اخبار ارز دیجیتال

Vitalik Buterin فاش می کند که هک حساب X به دلیل حمله تعویض سیم کارت ایجاد شده است

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

یکی از بنیانگذاران اتریوم کنترل حساب T-Mobile خود را دوباره به دست گرفته و تأیید کرده است که حساب X او از طریق یک حمله تعویض سیم کارت هک شده است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اعتراف کرده است که هک اخیر حساب توییتر او نتیجه یک حمله تعویض سیم کارت بوده است.

بوترین در 12 سپتامبر در شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Farcaster گفت که سرانجام حساب T-Mobile خود را پس از اینکه هکرها توانستند کنترل آن را از طریق یک حمله تعویض سیم کارت به دست بگیرند، بازیابی کرده است.

“بله، این یک تعویض سیم‌کارت بود، به این معنی که شخصی T-mobile را مهندسی اجتماعی کرده تا شماره تلفن من را در اختیار بگیرد.”

یکی از بنیانگذاران اتریوم درس ها و آموخته هایی را از تجربه خود با X اضافه کرد.

ویتالیک بوترین اعتراف کرد که چگونه هکرها به حساب X او دسترسی پیدا کردند.منبع: Warpcast

او گفت: «حتی اگر به عنوان 2FA استفاده نشود، شماره تلفن شما برای بازنشانی رمز عبور حساب توییتر شما کافی است.» وی افزود که کاربران می توانند «گوشی خود را برای همیشه از توییتر حذف کنند».

من قبلاً این توصیه را دیده بودم، “شماره تلفن خود را تأیید نکنید، آن امن نیست”، اما این را متوجه نشدم.

در 9 سپتامبر، بوترین

مربوط: حمله تعویض سیم کارت چقدر آسان است؟ در اینجا نحوه جلوگیری از آن آورده شده است

حمله تعویض سیم کارت یا حمله simjacking تکنیکی است که توسط هکرها برای کنترل شماره تلفن همراه قربانی استفاده می شود. با کنترل شماره، کلاهبرداران می توانند از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) برای دسترسی به حساب های رسانه های اجتماعی، بانکداری و ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

این اولین باری نیست که T-Mobile درگیر این نوع از بردار حمله می شود. در سال 2020، این غول مخابراتی به اتهام امکان سرقت 8.7 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در یک سری از حملات تعویض سیم‌کارت مورد شکایت قرار گرفت.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا