اخبار ارز دیجیتال

تماس صبحگاهی؟ کیف پول بیت کوین از سال 2011 با 3500 بیت کوین غیر فعال بوده است

یک نهنگ بیت کوین برای اولین بار از سال 2011، 3500 بیت کوین را به یک کیف پول جدید منتقل کرد و فرمت آدرس را از P2PKH به P2SH تغییر داد.

با آشفتگی بازار بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال، برخی از سرمایه گذاران بزرگ بیدار می شوند و سعی می کنند دارایی های بیت کوین خود را که تقریباً یک دهه است دست نخورده مانده است، جابه جا کنند.

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، هفت کیف پول بیت کوین خاموش در 11 نوامبر بیدار شدند و در مجموع 3500 بیت کوین (60.6 میلیون دلار) را به آدرس‌های جدید منتقل کردند. کارمزد تراکنش برای یکی از این 500 تراکنش BTC (8.7 میلیون دلار) فقط 0.00011383 BTC یا 2 دلار بود.

کریل کرتوف، محقق و توسعه‌دهنده بلاک چین، این قرارداد را در پستی در لینکدین اعلام کرد و اشاره کرد که آدرس جدید هنوز “ادغام نشده است”.

هر یک از 7 آدرس فوق حدود 11 سال 500 بیت کوین نگهداری می کنند و هر 7 آدرس ذخیره خود را در 10 جولای 2011 دریافت کردند. برای آنها، این فقط اولین معامله بود.

کرتوف اشاره کرد که قالب جدید آدرس کیف پول از پرداخت به هش کلید عمومی (P2PKH) به هش پرداخت به اسکریپت (P2SH) تغییر کرده است. P2PKH رایج ترین نوع اسکریپت تراکنش بیت کوین است که در آن تراکنش ها با ارسال یک کلید عمومی و یک امضای دیجیتال ایجاد شده توسط کلید خصوصی مربوطه حل می شود.

بر خلاف P2PKH، فرمت P2SH اجازه می دهد تا تراکنش ها به جای هش های کلید عمومی در هش های اسکریپت ارسال شوند و گیرنده ملزم به ارائه هش اسکریپت و داده های اضافی است. بر اساس منابع آنلاین، گیرندگان ممکن است برای خرج کردن بیت کوین در آدرس های فرمت شده P2SH به امضای چند نفر نیاز داشته باشند یا ممکن است به رمز عبور نیاز داشته باشند.

مربوط: نحوه ارسال ۱ میلیارد دلار اساساً رایگان: تماشای نهنگ بیت کوین

بیدار شدن آدرس های BTC خفته چیز جدیدی برای جامعه بیت کوین نیست. در اواسط اکتبر، نهنگ های بیت کوین برای اولین بار از سال 2018، 32000 بیت کوین جابه جا کردند.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant گزارش داد که یکی دیگر از سرمایه گذاران بزرگ BTC قبلاً 48000 بیت کوین را از Coinbase Pro منتقل کرده بود. طبق گزارش‌ها، اکثر بیت‌کوین‌هایی که جابه‌جا شده‌اند، از سال 2011 غیرفعال بوده‌اند. سال گذشته، کوین تلگراف گزارش داد که یک کیف پول بیت کوین خاموش بود که برای اولین بار از سال 2013، 321 بیت کوین را جابجا کرد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا