🚨 اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین می خواهد بیت کوین را با راه حل های لایه ۲ مانند اتریوم آزمایش کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بوترین همچنین رشد اخیر Ordinals را ستایش می کند، که به اعتقاد او فرهنگ سازندگی را به اکوسیستم بیت کوین بازگردانده است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم معتقد است که برای ارتقای شبکه بیت کوین بالاتر از سایر شبکه های پرداخت، به یک راه حل مقیاس پذیر مانند مجموعه دانش Zero (ZK) نیاز است. نظرات بوترین فضای توییتر به میزبانی توسعه دهنده بیت کوین Udi Wertheimer، بحث پیرامون آزمایش های مقیاس پذیری اتریوم بود.

ZK Rollup Chain یک پروتکل خارج از زنجیره است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود و توسط قراردادهای هوشمند اتریوم روی زنجیره اداره می شود. این روش مقیاس‌پذیرتر و سریع‌تر را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بدون اشتراک‌گذاری اطلاعات حساس کاربر فراهم می‌کند.

یکی از بنیان‌گذاران اتریوم نشان می‌دهد که چگونه اتریوم توانسته است راه‌حل‌های مقیاس‌بندی مختلف را در طول سال‌ها ترکیب کند و چگونه آزمایش‌های اخیر با ZK Rollup و Plasma باعث افزایش توان عملیاتی شده است. بوترین از خوش بینی و داوری به عنوان دو مطالعه موردی موفق بیت کوین نام می برد.

بوترین افزود: «من فکر می‌کنم اگر می‌خواهیم بیت‌کوین چیزی فراتر از پرداخت باشد، به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی بیشتری نیاز داریم.

مقیاس پذیری مدت هاست که موضوع مورد بحث بیت کوین و اتریوم بوده است. در حالی که شبکه اتریوم در حال حرکت از یک شبکه اثبات کار به یک شبکه اثبات سهام است، همچنین در حال آزمایش راه حل های مختلف لایه ۲ مانند ZK Rollup و Plasma است.

مربوط: اثبات‌های دانش صفر که به بیت‌کوین می‌آیند، تأیید وضعیت شبکه

از سوی دیگر، راه حل لایه ۲ بیت کوین، شبکه لایتنینگ، در هدف گذاری برای مقیاس پذیری بیت کوین بسیار مهم است. بوترین همچنین ظهور Ordinals را ستود و گفت که معتقد است Ordinals فرهنگ سازنده را به اکوسیستم بیت کوین بازگردانده است.

Bitcoin Ordinals یک راه حل مدرن لایه ۲ است که ذخیره سازی توزیع شده هنر دیجیتال را در بلاک چین بیت کوین امکان پذیر می کند. محبوبیت آن به سرعت رشد کرد، به طوری که حجم تراکنش های بیت کوین تا پایان ژوئن به بیش از ۲۱۰ میلیون دلار رسید.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا