اخبار ارز دیجیتال

فعالیت های ادعایی وارن با فروشندگان کوتاه مدت نشان دهنده تشدید ارتش ضد رمزنگاری است

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

الیزابت وارن طبق گزارش ها توسط مارک کوهوردس فروشنده وال استریت، که از شکست بانک سیلورگیت و بانک سیگنچر سود برده بود، مشاوره می گرفت.

دموکرات‌های مترقی، شاهین‌های امنیت ملی جمهوری‌خواه و معامله‌گران وال استریت چه وجه مشترکی دارند؟ آخرین نمونه، مشارکت گزارش شده بین مارک کوهوردز فروشنده سهام وال استریت، که از قتل عام اخیر کریپتو بانک سود برده، و یک سناتور مترقی است.

بومیان کریپتو احتمالاً این ترکیب غیرمعمول را به عنوان شواهد دیگری می بینند که منافع عمیق در ایالات متحده در حال توطئه برای از بین بردن Web3 هستند. آنها کاملاً اشتباه نمی کنند، اما دلیلی وجود دارد که جناح های قطبی شده آمریکا علیه ارزهای دیجیتال متحد می شوند. این صنعت به طور مداوم در رسیدگی به نگرانی های قانونی در مورد جرایم مالی و امنیت ملی شکست خورده است. نیاز به تغییر آن در غیر این صورت، ارتش ضد کریپتو وارن به جذب نیرو ادامه خواهد داد.

صحنه جنایت عمومی؟

در اواخر سال 2022، Cohordes یادداشتی را در کاپیتول منتشر کرد و در مورد خطرات نظارتی “موجود” برای بانک دوستدار رمزنگاری Silvergate هشدار داد. فروشندگان سهام این بانک را «صحنه جرمی که به صورت علنی معامله می شود» نامیدند و از جمله ادعا کردند که سیلورگیت بدهی های «بزرگ» در بخش «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و مبارزه با پول شویی (AML) دارد. این قوانین مؤسسات مالی ایالات متحده را ملزم می‌کند که بررسی دقیق مشتریان خود را انجام دهند و به شدت اجرا می‌شوند.

استمربوط: الیزابت وارن از پلیس می خواهد که در سال 2024 به خانه او بیاید

کودس دلیلی برای نگرانی داشت. مسائل مربوط به انطباق با KYC/AML در صنعت ارزهای دیجیتال رایج است و به نظر می رسد Silvergate یک نمونه برجسته بوده است. طبق مجله نیویورک، سیلورگیت، از جمله صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال FTX، «دوجین شرکت ارزهای دیجیتالی دارد که در نهایت مورد تحقیق، تعطیل، جریمه یا ورشکستگی قرار گرفتند.» این بانکی بود که شرکت ها می توانستند به آن تکیه کنند. Cohordes ادعا کرد که بانک تا آنجا پیش رفت که به جذب سپرده های کاربران FTX به صندوق خواهر Alameda کمک کرد.

Silvergate پس از آتش سوزی FTX در ماه مارس بسته شد، اما سقوط آن می تواند نشانه ای از مشکلات جدی در سراسر صنعت باشد. Kahodes ادعا کرد که کریپتو بانک یک “داستان پولشویی جهانی با لفاف های رمزنگاری” است. […] با استفاده از بسته بندی رمزنگاری ”

سپاه ضد کریپتو

گزارش‌ها حاکی از آن است که یادداشت سیلورگیت Cohordes مخاطبان مطلوبی برای وارن پیدا کرد که به یکی از سرسخت‌ترین منتقدان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. برخلاف درخواست های او برای مالیات بر ثروت تا 6 درصد و «صنعت حشیش منصفانه و عادلانه»، انتقاد وارن از ارزهای دیجیتال فراتر از مترقی ها طنین انداز شده است. پیام او ساده است. وارن گفت که ارزهای رمزنگاری شده شرورانی از قاچاقچیان مواد مخدر گرفته تا ایالت های سرکش را قادر می سازند و تهدیدی برای امنیت ملی هستند.

مربوط: الیزابت وارن از سنا می خواهد کیف پول های رمزنگاری شده را ممنوع کند

جنبش ضد ارز دیجیتال او در حال افزایش است. در ماه ژانویه، سه تنظیم کننده مالی ایالات متحده بیانیه مشترکی در مورد بانکداری رمزنگاری منتشر کردند. این تا حد زیادی منعکس کننده پیشنهاد وارن بود که عملاً زمینه را برای سرکوب نظارتی فراهم کرد. سناتور در حال کار با جمهوری خواهان بر روی لایحه ای است که الزامات سختگیرانه KYC را در سراسر صنعت اعمال می کند. او همچنین حمایت محتاطانه لابی‌های بانکی را جلب کرده است.

مشکل بزرگترین نگرانی وارن نیست. Web3 باید مسئولیت دور نگه داشتن بازیگران بد را بپذیرد. یعنی اگر سیاست ها ضعیف اجرا شوند، خطر آسیب های جبران ناپذیری برای صنعت نوپا وجود دارد. به عنوان مثال، به نظر می رسد لایحه پیشنهادی وارن KYC/AML تقریباً تمام نقاط تماس ارزهای دیجیتال، از جمله اعتبار سنجی ها را هدف قرار می دهد. شاید مهمترین ویژگی Web3، عدم تمرکز شبکه، به شدت در معرض خطر قرار گیرد.

ارزهای دیجیتال باید KYC/AML را برای تضعیف وارن اتخاذ کنند

Silvergate ممکن است از بین رفته باشد، اما مسئولیت های KYC/AML همچنان در Web3 نفوذ می کند. تصادفی نیست. کسانی که با ریشه سایفرپانک ارزهای دیجیتال آشنا هستند می دانند که برای بسیاری از کاربران ناشناس بودن یک ویژگی است نه یک اشکال. مطمئنا، حریم خصوصی و خودکنترلی چیز Web3 است. معنای وجود داشتن.

کم اهمیت جلوه دادن ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای پولشویی اشتباه است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد بلاک چین، کاربردهای نوآورانه‌ای را برای صنایع مختلف، از مدیریت دارایی گرفته تا رسانه، به ارمغان می‌آورد. متأسفانه، آنها همچنین صنعت را برای درگیری رودررو با تنظیم کننده های ایالات متحده آماده می کنند.

Web3 بدون گزینه نیست. فناوری‌های نوظهور در حال ایجاد راه‌های جدیدی برای رفع نگرانی‌های مربوط به سیاست‌ها بدون به خطر انداختن ارزش‌های اصلی ارزهای دیجیتال هستند. برای مثال، اثبات هویت بدون دانش، چک‌های KYC/AML بدون درز زنجیره‌ای را تضمین می‌کند که به حریم خصوصی کاربر احترام می‌گذارد. در همین حال، پلتفرم‌های اطلاعاتی بلاک چین مانند Chainalys برای سازمان‌های مجری جرایم مالی یک موهبت بوده است.

صنعت باید از هدر دادن سرمایه سیاسی در مقاومت کامل در برابر الزامات KYC/AML جلوگیری کند. در عوض، ما باید خودمان شروع به حمله به این چالش ها کنیم، وگرنه نیروهای وارن این کار را خواهند کرد.

الکس اودونل بنیانگذار و مدیر عامل Umami Labs و به عنوان یکی از همکاران اولیه Umami DAO کار کرده است. قبل از پیوستن به Umami Labs، او هفت سال را به عنوان روزنامه نگار مالی در رویترز گذراند و M&A و IPOs را پوشش داد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Alex O’Donnell

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا