🚨 اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین هشدار می دهد که اجماع اتریوم را بیش از حد بارگذاری نکنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بوترین اصرار دارد که حداقل گرایی اجماع اتریوم را حفظ کند و اعتباردهنده ها را با چیزهای دیگر بیش از حد بارگذاری نکند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یک پست وبلاگ طولانی منتشر کرده است که در آن درباره خطرات «گسترش» اجماع اتریوم فراتر از عملکردهای اصلی آن یعنی اعتبارسنجی بلاک ها و ایمن سازی شبکه هشدار داده است.

اتریوم اجماع فرآیندی است که توسط آن بلاک ها توسط مکانیزم اثبات سهام که در سپتامبر ۲۰۲۲ با “ادغام” اجرا شد، تأیید می شوند.

بوترین در یک پست وبلاگی در تاریخ ۲۱ مه با عنوان «اجماع اتریوم را بیش از حد بارگذاری نکنید» گفت که استفاده از اجماع شبکه اتریوم برای موارد دیگر «اکوسیستم را در معرض خطر سیستماتیک بالایی قرار می‌دهد.» این می‌تواند منجر به آن شود، و ما باید خودداری کنیم و مقاومت کنیم. ،” او اخطار داد.

بنیانگذاران اتریوم اساساً برای حفظ مینیمالیسم بلاک چین تلاش می کردند.

در طول سال‌ها، بوترین پیشنهادات زیادی ارائه کرده است که پیشنهاد می‌کند از اجماع اجتماعی اتریوم برای اهداف دیگر استفاده شود، مانند قیمت و داده‌های اوراکل‌ها، ابتکارات مجدد و بازیابی لایه‌ها با استفاده از فورک‌های نرم‌افزار لایه ۱. و ایده‌ها در حال پخش شدن بودند. اگر با دو پروژه مشکل دارید.

از آنجایی که هسته بلاک چین از نظر اقتصادی بیشترین وزن را دارد و دارای بزرگترین جامعه ای است که بر آن نظارت می کند، تمایل طبیعی برای گسترش آن با ویژگی های حتی بیشتر وجود دارد، اما هر یک از این پسوندها خود هسته را آسیب پذیرتر می کند.

با این حال، بوترین گفت که زیرمجموعه‌های خاصی از این فناوری‌ها می‌توانند “خطرات بالایی برای سیستم” برای اکوسیستم ایجاد کنند، مانند اشکالات و حملات عمدی ۵۱٪.

مثال‌های پرخطر شامل ایجاد اوراکل‌های قیمت ETH/USD است که می‌توان با رشوه دادن به دارندگان ETH یا اعتبار دهندگان رای داد. این می تواند منجر به “گرفتن پول شرکت کنندگان بد” در صورت عدم توافق شود.

اما او نیاز به یک اوراکل بهتر را تصدیق کرد، زیرا موضوعات مختلف “به طور اساسی با یکدیگر متفاوت هستند” و یک رویکرد مورد به مورد را پیشنهاد کرد.

به طور کلی، بوترین گفت که “اجرای” اجماع اتریوم، هزینه، پیچیدگی و خطر اجرای اعتبارسنجی ها را افزایش می دهد.

مربوط: بوترین به تأثیر zk-EVM بر عدم تمرکز و امنیت می پردازد

او گفت اگر پروژه‌های لایه کاربردی باید با احتیاط برخورد کنند، اگر «اقدامات مخاطره‌آمیزی انجام دهند که «حوزه» توافق بلاک چین را فراتر از تأیید قوانین پروتکل اصلی اتریوم گسترش دهد.»، خلاصه به شرح زیر است:

درعوض، ما از استفاده مجدد حمایت می کنیم، که به نظر نمی رسد برای حفظ حداقل گرایی زنجیره و گسترش نقش اجماع اتریوم، راهبردهای جایگزینی برای دستیابی به اهداف امنیتی خود بیابند. برای پیدا کردنش به کمک نیاز دارم.”

مکانیسم اجماع اتریوم در سپتامبر گذشته از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کرد. علاوه بر این، اتریوم شرط بندی شده به تازگی با ارتقاء Shapella در ۱۲ آوریل برای برداشت در دسترس قرار گرفت. نقش اعتباردهنده ها در بزرگترین شبکه قراردادهای هوشمند جهان و افزایش نظارت بر خطرات امنیتی را توضیح می دهد.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را بسیار قدرتمند می‌کند: یک راهنمای ساختگینویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا