🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا افزایش ۳۵ درصدی Chainlink (LINK) فقط یک شایعه خرید یا فروش خبری بود؟

LINK در ماه سپتامبر از بیشتر ارزهای دیجیتال بهتر عمل کرد، اما اصلاحات اخیر در مورد پایداری حرکت صعودی تردید ایجاد می کند.

از سپتامبر، قیمت Chainlink (LINK) بیش از ۲۵٪ افزایش یافته است، از بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بیشتر آلت کوین ها پیشی گرفته است. در حال حاضر، این پروژه راه حل اوراکل غیرمتمرکز بلاک چین است و از نظر ارزش بازار بدون احتساب استیبل کوین در رتبه پانزدهم قرار دارد.

در ماه سپتامبر، قیمت LINK به میزان حیرت‌آور ۳۵.۵ درصد افزایش یافت، اما در عملکرد ماه تا به امروز اکتبر، LINK با اصلاح ۱۰ درصدی مواجه است. سرمایه گذاران نگران هستند که شکستن سطح حمایت ۷.۲۰ دلاری می تواند منجر به فشار نزولی بیشتر شود و تمام سودهای ماه قبل را از بین ببرد.

Chainlink (LINK) شاخص قیمت ۱۲ ساعته، USD. منبع: TradingView

شایان ذکر است که قیمت بسته شدن ۸.۲۱ دلار در ۳۰ سپتامبر بالاترین قیمت در بیش از ۱۰ هفته بود، اما با نگاهی به تصویر بزرگتر، قیمت Chainlink همچنان ۸۶ درصد از بالاترین قیمت خود در ماه می ۲۰۲۱ کمتر است. این قیمت در زیر آمده است. طی ۱۲ ماه گذشته، LINK رشد کمی نشان داده است، در حالی که اتر (ETH) در مدت مشابه ۲۱.۵ درصد افزایش یافته است.

LINK تفنگداران دریایی تمام امید خود را به آزمایش SWIFT بسته بودند

روند صعودی LINK پس از آن آغاز شد که سوئیفت، پیشرو در پیام رسانی برای تراکنش های مالی جهانی، گزارشی را در ۳۱ سپتامبر با عنوان “اتصال بلاک چین: غلبه بر تقسیم دارایی های توکن شده” منتشر کرد، که او پیشنهاد کرد که پیوند سیستم های موجود به بلاک چین امکان پذیرتر از یکپارچه سازی سیستم های مرکزی است. . ارز دیجیتال بانکی (CBDC).

پس از یک سری آزمایش، سوئیفت توانایی ارائه یک نقطه دسترسی واحد به چندین شبکه با استفاده از زیرساخت های موجود را گزارش کرد. این سیستم بر پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای زنجیره‌ای (CCIP) متکی است و گفته می‌شود که هزینه‌ها و چالش‌های عملیاتی را برای مؤسساتی که از دارایی‌های توکن‌شده پشتیبانی می‌کنند، به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

بخشی از افزایش ارزش Chainlink را نیز می توان به آزمایش موفقیت آمیز یک استیبل کوین دلار استرالیا با استفاده از راه حل CCIP Chainlink گروه بانکی استرالیا و نیوزلند (ANZ) نسبت داد. در بیانیه ای به تاریخ ۱۴ سپتامبر، ANZ این تراکنش را به عنوان یک لحظه عطف برای بانک توصیف کرد. نایجل دابسون، مدیر بانکداری ANZ گفت که ANZ “ارزش واقعی” را در توکن سازی دارایی های دنیای واقعی می بیند و گفت این حرکت می تواند صنعت بانکداری را متحول کند.

در ۲۱ سپتامبر، Chainlink راه اندازی شبکه اصلی پروتکل CCIP در پروتکل لایه ۲ اتریوم Arbitrum One را با هدف تسهیل توسعه برنامه های غیرمتمرکز زنجیره ای اعلام کرد. این ادغام دسترسی به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری کم‌هزینه و پرتوان Arbitrum را فراهم می‌کند. StarkWare، یکی دیگر از شرکت‌های برجسته فناوری مقیاس‌پذیری اتریوم، قبلاً از خدمات اوراکل Chainlink استفاده می‌کرد.

تغییرات چند علامتی Chainlink و کاهش هزینه پروتکل باعث کاهش علاقه سرمایه گذاران می شود

با این حال، در ۲۴ سپتامبر، پس از اینکه کاربر @StefanPatatu، Chainlink را در شبکه اجتماعی X (که قبلاً توییتر نامیده می شد) متهم کرد که به طور مخفیانه تعداد تأییدیه های مورد نیاز برای کیف پول های چندسایگ را کاهش داده است، روند مثبتی ظاهر شد. جریان اخبار قطع شد. ترتیب قبلی نیاز به چهار امضا از ۹ امضا برای تأیید یک معامله داشت که به عنوان یک اقدام امنیتی تلقی می شد.

Chainlink نگرانی ها را کم اهمیت جلوه داد و گفت که این به روز رسانی بخشی از یک فرآیند چرخش امضا کنندگان است. این توضیح به دنبال انتقاد کریس برک، تحلیلگر ارزهای دیجیتال است، که گفت اگر امضاکنندگان Chainlink “بدرفتاری کنند”، “کل اکوسیستم DeFi ممکن است عمداً در یک چشم به هم زدن از بین برود.” این آن را باطل نکرد.

با این وجود، مهم‌ترین معیار Chainlink، درآمد پروتکل ایجاد شده توسط خوراک قیمت آن، در چهار ماه گذشته از دیدگاه LINK در حال کاهش بوده است.

قیمت لینک زنجیره ای از اتریوم درآمد ایجاد می کند. منبع: Dune Analytics و @ericwallach

در ماه سپتامبر، فید قیمت Chainlink 142,216 کارمزد LINK (به ارزش ۹۲۰,۴۵۵ دلار) ایجاد کرد که در مقایسه با ماه می ۵۷ درصد کاهش داشت. بخشی از این حرکت را می توان به کاهش ارزش کل قفل شده اتریوم (TVL) نسبت داد که از ۲۸ میلیارد دلار در ماه می به ۲۰ میلیارد دلار امروز کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش ۲۹ درصدی است. با این وجود، این تفاوت کل را توضیح نمی دهد و ممکن است باعث شود سرمایه گذاران پایداری مدل درآمدی Chainlink را زیر سوال ببرند.

موارد مرتبط: پلتفرم توکن‌سازی JPMorgan، مشتریان کلیدی شامل BlackRock هستند – گزارش

توجه به این نکته مهم است که اگرچه سرویس قیمت گذاری اوراکل اتریوم هسته اصلی تجارت پروتکل است، Chainlink طیف گسترده ای از خدمات را فراتر از تولید خوراک قیمت ارائه می دهد و روی چندین زنجیره از جمله CCIP کار می کند.

در مقایسه، غول صرافی غیرمتمرکز Uniswap (UNI) دارای ارزش بازار ۲.۳۸ میلیارد دلار است که ۴۲ درصد کمتر از Chainlink است. طبق گفته DefiLlama، Uniswap همچنین دارای ۳ میلیارد دلار قفل با ارزش ناخالص (TVL) است و تنها در ماه سپتامبر ۲۲.۸ میلیون دلار هزینه ایجاد کرده است.

در نتیجه، سرمایه گذاران دلیلی برای این سوال دارند که آیا LINK می تواند سطح حمایت ۷.۲۰ دلاری را حفظ کند و ارزش بازار ۴.۱ میلیارد دلاری خود را حفظ کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا