اخبار ارز دیجیتال

یک “موج نزولی” در هر بازار؟۵ نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

قیمت بیت کوین در محدوده محدود باقی می ماند، اما تحلیلگران بیت کوین پایان سال سختی را برای دارندگان دارایی های ریسک پیش بینی می کنند.

بیت کوین (BTC) در هفته قبل از کریسمس عجیب شروع می شود، زیرا محدوده های معاملاتی باریک باعث شادی اندکی برای گاوهای نر بیت کوین می شود.

بسته شدن یک هفته کمی بالاتر از ۱۶۷۰۰ دلار به این معنی است که بیت کوین/دلار آمریکا بدون نوسان قابل توجهی در میان فقدان جهت گیری کلی بازار باقی می ماند.

پس از مشاهده رفتارهای نوسان معاملاتی پیرامون آخرین چاپ داده های اقتصاد کلان ایالات متحده، این جفت ارز به وضعیت بسیار آشنا بازگشته است. چه چیزی می تواند آن را تغییر دهد؟

این سوالی است که هر تحلیلگری را در حالی که بازار به سمت کریسمس قدم می گذارد و چیز کمی برای ارائه دارد، مطرح می کند.

واقعیت برای دارندگان بیت کوین معمولی سخت است. بیت کوین پایین تر از دو و حتی پنج سال پیش است. به لطف نگرانی های Fallout و Binance FTX، کمبود FUD کمی وجود دارد.

در عین حال، نشانه‌هایی وجود دارد که ماینرها در حال بهبود هستند و شاخص‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که زمان پایین آمدن قیمت کلان کلاسیک فرا رسیده است.

آیا بیت کوین در سال جدید بیشتر ناامید خواهد شد یا گاوها به رالی بابانوئل که شدیداً به آن نیاز دارند، می رسند؟

قیمت نقطه بیت کوین: “تسلیم شدن” یا “سقوط آهسته”؟

بیت کوین که هفته را کمی کمتر از ۱۶۷۵۰ دلار بسته بود، بدون نوسانات دیگری در ۱۸ دسامبر فرار کرد.

حتی با وجود داده های تورم ایالات متحده و نظرات فدرال رزرو کوتاه مدت، BTC/USD احتمالاً به وضعیت ناامیدکننده ای بازگشته است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView این نکته را ثابت می‌کند – بیت‌کوین از زمان وقوع رسوایی FTX در اوایل نوامبر، تغییرات قیمتی محسوسی را تجربه کرده است.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

بنابراین این سوال برای مفسران بازار این است که برای بالا یا پایین رفتن اوضاع چه چیزی لازم است؟

چشم دوختن سطوح اصلاح فیبوناچی در نمودار هفتگی، منبع تحلیلی Stockmoney Lizards جرأت کرد که بگوید BTC/USD در “پشتیبانی قابل توجهی” است.

زمانی که منطقه حدود ۱۶۸۰۰ دلار شروع به ناپدید شدن کرد، قیمت بعدی حدود ۱۲۵۰۰ دلار است.

نمودار دیگری برای آخر هفته مقایسه کرد “پاک کردن نهایی” بیت کوین از بازارهای نزولی گذشته. این موضوع این ایده را تقویت کرد که BTC/USD ممکن است تقریباً «کپی» ساختارهای ماکرو ته‌نشینی قبلی را به پایان رسانده باشد.

مقایسه نمودار BTC/USD. منبع: Stockmoney Lizards/ توییتر

برخی دیگر معتقدند که بدترین اتفاقات هنوز در چرخه فعلی در راه است. در میان آنها معامله گر و تحلیلگر محبوب کریپتو تونی است.

او تکرار کرد: «بنابراین، در سال ۲۰۲۳، ما انتظار داریم که بیت کوین شروع به تشکیل یک الگوی ته نشینی در انتهای پایین محدوده ای که در حال حاضر در آن قرار دارد، با پشتیبانی حجمی در حدود ۱۱۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار را آغاز کند. تاپیک توییتر این آخر هفته.

جالب خواهد بود که ببینیم آیا تسلیم می شویم یا به آرامی فرو می ریزیم.

او افزود که «مرحله انباشت» پس از تسلیم‌های انبوه در سال ۲۰۲۳ پیشرفت بیشتری خواهد کرد، زیرا بیت‌کوین برای رویداد بعدی نصف کردن یارانه بلوک آماده می‌شود.

داده های جدید ایالات متحده با توجه به پیش بینی تجزیه و تحلیل دارایی های پرخطر کاهش می یابد

پس از درام هفته گذشته با داده های تورم و فدرال رزرو، می توان گفت که هفته آینده فشار کمتری بر بیت کوینرها وارد خواهد شد.

با این حال، رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم در ایالات متحده پیش بینی می شود که پس از مشاهده انقباض ۰.۹ درصدی در سه ماهه دوم، تخمین زده می شود که مثبت شود.

این مهم است زیرا در چاپ سه ماهه دوم، علیرغم بهترین تلاش‌های سیاستمداران برای انکار وضعیت اقتصادی وخیم‌تر آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهند، ایالات متحده وارد یک رکود فناوری شده است.

اما همانطور که آجی باگا، سرمایه گذار بازار اشاره می کند، اگر معکوس تولید ناخالص داخلی خیلی قوی باشد، فدرال رزرو می تواند به افزایش شدید نرخ ها برای کنترل تورم ادامه دهد. این برای کل دارایی های پرخطر، از جمله ارزهای رمزنگاری شده، نامطلوب است.

تخمین مدل GDPNow آتلانتا فدرال آمریکا برای رشد تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده (تعدیل فصلی سالانه) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، ۳.۲ درصد در ۹ دسامبر بود که از ۳.۴ درصد در ۶ دسامبر کاهش داشت. من نوشته ام آپدیت هفته گذشته

“خوانش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بسیار قوی با برآوردگر عمدتاً دقیق. فدرال رزرو نرخ ها را افزایش می دهد و به این کار ادامه خواهد داد.”

فراتر از تولید ناخالص داخلی، شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) نیز برنامه ریزی شده است. این شاخصی است که فدرال رزرو هنگام بررسی تغییرات سیاستی به آن توجه می کند.

در آخرین به روز رسانی بازار خود در ۱۷ دسامبر، خانه تجاری QCP Capital به طور مشابه بر تأثیر PCE متمرکز شد.

او به طور خلاصه گفت: “به دلیل فدرال رزرو، هر آنچه که ما اکنون معامله می کنیم فقط چاپ تورم (و دستمزد) است.”

با این وجود، QCP هشداری را به بازار دارایی‌های ریسکی صادر کرده است که در آینده نزدیک به همه افراد، از جمله ارزهای رمزنگاری‌شده وارد می‌شود.

او گفت: “همانطور که ما می نویسیم، این رالی Q4 یک موج کامل چهارم را ایجاد کرده است، با آخرین موج پنجم تمام بازارها (S&P/Nasdaq، ۲yr/10yr، USD و BTC/ETH) را شکست.

نمودار مشروح معاملات آتی NASDAQ 100.منبع: QCP Capital

کریپتو تونی این احساس را به اشتراک گذاشت و پیش‌بینی کرد که «کم ضربه‌ای» در شاخص‌های سهام قبل از بازگشت به بازار می‌خواند.

تجزیه و تحلیل عملکرد S&P 500 می‌گوید: «ما به دنبال یک pushup برای ایجاد یک تاپ دوتایی در حدود ۴۳۲۰ بودیم، اما نتوانستیم به آنجا برسیم و جلوتر از آن خارج شدیم.

“این همان تصویری است که من به دنبال ردیف ضربه ای دیگر برای تکمیل الگوی WXY هستم که می بینم.”

نمودار مشروح S&P 500. منبع: Crypto Tony/ توییتر

مدیر عامل بایننس آن را “FUD” می نامد زیرا اتهامات تقلب همچنان ادامه دارد

جایی که FTX شروع شد، بایننس نیز آن را دنبال کرده است.

این مهم‌ترین برداشت از رسانه‌های رمزنگاری است که در اوایل هفته از بین رفت و بایننس به شدت در کانون توجه قرار گرفت و با آنچه مدیر عامل Changpeng Zhao بارها آن را «FUD» نامیده بود مبارزه می‌کرد.

بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم در هفته‌های اخیر با واکنش شدید رسانه‌ها و کاربران مواجه شده است زیرا تلاش‌ها برای اثبات ذخایر آن متقاعدکننده نبوده است.

یکی از آخرین رویدادها، همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، این است که حسابرسان بایننس یافته های حمایتی مربوط به وعده های مالی صرافی را حذف کرده اند.

رویترز، گزارشی که بایننس علنا ​​آن را تکذیب کرد، جای خود را به اتهامات بیشتری داد، از جمله پست وبلاگی مبنی بر فعالیت مشکوک بین بایننس و همتای آمریکایی آن، بایننس آمریکا.

Dirty Bubble گفت: «این یافته‌ها به خوبی با گزارش‌های قبلی فوربس و رویترز مطابقت دارد که نشان می‌داد Binance.US یک ترفند پیچیده برای فریب دادن قانون‌گذاران و مشتریان طراحی شده بود.» پستی از نهادی که خود را Media می‌نامد نتیجه می‌گیرد.

اما با از بین رفتن FTX، چشم همه به صنعت ارزهای دیجیتال است. فکر نمی‌کنم پاسخ نظارتی تای چی بایننس به بایننس اجازه دهد تا برای مدت طولانی از حاکمیت قانون فرار کند.

از سوی دیگر، آقای ژائو در ۱۷ دسامبر زمانی را به هیچ نوع اتهامی اختصاص نداد. تکرار دیدگاه “FUD” او. او بعداً سخنان رایان سرکیس، موسس پلتفرم تحلیلی مساری را بازنشر کرد و گفت که عنصر «بیگانه هراسی» در انتقاد از بایننس وجود دارد.

سلکیس گفت: «بخش خوبی از Binance FUD بیگانه هراسی پنهانی است. من نوشته ام ۲ یا بیشتر توییت

“من همه طرفدار تست استرس سپرده‌ها هستم و فکر نمی‌کنم چنین درصد بالایی از حجم معاملات از طریق یک صرافی انجام شود خوب است. همچنین لحن برخی از انتقادات را دوست ندارم. متاسفم. ! “

با این وجود، همانطور که هفته گذشته کوین تلگراف اشاره کرد، بایننس همچنان یکی از محرک های بالقوه قیمت بیت کوین است.

ماینرها از رقبا بهتر عمل می کنند

مشکل شبکه بیت کوین پس از بزرگترین افت آن در تقریباً ۱۸ ماه گذشته، قرار است این هفته دوباره شروع به افزایش کند.

BTC.com تخمین می زند که کالیبراسیون مجدد دشواری دو هفته ای بعدی شاهد افزایش حدود ۳.۸ درصدی خواهد بود.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

این موضوع بر ماینرهایی تأثیر می‌گذارد که طی هفته‌هایی از زمانی که FTX BTC/USD را تا ۲۵ درصد کاهش داده، تحولات قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

با فشرده شدن سود، ترس از این که معدنچیان به طور دسته جمعی عقب نشینی کنند، شروع شد زیرا معدنچیان با یک رویداد تسلیم بزرگ دیگر روبرو شدند.

با این حال، همانطور که Cointelegraph اخیرا گزارش داده است، همه موافق نیستند. تفسیر اخیر داده ها به این نتیجه رسیده است که بیشتر محل اقامت قبلاً انجام شده است.

این نظریه همچنان یک مشاهده معتبر است زیرا مشکل دوباره بالا می رود. افزایش سختی به معنای رقابت بیشتر در بین ماینرها است، نه یک شکست.

داده‌های شرکت تجزیه‌وتحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که دارایی‌های BTC استخراج‌کنندگان به مدت ۳۰ روز در حال کاهش بوده و با کاهش فروش کاهش یافته است.

نمودار تغییر موقعیت خالص ۳۰ روزه برای استخراج کنندگان بیت کوین.منبع: Glassnode

در همین حال، کالین وو، روزنامه‌نگار، سهم کلی ماینرها در عرضه بیت کوین را تحلیل کرد و استدلال کرد که موقعیت آنها لزوما اهمیتی ندارد.

تخمین زده می‌شود که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در حال حاضر حداکثر ۸۲۰۰۰۰ بیت‌کوین و حداقل ۱۲۰۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار داشته باشند که تنها ۱ تا ۴ درصد بیت‌کوین در گردش را تشکیل می‌دهند. تضعیف خواهد شد،” بخشی از یک نظر توییتر. خواندن درآخر هفنه.

ماینر بیت کوین نمودار ذخایر بیت کوین را تخمین زده است.منبع: کالین وو / توییتر

پیش بینی احساسات به پایین ترین حد در سال ۲۰۲۲ کاهش می یابد

بر کسی پوشیده نیست که پای سرد نام بازی در مورد احساسات ارزهای دیجیتال در این سه ماهه است.

مرتبط: بیت کوین هنوز سیگنال های زنجیره ای برای بازار صعودی BTC ندارد – دیوید پوئل

به لطف FTX و اکنون بایننس، در رسانه‌های اجتماعی احساس عذاب آشکاری وجود دارد و اقدامات قیمت در دارایی‌های کریپتو هنوز تصویر متفاوتی را ارائه نکرده است.

با این حال، شاخص ترس و طمع کریپتو به طور قابل توجهی بهتر از حد انتظار عمل کرد و همچنان بالاتر از پایین‌ترین براکت «بسیار حریصانه» بود.

در ۲۹/۱۰۰، حتی می توانید بگویید که شاخص کمی از مسیر شکسته خارج شده است.

اما برای کریپتو تونی، این شاخص کوتاه مدت خواهد بود و این شاخص به پایین ترین سطح امسال یعنی ۶ در ۱۰۰ در سال ۲۰۲۳ باز می گردد.

توضیح داد: “زمانی که ما در ترس شدید هستیم، منطقه خرید خوبی در نظر گرفته می شود. اگر به شدت حریص باشیم، منطقه فروش است.”

“ما در ژوئن به عدد ۶ رسیدیم‼️ فکر می کنم سال آینده برمی گردیم.”

Fear & Greed «Extreme Fear» را در پایان نوامبر به پایان رساند و هنوز برنگشته است و در ۱۵ دسامبر به رکورد ۳۱ رسید.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا