🚨 اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین چشم انداز جدید اتریوم خود را به اشتراک می گذارد

Vitalik Buterin چشم انداز جدیدی از پلتفرم اتریوم را بیان کرد که هدف آن یافتن راه حل هایی برای چالش های مهم آن و استفاده از فناوری های نوظهور برای اختراع مجدد زیرساخت اتریوم است. مرکز این چشم انداز تمرکز مجدد بر مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی است که توسط توسعه راه حل های لایه ۲ و فناوری های جدید حفظ حریم خصوصی پشتیبانی می شود.

بوترین اعتراف می کند که هزینه های بالا احتمالاً بزرگترین مشکل شبکه در حال حاضر است. این مانع نه تنها مانع پذیرش گسترده شد، بلکه شبکه را به سمت برنامه های مالی منحرف کرد. زیرا تنها کاربرانی که منابع قابل توجهی داشتند می توانستند در زمان های اوج معامله بپردازند. راه حل پیشنهادی برای این وضعیت در توسعه تجمعات نهفته است. Rollup ها اجرای تراکنش را خارج از زنجیره اصلی اتریوم (لایه ۱) انجام می دهند، اما داده های تراکنش را به لایه ۱ ارسال می کنند و در نتیجه ظرفیت شبکه را با حفظ امنیت آن افزایش می دهند.

منبع: Vitalik.eth

ظهور تجمیع‌ها، به‌ویژه انبوه‌های خوش‌بینانه و بدون دانش، ابزار اصلی کاهش هزینه‌ها در شبکه بوده است. این تجمیع‌ها وعده پردازش تعداد زیادی از تراکنش‌ها را با کسری از هزینه‌ای که در حال حاضر در زنجیره اصلی مورد نیاز است، می‌دهند و به طور بالقوه مانع ورود کاربران جدید و برنامه‌های مختلف را کاهش می‌دهند.

انتزاع حساب یکی دیگر از اجزای کلیدی چشم انداز بوترین است. این نشان‌دهنده تغییر در نحوه مدیریت حساب‌های کاربری و تراکنش‌ها است و مدلی انعطاف‌پذیرتر و کاربرپسندتر را ارائه می‌دهد که می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای توسعه‌دهندگان برنامه باز کند.

تین کلاینت ها که مدتی در کار بوده اند، اکنون به تحقق نزدیک تر شده اند. نقش آنها برای قادر ساختن کاربران به تعامل با شبکه اتریوم بدون اجرای کامل گره ها، در نتیجه کاهش موانع فنی برای ورود و مشارکت، بسیار مهم است.

پیشگامانه ترین پیشرفتی که بوترین برجسته کرده است، کاربرد عملی اثبات دانش صفر (ZKPs) است. زمانی که ZKP ها به عنوان یک فناوری در آینده دور در نظر گرفته می شدند، اکنون به طور فزاینده ای برای توسعه دهندگان و در آستانه کاربردهای مصرف کننده هستند. این فناوری می تواند حریم خصوصی و مقیاس پذیری اتریوم را با اجازه دادن به کاربران برای تأیید تراکنش ها بدون افشای اطلاعات اساسی، متحول کند.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا