارزهای دیجیتال همتا به همتا برای مقابله با تغییر چشم‌انداز قانونی تلاش می‌کنند

در همین حال، برک گفت این صنعت همچنین با حملات نظارتی از سوی جناح های دولتی که سعی در کنترل صنعت دارند، مواجه است. به گفته بورک، هم ایالات متحده و هم اروپا تمایل خود را برای جایگزینی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به طریقی ابراز کرده اند.

او گفت: “این به شما کنترل مستقیم روی اینکه چه کسی چه کاری را انجام می دهد، می دهد، و دارای قابلیت های حسابرسی کامل است، اما با طراحی، وضعیت شما را ضبط می کند. بنابراین دولت می تواند آن را برای شما ارسال کند و شما را مسدود کند.”

برک معتقد است که این چالش‌های نظارتی به دلیل افزایش کنترل دولت، منجر به «خفه‌کننده نوآوری» و «نسخه‌های مشکل‌ساز Web3» خواهد شد. او توضیح داد که به جای این موارد، بهتر است از یک بازار همتا به همتا حمایت شود. بورک پیشنهاد داد:

آنچه که من می‌خواهم پیشنهاد کنم این است که فعال کردن اصول اولیه اقتصادی مانند حقوق مالکیت دیجیتال و حاکمیت هویت و ثروت، بازارهای همتا به همتا را قادر می‌سازد.

برک پیشنهاد کرد که این بازارها حجم مبادلات ارزش را افزایش خواهند داد. این امر باعث افزایش درآمد مالیاتی دولت می شود.

مجله: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده است

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا