اخبار ارز دیجیتال

قربانیان وویجر از متولیان امر می خواهند که کنترل اموال را در دست بگیرند

این درخواست ۱۲۰ صفحه ای از طرف طلبکاری بود که به دنبال انتصاب یک امین فصل ۱۱ به اتهام تقلب و بی کفایتی در وویجر بود.

یک طلبکار و وکیل مالی وویجر امیدوار است که در پرونده ورشکستگی کارگزاری ارزهای دیجیتال وویجر دیجیتال، امین فصل ۱۱ را منصوب کند، که باعث می شود وویجر کنترل دارایی خود را از دست بدهد.

در یک درخواست در اول فوریه، میشل دی ویتا، طلبکار وویجر اظهار داشت که وویجر “هیچ نادرستی در صورت‌های مالی و اظهارات نادرست عمومی شناخته شده یا منطقی کشف شده در زمان شروع روند ورشکستگی ندارد.” متهم به داشتن “سابقه نمایش” است.

با توجه به این اقدام پیش از ورشکستگی، دیویتا باید به دنبال ممتحن یا امین می بود و اکنون این کار را انجام می دهد.

این پرونده ادعا می کند که وویجر “ماهیت واقعی فعالیت وام دهی خود را با انتشار گزارش های مالی که به طور قابل توجهی موقعیت وام دهی خود را بیش از یک میلیارد دلار کمتر اعلام می کند، پنهان کرده است.”

شیگو لاوین، مدیر سابق وویجر و مدیر ارشد فناوری اطلاعات، برخی از اتهامات کلیدی را که در یک تاپیک طولانی در توییتر در تاریخ ۱ فوریه ثبت شد، برجسته کرد.

به عنوان مثال، گفته می‌شود که وویجر در گزارش‌های مالی خود، وام به صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital را به میزان ۶۰۹ میلیون دلار و بیت کوین (BTC) را تا ۵۴۶ درصد در گزارش‌های مالی خود کمتر از ارزش‌گذاری کرده است، که میزان افزایش وام را کم‌اهمیت جلوه می‌دهد.

صرافی ارزهای دیجیتال، کوین‌بیس نیز با «اختلاف‌های گزارش‌های مالی» وویجر مواجه شده است و معامله‌ای را انجام می‌دهد که می‌تواند دارایی‌های وویجر را پس از اینکه مشخص شد «از لحاظ مالی ناسازگار است» بخرد. گفته می‌شود که حذف شده است.

اگر روند ورشکستگی قبلاً شامل یک متولی ایالات متحده بوده است و «دلایل منطقی برای مشکوک شدن» وجود دارد که بدهکار «درگیر کلاهبرداری، کلاهبرداری یا فعالیت مجرمانه واقعی بوده است»، امین فدرال باید درخواستی برای انتصاب امین فصل ۱۱ ارائه کند.

امین ایالات متحده یک کمیته بستانکاران را برای بررسی، در میان وظایف دیگر، درخواست های مربوط به هزینه های حرفه ای منصوب می کند، اما اگر بدهکار به تنهایی مجاز به انجام این کار نباشد، می توانید یک متولی ورشکستگی را نیز برای مدیریت آن استخدام کنید.

Cointelegraph برای ادعاها و پاسخ به اتهامات با Voyager تماس گرفت، اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مربوط: وویجر به دادگاه گفت که طرح اکتساب بایننس یک «تصمیم تجاری صحیح» بود و به فوریت نیاز داشت.

در اخبار دیگر، هم وویجر و هم طلبکاران آن در برابر تلاش های شرکت تجاری ورشکسته Alameda Research برای بازپرداخت ۴۴۶ میلیون دلار بازپرداخت وام مقاومت کرده اند.

پس از شروع رسیدگی به فصل ۱۱ در ۵ ژوئیه، وویجر خواستار پرداخت تمام وام های معوق از Alameda شد که به طور کامل پرداخت شد.

با این حال، از آنجایی که Alameda در پرونده های دادگاه ۳۰ ژانویه خود به دنبال بازیابی وجوه بود و وام ها را ظرف ۹۰ روز پس از تشکیل پرونده ورشکستگی شخصی فصل ۱۱ پرداخت کرد، این وجوه به نفع طلبکاران Alameda مورد استفاده قرار گرفت. ادعا کرد که می تواند “بازپس گیری” را انجام دهد.

وویجر می گوید که طلبکاران متحمل “خسارات اساسی” شده اند زیرا آلامدا برای دارایی های وویجر پیشنهاد داده است و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خسارت وارد کرده است. وویجر استدلال می کند که این مطالبات آلامدا را تابع مطالبات سایر طلبکاران می کند.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا