اخبار ارز دیجیتال

Web3 می‌تواند مدل کسب‌وکار نرم‌افزار به‌عنوان سرویس ده‌ها ساله را به تصویر بکشد

Web3 برای ادامه ایجاد اختلال در صنایع سنتی باید به افق های جدیدی برود و B2B SaaS می تواند این امکان را فراهم کند.

در روزگار خدماتی مانند نتفلیکس، دراپ باکس و آمازون پرایم، به راحتی می توان روزهایی را فراموش کرد که مشتریان در صف خرید محصولات دیجیتال جعبه دار مانند نرم افزار و رسانه های سرگرمی در خریدهای یکباره ایستاده بودند. دوران کارمزد سالانه زمانی آغاز شد که محصولات مصرفی به خدمات مبتنی بر اشتراک تبدیل شدند.

همین تحول حدود ده سال پیش در دنیای سازمانی رخ داد. شرکت‌ها راه‌حل‌های قدیمی مانند برنامه‌ریزی منابع سازمانی و مدیریت ارتباط با مشتری را به‌عنوان خدمات مستمری که از طریق صورت‌حساب‌های مداوم کسب درآمد می‌شوند، دوباره تصور کرده‌اند. به این ترتیب، مدل نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) تجارت به کسب‌وکار (B2B) در دهه ۲۰۰۰ متولد شد و روشی را که فناوری سازمانی در دو دهه گذشته کار کرده است، مختل کرد.

B2B SaaS تا سال گذشته به سختی تحت تأثیر اکوسیستم بلاک چین و ارزهای رمزپایه پر رونق قرار داشت، اما یک بازار نزولی طولانی مدت استارت آپ های Web3-first را مجبور کرد تا از شرایط سخت بازار جان سالم به در ببرند و با رقابت فزاینده کنار بیایند. من متوجه شدم که باید هر کاری که لازم است انجام دهم. بنابراین. .

شرکت‌های Web3 SaaS (یا SaaS3) از ارائه زیرساخت‌های اتریوم در سطح سازمانی گرفته تا سیستم‌های ذخیره‌سازی اسناد مبتنی بر بلاک چین، خدمات کسب‌وکار چند دهه‌ای را ارائه می‌کنند که در محیط Web3 بازسازی شده‌اند. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که دنیای تجارت برای امتحان روش‌های جدید باز است. چیز قدیمی

تلاش توماس تونگوز، سرمایه‌دار خطرپذیر برای مقیاس‌پذیری بازار B2B SaaS3 آدرس‌پذیر، محاسبه می‌کند که ۵۷ پروژه Web3 SaaS در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ بین ۵۰۰۰۰۰ دلار تا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد ایجاد خواهند کرد. درآمد زنجیره‌ای استارت‌آپ Web3، عمدتا اتریوم، به این موضوع اشاره دارد. بازار قابل آدرس ۲۳۱ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۲.

کل بازار موجود (TAM) نموداری خوش بینانه از تعداد مشتریان بالقوه برای یک پروژه ضرب در بودجه رزرو شده برای خدمات است. این احتمال وجود دارد که قسمت «آدرس پذیر» به این معنی باشد زیرا شامل رقابت یا محدودیت های دنیای واقعی نمی شود. TAM یک فرصت بالقوه بازار برای یک محصول یا خدمات است و فضای B2B SaaS3 25 مورد از این فرصت ها را در سال گذشته داشته است. فقط کمتر از یک میلیارد دلار بود.

اهداف یک جامعه بدون پول نقد به نفع Web3 است

مارک اسمارگون، مدیر عامل Fuse، یک پلتفرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین، گفت B2B SaaS در صنعت Web3 می‌تواند از عوامل بسیاری، از جمله افزایش و تغییر پذیرش دستگاه‌های تلفن همراه، اینترنت و پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیک سود ببرد. من فکر می‌کنم ما می‌توانیم. به سوی جامعه ای بدون پول نقد در بسیاری از کشورها.

اخیر: چگونه هوش مصنوعی Metaverse را به فضای تعاملی تر تبدیل می کند

مسائل ذاتی مانند هزینه های بالا، نگرانی های حفظ حریم خصوصی و محدودیت های جغرافیایی سیستم های پرداخت سنتی را برای بازرگانان گران و دشوار می کند. به این ترتیب، اسمارگون خاطرنشان کرد که استارت‌آپ‌های Web3 مهم‌ترین فرصت رشد را در خدمت به شرکت‌های Web2 و ساده‌سازی نصب و استفاده از راه‌حل‌های بلاک چین، برنامه‌ها و ریل‌های پرداخت می‌بینند. او به کوین تلگراف گفت:

به‌طور خلاصه، استارت‌آپ‌های Web3 به شرکت‌ها راهی می‌دهند تا به مشتریان خود تجربه‌ای مشابه آنچه که با Web2 به آن عادت کرده‌اند ارائه دهند، در حالی که کارایی، ارزش پیشنهادی و چسبندگی را افزایش می‌دهند.

به گفته مدیر عامل فیوز، استارت آپ های Web3 باید به آرامی روش های کسب و کار مبتنی بر بلاک چین را در شرکت های سنتی معرفی کنند. اسمارگون می‌گوید: «کاربران Salesforce توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را کمتر به‌عنوان مجموعه‌ای و هنری می‌دانند و بیشتر شبیه برنامه‌های وفاداری نسل بعدی برای بهترین مشتریان ما هستند. NFTها می‌توانند برای تنظیم شرایط و کسب پاداش‌های فیزیکی و دیجیتالی با تعامل بیشتر مشتریان با شرکت تغییر کنند.

پذیرش Web3 با offboard از Web2 شروع می شود

اسمورگون معتقد است که نقطه عطف واقعی زمانی رخ می دهد که کسب و کارها از راه حل های بلاک چین برای مدیریت عملیات روزانه مانند حسابداری، تدارکات و صورتحساب استفاده می کنند.

وقتی صحبت از خدمات پرداخت به میان می‌آید، کشورهای در حال توسعه، که بخش قابل توجهی از جمعیت آن‌ها یا فاقد بانک هستند یا فاقد بانک هستند، فرصت‌های منحصربه‌فردی را اضافه می‌کنند. رایگان برای نوآوری و درگیر شدن با راه‌حل‌های Web3 از پایه، به جای مقاوم‌سازی».

اسمارگون گفت، پیوستن شرکت‌ها به Web3 چالش دیگری برای استارت‌آپ‌ها است. [from Web2] سپس آنها را در یک سیستم مبتنی بر Web3 بارگذاری کنید. اسمارگون می‌گوید، کلید متقاعد کردن شرکت‌ها مبنی بر وجود جایگزین‌های بادوام، ارائه مزایای قانع‌کننده کسب‌وکار و بهره‌وری است.

“برای این منظور، [Web3 startups] راه حل هایی برای کسب و کارها برای ساخت محصولات ایمن بدون بار ذخیره سازی، دسترسی به مشتریان بدون هزینه انطباق و صدور مجوز، و ارائه یک تجربه برتر برای مصرف کننده بدون ساخت کیف پول از ابتدا باید ایجاد شود. ”

اما این همه ماجرا نیست. Smargon اضافه کرد که کاربران Web3 باید بتوانند ارزش خود را در داخل و خارج از شرکت بدون مواجه شدن با هزینه‌ها یا موانع بالا منتقل کنند. او گفت: «تغییر تقاضای مصرف‌کننده منجر به تغییر در سطح مردم خواهد شد، که به این معنی است که کسب‌وکارها باید سازگار شوند یا می‌میرند».

Web3 هنوز به یک “انتخاب و بیل” نیاز دارد

به گفته Nils Pihl، مدیر عامل توسعه دهنده پروتکل غیرمتمرکز Auki Labs، در ظاهر، جنبش SaaS و جنبش Web3 از نظر منافع مربوط به خود بسیار از هم فاصله دارند.

“در حالی که Web3 مردم را تشویق می کند تا مالکیت و مسئولیت حضور دیجیتالی خود را بر عهده بگیرند، یک اصل فلسفی اصلی جنبش SaaS مدیریت پیچیدگی قلمرو دیجیتال است.”

اما از نقطه نظر مخالف، SaaS قبلاً فضای Web3 را برده است، Pihl استدلال می کند.

پیهل توضیح می‌دهد که بسیاری از شرکت‌هایی که از Web3 درآمد واقعی کسب می‌کنند، در واقع ابزارهایی (معمولاً به عنوان یک سرویس) برای سایر پروژه‌های Web3 فراهم می‌کنند و اضافه می‌کند: من بودم.

«در دنیایی که هنوز هیچ اپلیکیشن قاتل پیدا نشده است، فروش کلنگ و بیل به گورکن‌ها یک شرط مطمئن است.»

او ادامه داد که بسیاری از شرکت‌های Web3 آنقدر به Web3 علاقه دارند که به جای اینکه به دنبال تناسب محصول با بازار باشند، برای ایدئولوژی طراحی می‌کنند. Pihl معتقد است که وقتی استارت آپ ها شروع به گفتن “ما یک شرکت وب ۳ هستیم” می کنند، دیدگاه و توانایی خود را برای گوش دادن و درک نیازهای تجاری مشتریان بالقوه از همان ابتدا محدود می کنند.

اخیرا: چگونه استخراج بیت کوین قدیمی ترین پارک ملی آفریقا را از ورشکستگی نجات داد؟

بازار B2B SaaS بزرگ است، اما مردم نباید تصور کنند که «محصول X در بلاک چین است» یک ایده برنده است. سازندگان می‌توانند برای آن پول جمع‌آوری کنند، اما Pihl گفت، اگر «محصول X» جدید روی زنجیره مشکل را بهتر از محصولی که در حال حاضر استفاده می‌شود حل نکند، دلیلی برای تغییر به محصول جدید وجود ندارد.

به گفته Pihl، این رویکرد خوبی نیست که فرض کنیم مشتریان از استقبال از یک محصول Web3 هیجان زده می شوند زیرا توسعه دهنده تصمیم گرفته است که از نظر فلسفی، اخلاقی یا زیبایی شناختی برتر است.

“شما باید مشکل فوری مشتری را حل کنید وگرنه مشتری درگیر نخواهد شد.”

نویسنده: Erhan Kahraman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا