🚨 اخبار ارز دیجیتال

سازندگان Web3 بیشتر از حد انتظار ضرر می کنند: داده ها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده‌های جدید از تحقیقات آزمایشگاه‌های eBit و LiveArt Marketplace نشان می‌دهد که تخمین‌های قبلی از ضرر حق امتیاز تولیدکنندگان در حدود ۳۵ میلیون دلار ممکن است بسیار بیشتر باشد.

فضای Nonfungible Token (NFT) یک دروازه اثبات شده است که به کاربران کمک می کند اولین گام های خود را در فضای Web3 بردارند. این امر به ویژه زمانی صادق است که هنرمندان و سازندگان از ابزار Web3 برای بهبود کار خود استفاده کنند.

اما داده‌های جدید آزمایشگاه‌های eBit و بازار LiveArt نشان می‌دهد که ضرر حق امتیاز سازندگان در فضای NFT در سال گذشته می‌تواند بیشتر از حد تخمین زده شود.

طبق داده‌ها، پس از راه‌اندازی بازار Blur در اکتبر ۲۰۲۲، دو مجموعه بزرگ NFT، Bored Ape Yacht Club (BAYC) و Mutant Ape Yacht Club (MAYC)، تنها حدود ۲۰ میلیون دلار حق امتیاز تولید خواهند کرد. با کمبود مواجه شدند.

داده‌های جدید، از جمله کاستی‌های BAYC و MAYC، نشان می‌دهد که برآورد قبلی ۳۵ میلیون دلار از کاستی‌های حق امتیاز احتمالاً بسیار ناچیز است.

شکل ۱: Bored Ape Yacht Club NFT هزینه ها و کسری جمع آوری. منبع: eBit Labs

حق امتیاز خالق یک موضوع بحث داغ در فضای NFT است. پس از تعلیق موقت حق امتیاز سازندگان و دریافت واکنش شدید جامعه، OpenSea Marketplace اعلام کرد که حق امتیاز سازندگان را برای همه مجموعه‌های فهرست شده اعمال خواهد کرد.

در نوامبر ۲۰۲۲، بنیانگذاران BAYC مدل جدیدی را برای حق امتیاز خالق NFT پیشنهاد کردند که انتقال NFT بین کیف پول ها را رایگان می کند.

شکل ۲: Mutant Ape Yacht Club NFT هزینه ها و کسری جمع آوری. منبع: eBit Labs

در سپتامبر ۲۰۲۲، MagicEden، یکی دیگر از بازارهای برجسته NFT، از ابزار اجرای حق امتیاز NFT خود دفاع کرد. این ابزار به سازندگان اجازه می‌دهد تا زمانی که فهرست‌ها یا معاملات قوانین وفاداری را دور می‌زنند، NFT‌ها را پرچم‌گذاری کنند یا تصاویر را محو کنند.

مربوط: ۷۴ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی می گویند که NFT ها را برای وضعیت می خرند

با این وجود، بوریس پوزنر، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل لایو آرت می‌گوید علیرغم اینکه اکوسیستم Web3 خود را «فضای خالق محور» می‌نامد، داده‌های جدید نشان می‌دهد که واقعیت به این وعده رسیده است.

کسری وفاداری نشانه آشکاری است که سیستم فعلی آنطور که باید کار نمی کند.

پوزنر گفت که اگر جنگ بازار NFT هنرمندان را از مشارکت در این صنعت منصرف کند، “فضا روحیه خلاقیت خود را از دست می دهد و مانند یک بازار سهام می شود.”

جنگ‌های بازار که Pevzner به آنها اشاره می‌کند، در درجه اول به ورود Blur به صحنه بازار اشاره دارد که هدف آن سهم بازار OpenSea است.

مجله: از هر ۱۰ فروش NFT، ۴ مورد جعلی است: یاد بگیرید که چگونه علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا