اخبار ارز دیجیتال

تجارت شستشو باعث انفجار بعدی کریپتو می شود: مارک کوبان

به گفته سرمایه گذار میلیاردر و مالک دالاس ماوریکس، بیشتر حجم معاملات متمرکز جعلی است.

به گفته مارک کوبان، مالک میلیاردر دالاس ماوریکس و سرمایه گذار کریپتو، مبادلات شستشوی رمز ارزها در صرافی های متمرکز باعث “انفجار” رمز ارزهای بعدی خواهد شد.

در مصاحبه ای با The Street در ۵ ژانویه، این سرمایه گذار میلیاردر گفت که در سال ۲۰۲۳ رسوایی های کریپتو پس از یک رشته خرابی که سال ۲۰۲۲ را لرزاند، کم نخواهد بود.

کوبان که از چندین استارت آپ ارزهای دیجیتال و وب ۳ حمایت کرده است، گفت که معتقد است بزرگترین چیز بعدی که بر صنعت تأثیر می گذارد، «کشف و حذف معاملات شستشو در صرافی های مرکزی» است.

او افزود: «احتمالاً ده‌ها میلیون دلار تراکنش وجود دارد و نقدینگی نمادین کم استفاده شده است.

مارک کوبان.منبع: وب سایت شرکت پخش آمریکایی

طبق قوانین ایالات متحده غیرقانونی است، تجارت شستشو فرآیندی است که در آن معامله‌گران یا ربات‌ها ارز دیجیتال مشابهی را برای ارائه اطلاعات گمراه‌کننده به بازار خرید و فروش می‌کنند.

هدف این است که به‌طور مصنوعی حجم را افزایش دهیم تا خرده‌فروش‌ها به سرعت بالا بروند و قیمت‌ها را بالا ببرند. در اصل، این یک روش پمپ و تخلیه است.

کوبان افزود که این فقط یک پیش بینی بود و او “هیچ اطلاعات مشخصی برای حمایت از حدس و گمان من ندارد.”

بر اساس گزارش دسامبر توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER)، ۷۰ درصد از حجم معاملات در صرافی های غیرقانونی مربوط به تجارت شستشو است.

محققان از آمار و الگوهای رفتاری برای تعیین اینکه کدام تراکنش مشروع و کدام جعلی است استفاده کردند.

علاوه بر این، مطالعه فوربس از ۱۵۷ صرافی متمرکز در سال ۲۰۲۲ نشان داد که بیش از نیمی از حجم معاملات بیت کوین تقلبی است.

مربوط: مارک کوبان به بیل ماهر: “اگر پول داری، احمقی هستی. بیت کوین بگیر.”

با این حال، تجارت شستشو به صرافی های متمرکز محدود نمی شود. در ۵ ژانویه، متی گرینسپن، مدیرعامل Quantum Economics و تحلیلگر ارشد سابق بازار در eToro، گفت که ۴۲ درصد از کل حجم معاملات NFT مربوط به معاملات شستشو است.

وی افزود که تجارت شستشو نیز برای جبران زیان های مالیاتی استفاده می شود، و به نظر می رسد (برای مقامات مالیاتی) این ضررها بزرگتر از آنچه بوده است بوده است.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا