اخبار ارز دیجیتال

گروه ناظر بریتانیا: کاهش رقابت در رقابت هوش مصنوعی می تواند به مصرف کنندگان آسیب برساند

سازمان رقابت و بازار بریتانیا می خواهد از استفاده از هوش مصنوعی برای تضعیف اعتماد مصرف کننده جلوگیری کند.

دیده‌بان رقابت بریتانیا می‌گوید یک “خطر واقعی” وجود دارد که صنعت هوش مصنوعی در نهایت به بازاری تبدیل شود که فقط در اختیار چند شرکت است، در حالی که مصرف‌کنندگان در معرض اطلاعات مضر قرار خواهند گرفت.

در گزارشی که در ۱۸ سپتامبر منتشر شد، سازمان رقابت و بازار مدل‌های زیرساخت هوش مصنوعی را بررسی کرد و دریافت که در حالی که هوش مصنوعی پتانسیل تغییر روش زندگی و کار افراد را دارد، “این تغییرات به سرعت رخ خواهند داد و “این می‌تواند تاثیر جدی بر مصرف کنندگان.” ”

تنظیم‌کننده‌های رقابت می‌گویند که در کوتاه‌مدت، اگر رقابت ضعیف باشد یا توسعه‌دهندگان قوانین حمایت از مصرف‌کننده را رعایت نکنند، مصرف‌کنندگان ممکن است در معرض سطوح قابل‌توجهی از اطلاعات نادرست و تقلب مبتنی بر هوش مصنوعی قرار بگیرند.

در درازمدت، تعداد کمی از شرکت‌ها ممکن است موقعیت‌های قدرت بازار را به دست آورند یا تثبیت کنند، که ممکن است منجر به ناتوانی آنها در ارائه بهترین محصولات و خدمات یا دریافت قیمت‌های بالاتر شود.

مدیر عامل شرکت سارا کاردل گفت: «مهم است که این عواقب رخ ندهند.»

استفاده از هوش مصنوعی به گونه ای توسعه می یابد که اعتماد مصرف کننده را تضعیف کند، یا به گونه ای که تحت سلطه چند بازیگر دارای قدرت بازار باشد و از منافع کامل اقتصاد به عنوان یک کل جلوگیری کند. هنوز این خطر واقعی وجود دارد که

برای رفع این مشکل، سازمان دیده بان تعدادی «اصول راهنما» را برای اطمینان از «حمایت از مصرف کننده و رقابت سالم و در عین حال به حداکثر رساندن منافع اقتصادی» پیشنهاد کرد.

به نظر می‌رسد که این اصول راهنما بر افزایش دسترسی و شفافیت تمرکز دارند، به‌ویژه وقتی صحبت از جلوگیری از استفاده شرکت‌ها از مدل‌های هوش مصنوعی برای کسب مزیت می‌شود.

اصول CMA برای توسعه هوش مصنوعی.منبع: دولت انگلستان

رگولاتور رقابت بریتانیا گفت که در اوایل سال ۲۰۲۴ به روز رسانی اصول و اجرای آنها را همراه با بینش هایی در مورد پیشرفت های بیشتر در اکوسیستم هوش مصنوعی منتشر خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر با توسعه دهندگان هوش مصنوعی و شرکت هایی که این فناوری را پیاده سازی می کنند، کار می کند.

مربوط: ۵ روند هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ و پس از آن

این اولین بار نیست که بریتانیا نسبت به پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی هشدار می دهد. در ماه ژوئن، مت کلیفورد، مشاور کارگروه هوش مصنوعی نخست وزیر بریتانیا، گفت که این فناوری باید ظرف دو سال آینده تنظیم و کنترل شود تا خطرات وجودی قابل توجه محدود شود.

همچنین در ماه ژوئن، یک ناظر حریم خصوصی ژاپنی به شرکت مادر ChatGPT، OpenAI، در مورد شیوه های جمع آوری داده ها هشدار داد.

مجله: AI Eye: 25000 معامله‌گر روی سهام ChatGPT شرط می‌بندند، هوش مصنوعی در پرتاب تاس بد است و موارد دیگر.

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا