اخبار ارز دیجیتال

وارن بافت سهام ۱۳.۳ میلیارد دلاری را رها می کند — علائم هشدار دهنده برای بیت کوین و دارایی های پرخطر؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

“Oracle of Omaha” دارایی های نقدی Berkshire Hathaway را در سه ماهه اول ۲ میلیارد دلار افزایش داد که نشان دهنده کاهش اعتماد وی به دارایی های ریسک است.

حرکت وارن بافت به سمت پول نقد نشان می دهد که او برای سقوط احتمالی قیمت دارایی های ریسک پذیر آماده می شود. با توجه به رشد ۷۰ درصدی بیت کوین (BTC) از سال تا به امروز و همبستگی با سهام، آیا سرمایه گذاران بیت کوین نیز باید برای سقوط احتمالی بازار سهام آماده شوند؟

بافت می گوید «دوران باورنکردنی» به پایان رسیده است

بر اساس آخرین گزارش سود سه ماهه، شرکت برکشایر هاتاوی وارن بافت در سه ماهه اول ۱۳.۳ میلیارد دلار سهام فروخت و قرار گرفتن در معرض نقدینگی و اوراق خزانه را افزایش داد. در همین حال، این شرکت ۴.۴ میلیارد دلار برای بازخرید سهام خود و ۲.۹ میلیارد دلار برای خرید سهام سایر شرکت های سهامی عام هزینه کرد.

بازارها عملکرد برکشایر هاتاوی را به عنوان یک شاخص کلیدی برای سلامت اقتصاد ایالات متحده می بینند، زیرا دارایی های برکشایر هاتاوی از خطوط راه آهن آمریکا گرفته تا شرکت های برق و خرده فروشان را شامل می شود.

اما سرمایه گذار ۹۲ ساله ای که موفقیت های گذشته برکشایر هاتاوی را به رشد اقتصاد ایالات متحده نسبت می دهد، دیگر خوش بین نیست.

بافت در یک رویداد آخر هفته گذشته گفت: «بیشتر کسب‌وکارهای ما امسال درآمد کمتری نسبت به سال گذشته گزارش خواهند کرد.»

برکشایر ذخایر نقدی خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ با ۲ میلیارد دلار افزایش به ۱۳۰.۶ میلیارد دلار رساند. این بالاترین سطح از پایان سال ۲۰۲۱ است، زمانی که سهام وارد چرخه نزولی شد. علاوه بر این، این شرکت مقدار زیادی وجه نقد را در اسناد خزانه کوتاه مدت و سپرده های بانکی به لطف نرخ های بالای سود نزدیک به ۵ درصد نگهداری می کند.

به عبارت دیگر، بافت برای سقوط بالقوه بازار سهام آماده می شود، به خصوص که بحران بانکی ایالات متحده همچنان در حال گسترش است (PacWest Bancorp، Western Alliance Bancorp، و غیره).

قیمت بیت کوین همچنان با نزدک در ارتباط است

همچنین به دلیل احتمال رو به رشد رکود جهانی، خطر فشار نزولی بر بیت کوین وجود دارد، زیرا همبستگی ۱۰۰ هفته ای با نزدک به بالاترین حد حدود ۰.۴۲ درصد رسیده است.

علاوه بر این، مایک مک‌گلون، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین احتمالاً شاخص اصلی سقوط بازار سهام است.

بیت‌کوین می‌تواند سرعت کاهش دارایی‌های ریسک را تسریع کند – اگر بدترین وضعیت برای دارایی‌های ریسک تمام نشود، بیت‌کوین می‌تواند منجر به کاهش شود. دریافت کردم مک گلون می افزاید:

بیت کوین از سال ۲۰۲۳ تا ۲ مه حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است، در حالی که شاخص سهام ۲۰ درصد افزایش یافته است، احتمالاً در یک افزایش بازار نزولی گسترده تر. [is] در ماه مه به سفت شدن ادامه دهید، [is] تا زمانی که دارایی های ریسک کاهش پیدا کند تا تورم کاهش یابد، تمایل به حفظ مسیر افزایش می یابد و می تواند زیان یا زیان را به همراه داشته باشد. ”

شاخص همبستگی بین بیت کوین و نزدک

در کوتاه مدت، امید چندانی از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ۱۰ می در مورد کاهش تورم در آوریل وجود ندارد. بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، اقتصاددانان انتظار دارند CPI اصلی بدون تغییر در حدود ۵٪ باقی بماند، به این معنی که افزایش نرخ های بیشتری در راه است.

از سوی دیگر، کاهش قابل توجه تورم می تواند فدرال رزرو را به فکر تعلیق یا کاهش نرخ بهره در سناریوهای شدید بیندازد.

داده‌های آتی پول فدرال رزرو اکنون نشان می‌دهد که حداقل پنج کاهش نرخ بهره بین ماه مه ۲۰۲۳ تا ژانویه ۲۰۲۴ احتمالاً وجود دارد، که ممکن است آب سردی را بر استراتژی کاهش ریسک بافت وارد کند.

پیش بینی نرخ تامین مالی فدرال رزرو منبع: بلومبرگ.

آیا ممکن است قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کند؟

قیمت بیت کوین در هفته گذشته حدود ۶ درصد کاهش یافت و در ۹ می به ۲۷۳۵۰ دلار کاهش یافت.

قابل ذکر است، این قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) نزدیک به ۲۷۹۵۰ دلار رسانده است.

خرس های بیت کوین بر اساس تاریخچه اخیر سطح، به عنوان هدف بعدی کاهش قیمت بیت کوین چشم انتظار ۲۷۰۰۰ دلار هستند.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

شکستن زیر حمایت ۲۷۰۰۰ دلاری، عمدتاً در صورت افزایش بیشتر نرخ، می تواند منجر به عقب نشینی BTC/USD به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (موج آبی) نزدیک به ۲۴۶۰۰ دلار شود. به عبارت دیگر، کاهش ۱۰ درصدی تا ژوئن.

در مقابل، افزایش قیمت از ۲۷۰۰۰ دلار، شانس تست مجدد قیمت BTC 30000 دلار به عنوان مقاومت و از سرگیری روند صعودی چند ماه گذشته را افزایش می دهد.

درگیری تحلیلگران بر سر تاثیر سقف بدهی فدرال رزرو و ایالات متحده بر قیمت بیت کوین

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا