اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین USDN با پشتوانه امواج، پس از هشدار نظارتی و خروج از بورس، بیشتر سقوط می‌کند

قیمت WAVES و استیبل کوین USDN آن پس از اینکه انجمن تبادل دارایی دیجیتال یک اخطار صادر کرد و صرافی Upbit این توکن را از فهرست حذف کرد، ارزش خود را از دست خواهد داد.

استیبل کوین‌های الگوریتمی، سال سختی را پس از عدم اتصال UST به صفر و پس از آن از کار افتادن توکن LUNA Terra برای حمایت از دارایی سپری کردند. استیبل کوین های الگوریتمی به طور کامل وثیقه نیستند و به مکانیسم های مختلفی برای حفظ میخ های خود متکی هستند و ذاتاً در برابر شرایط بازار آسیب پذیر هستند.

انفجار UST یک اثر دومینو ایجاد کرد و باعث شد یک استیبل کوین دیگر به نام Magic Internet Money (MIM) کاهش یابد. با وجود آسیب‌پذیری‌های استیبل کوین الگوریتمی، پروژه‌های جدیدی مانند Djed by Cardano (ADA) هنوز در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی هستند، اما این یک مفهوم بهبود یافته از بحرانی است که اوایل امسال شاهد آن بودیم.

بیایید نگاهی بیندازیم به آخرین رویدادهای غیرمجاز در فضای ارزهای دیجیتال.

WAVES و استیبل کوین USDN آن هشدار صادر کرد

در ۸ دسامبر، انجمن تبادل دارایی دیجیتال (DAXA)، که متشکل از پنج صرافی اصلی ارزهای دیجیتال کره جنوبی است، هشداری را علیه Waves و توکن آن (WAVES) صادر کرد.

این اخطار پس از آن منتشر شد که استیبل کوین USDN با پشتوانه WAVES حذف شد و تا کنون نتوانسته است ۱ دلار را مجدداً برای بیش از ۱۸۰ روز برقرار کند. این به این معنی است که پروتکل USDN ممکن است WAVES را از طریق یک فرآیند آربیتراژ خودکار در تلاش برای به دست آوردن مجدد میخ خود حذف کند. در ۸ دسامبر، USDN 16 درصد کمتر از میخ خود سقوط کرد.

نمودار ۱۸۰ روزه USDN/USD.منبع: Coin Gecko

Upbit هر دو WAVES و USDN را پس از اخطار صادر شده توسط DAXA از فهرست حذف کرده است. به نظر می رسد که حذف از فهرست، همراه با هشدار DAXA، نقشی در کاهش قیمت که در حال حاضر در WAVES و USDN مشاهده می شود، داشته است.

این فقط استیبل کوین های الگوریتمی نیستند که در حال تعدیل هستند. به دلیل نگرانی های مداوم در مورد پشتوانه تتر (USDT) و پرداخت بدهی عمومی آن، نگرانی ها در مورد de-pegging در بین سرمایه گذاران در همه سطوح افزایش می یابد.

در طول سال ها، USDT پیوند خود را از دست داده است، اما نه به اندازه ای که با UST یا USDN دیده ایم.

از آنجایی که جامعه همچنان از استیبل کوین های الگوریتمی فاصله می گیرد، تنظیم کننده ها به تنظیم فضا توجه کرده و اولویت بندی می کنند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا