اخبار ارز دیجیتال

Web3 به هنرمندان و کسب و کارها در مدیریت فراداده موسیقی کمک می کند: مدیران موسیقی B2B

ویژگی‌های Web3 مانند NFT و سیستم‌سازی مبتنی بر بلاک‌چین، مدیریت فراداده موسیقی را به روش‌های جدید واضح‌تر و در دسترس‌تر می‌سازد.

صنعت موسیقی همچنان مشتاق اتخاذ راه حل های Web3 است. از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که به هنرمندان کمک می‌کند با جوامع خود ارتباط برقرار کنند تا بلاک چین‌هایی که برای موارد استفاده مختلف مانند بلیط رویداد استفاده می‌شوند.

یکی دیگر از پیاده‌سازی‌های مرتبط این فناوری برای بازیگران صنعت این است که چگونه ابزارهای Web3 می‌توانند به هنرمندان و کسب‌وکارها در مدیریت فراداده موسیقی کمک کنند.

Cointelegraph با Con Raso، مدیر عامل ارائه دهنده فناوری پخش موسیقی B2B، Tuned Global، برای درک بهتر این مورد استفاده صحبت کرد.

در صنعت موسیقی Web2 امروزی، سازمان‌های متعددی به مدیریت فراداده موسیقی و مجوزهای آن اختصاص دارند. توسعه Web3، مانند NFT ها، که در آن استفاده فردی از طریق بلاک چین قابل شناسایی است، موضوع مدیریت داده ها را مطرح می کند.

Raso توضیح داد که ابرداده ها اکنون توسط برچسب های اصلی از طریق استاندارد صنعت تبادل داده دیجیتال (DDEX) توزیع می شود.. این به شما امکان می دهد فایل های XML بزرگتر از ۲۰۰ مگابایت ایجاد کنید. این فایل حاوی اطلاعاتی در مورد مشارکت کنندگان، هنرمندان، حقوق تجاری و سرزمینی و غیره است.

الان رای بدهید!

کار برای ایجاد یک NFT “تمام طول” در حال انجام است، نه فقط برای استفاده شخصی. این به شما این امکان را می دهد که متادیتایی را که می توان از آنها در پلتفرم Web2 نیز استفاده کرد و به آنها دسترسی داشت اضافه کرد.

تقریباً تمام NFT هایی که امروزه ایجاد می شوند فقط برای استفاده شخصی هستند و نمی توان از آنها به عنوان دارایی جریان استفاده کرد. [Full-length NFTs] به هنرمندان وضوح و کنترل بیشتری بر نحوه مدیریت کارشان بدهید. “

اما راسو می گوید که فرمت Web3 هنوز در مراحل اولیه است. به ناچار این فناوری جدید سیستم های قدیمی را زیر سوال می برد و فضا را برای توسعه سیستم های جدید ایجاد می کند.

مربوط: NFT ها جوامع موسیقی را در میان ژانرها و اکوسیستم های بلاک چین پل می کنند

نمونه دیگری از سیستم های جدید استانداردهای مبتنی بر بلاک چین است. این استاندارد یک نمای واحد از یک ضبط یا اثر را به همه طرف های درگیر در ایجاد و صدور مجوز ارائه می دهد.

این به تداوم پرداخت‌های مؤثر و گزارش استفاده از ابرداده کمک می‌کند. به گفته مدیر عامل، پذیرش نوآوری کند است، اما می توان ابتدا از حواشی این صنعت شتاب گرفت.

هندی ها نقش بزرگی در این اجرا دارند، زیرا اغلب (اما نه همیشه) کنترل کاملی بر تولیدات خود دارند و به تولیدات خود اجازه می دهند این نوآوری را رهبری کنند.

او ادامه می‌دهد: «خواه سازمانی باشد که استانداردی مانند DDEX را تعیین می‌کند یا یک نهاد جدید، استانداردسازی ابرداده‌ها نه تنها برای پلتفرم، بلکه در نهایت هنرمندان و کاربران نیز مفید خواهد بود.

هم هنرمندان جریان اصلی و هم هنرمندان برجسته در صنعت موسیقی به آرامی وارد فضای Web3 می شوند. ممکن است متقاعد کردن نام‌های سنتی در دنیای موسیقی برای تغییر راهشان دشوارتر باشد، اما بازیکنان بزرگی مانند وارنر موزیک قبلاً شروع به نوآوری کرده‌اند.

اخیراً، Mastercard برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک برنامه شتاب‌دهنده نوازنده Web3 با استفاده از Polygon اعلام کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا