🚨 اخبار ارز دیجیتال

وارن بافت در مورد پورتفولیوی بیت کوین «زهر موش» اشتباه می کرد، داده ها نشان می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وارن بافت یک طرفدار بزرگ بیت کوین نیست و این موقعیت بازدهی بالقوه حداقل ۳۲۰۰۰۰ درصدی را برای سبد سرمایه گذاری او به ارمغان آورده است.

سرمایه گذار افسانه ای وارن بافت هیچ ارزشی برای بیت کوین (BTC) نمی بیند و آن را “مربع سم موش” می نامد. اما داده‌ها نشان می‌دهند که افزودن بیت‌کوین به به اصطلاح «پرتفوی سم موش»، یک سبد دارای وزن برابر از سهام برکشایر هاتاوی، مایکروسافت، جی‌پی مورگان و بلک راک، به‌طور قابل‌توجهی بازده اوراکل اوماها را افزایش داد.

“پرتفولیوی سم موش” مبتنی بر بیت کوین بهتر عمل می کند

به گفته تحلیلگران مستقل بازار، از سال ۲۰۱۴ هر سال تنها ۲.۵ درصد از بیت کوین را به “Rat Poison Portfolio” تخصیص می دهد، ریسک را کاهش می دهد و بازده را تا حدود ۲۰٪ افزایش می دهد. آلفا زتااین سبد تاکنون حدود ۱۶ درصد بازده داشته است.

نمونه کارها زهر موش با بیت کوین تخصیص داده شده است.منبع: آلفا زتا

علیرغم نوسانات بدنام قیمت بیت کوین، آلفا زتا خاطرنشان کرد که همبستگی بین بیت کوین و سهام برکشایر هاتاوی، مایکروسافت، جی پی مورگان و بلک راک بسیار کم است.

همبستگی بین بیت کوین و سهام برکشایر هاتاوی، مایکروسافت، جی پی مورگان و بلک راک از سال ۲۰۱۴. منبع: آلفا زتا

به عنوان مثال، در بازار نزولی ۲۰۲۱-۲۰۲۳، تخصیص بیت کوین به سبد رت پویسون می تواند حدود ۱۰ درصد ضرر را جبران کند.

کاهش پورتفولیوی rat Poison با تخصیص ۲.۵ درصدی بیت کوین.منبع: آلفا زتا

به عبارت دیگر، BTC معمولاً ضررهای ناشی از کاهش سهام ذکر شده در بالا را رد می کند. بنابراین، تخصیص بخش کوچکی از بیت کوین به سبد rat Poison ثابت کرده است که یک استراتژی پوشش ریسک منطقی برای جبران بازده های منفی بالقوه است.

بیت کوین ۳۲۰۰۰۰ درصد از برکشایر هاتاوی بهتر است

طرفداران بیت کوین با توجه به عرضه ثابت ۲۱ میلیون بیت کوین و کمبود همراه با افزایش رکود در دراز مدت، بیت کوین را به عنوان جایگزینی برای دارایی های امن سنتی مانند طلا پیش بینی می کنند.

این امر باعث شده است که بسیاری از مردم بیت کوین را به عنوان راهی برای جبران کاهش ارزش ارزهای فیات و چاپ بیش از حد پول توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان بخرند. به عنوان مثال، طبق گفته گلس‌نود، تعداد آدرس‌های بیت‌کوین غیر صفر از حدود ۲۵۰۰ آدرس در سال ۲۰۰۹ به بیش از ۴۵ میلیون در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

تعداد آدرس های بیت کوین غیر صفر از سال ۲۰۰۹. منبع: Glassnode

با این وجود، بافت معتقد است که بیت کوین اخیراً اعلام کرده است که بیت کوین یک رمز قمار است و «هیچ ارزش ذاتی ندارد». […]، اما این مانع از تمایل مردم به بازی چرخ رولت نمی شود. ”

با این حال، سرمایه‌گذاران کهنه‌کار همچنان از طریق سرمایه‌گذاری‌های محبوبی مانند Nubank که خدمات مرتبط با رمزارز را در آمریکای لاتین ارائه می‌کند، در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرند.

مرتبط: تحلیلگران مالی معتقدند که بیت کوین می تواند “سم موش” باشد، اما نه آنطور که شما فکر می کنید

از آوریل ۲۰۲۳، بیت کوین تقریباً ۶۰ درصد از بالاترین قیمت خود در نوامبر ۲۰۲۱ یعنی ۶۹۰۰۰ دلار کاهش یافته است، اما در سال جاری تاکنون ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

بیت کوین از زمان عرضه در بازار در ۹ ژانویه ۲۰۱۹، بیش از ۳۲۰۰۰۰ درصد از سبد سهام برکشایر هاتاوی بهتر عمل کرده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا