🚨 اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین می گوید Ordinals با بیت کوین «فرهنگ سازندگان» را احیا کرده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بنیان‌گذاران اتریوم می‌گوید که تحولات جدید در بیت‌کوین یک واکنش «خوب» علیه حداکثرگرایان «چشم لیزر» خواهد بود.

به گفته ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، ظهور بیت کوین (BTC) نشانه‌ای از «بازگشت ارگانیک فرهنگ سازندگان» به شبکه است.

بوترین در ۷ جولای در توییتر اظهار نظر کرد. آسمان در آنجا، او با اریک وال و وودی ورتایمر، حامیان بیت‌کوین به گفتگو نشست تا در مورد آنچه توسعه‌دهندگان بیت‌کوین می‌توانند از توسعه‌دهندگان اتریوم بیاموزند، صحبت کند.

بوترین از Ordinals و استاندارد توکن BRC-20 تمجید می کند و آن را رد سیاست های “راکد” در اکوسیستم بیت کوین می داند.

بوترین گفت: “Ordinals شروع به بازگرداندن فرهنگ واقعی انجام کاری کرده اند. احساس می شود که یک واکنش واقعی به جنبش لیزر چشم وجود دارد، و این چیز خوبی است.”

گفتگو که حدود دو ساعت به طول انجامید، حول محور مسائل مقیاس پذیری بود. وال استدلال می‌کرد که شبکه لایتنینگ بیت‌کوین برای کاربران آینده مقیاس نمی‌شود و «اغلب» هنگام پردازش «پرداخت‌های حتی با اندازه متوسط» شکست می‌خورد.

در پاسخ، بوترین پیشنهاد کرد که بهترین رویکرد تمرکز بر پیاده‌سازی انواع مختلف راه‌حل‌های لایه ۲ و در عین حال بررسی راه‌هایی برای کارآمدتر کردن لایه پایه بیت‌کوین است.

“من فکر می کنم خوب است که بر روی rollup ها تمرکز کنیم و از یک راه حل مقیاس بندی مبتنی بر ZK snark استفاده کنیم.”

Wertheimer معتقد بود که معرفی رول آپ ها می تواند عوارض جانبی جالبی داشته باشد.

“اگر یک مجموعه بیت کوین را بپذیرید، در واقع یک محیط اجرایی نیز خواهید داشت.” […] ما می توانیم قراردادهای هوشمند انجام دهیم.

پروژه Ordinals Wall و Wertheimer، دو شخص اصلی پشت Taproot Wizards، حامیان صریح Ordinals هستند و به طور معمول از ساخت برنامه‌های افزودنی در بالای شبکه بیت‌کوین حمایت می‌کنند.

مربوط: ماینرهای بیت کوین ۱۸۴ میلیون دلار کارمزد در سه ماهه دوم جمع آوری کردند که بالاتر از تمام سال ۲۰۲۲ بود.

موضع آنها باعث انتقاد بیشتر بیت کوین گرایان بنیادگرا شده است که استدلال می کنند NFTها و قراردادهای هوشمند بیت کوین عملکرد مورد نظر آنها را به عنوان یک شبکه نقدی همتا به همتا کاهش می دهد.

از جمله منتقدان می توان به مدیر عامل Jan3 Samson Mow اشاره کرد. او معتقد است که Ordinals فضای بلوکی را که می تواند به پرداخت بیت کوین اختصاص داده شود، هدر می دهد.

وال به این انتقادات توجه کرد و توضیح داد که بیت کوین می تواند به عنوان یک «سیستم اثبات» برای اثبات دانش صفر که شبکه را شلوغ نمی کند استفاده شود.

“از نظر من، ما [Bitcoiners] وال گفت که او همیشه می‌خواسته کاری در مجاورت DeFi انجام دهد، اما لایه پایه بیت کوین به سادگی به عنوان یک قاضی یا داور برای آن محاسبه عمل می‌کند، بدون اینکه محاسبات را روی زنجیره انجام دهد. من فقط یک چیز می‌خواستم.

ما لزوماً نباید فقط به طبقه دوم به عنوان یک روش پرداخت فکر کنیم، اما فکر می کنم می توانیم به ردیف دوم نیز فکر کنیم. [as a way of doing] چیزهای بیانی ”

این بحث موج جدیدی از جنجال را در جامعه بیت کوین برانگیخت، به طوری که ورتایمر، مدیر عامل شرکت Mow و Blockstream، آدام بک را به کم اهمیت جلوه دادن گفتگو با بوترین متهم کرد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد: آیا می توان آن را برطرف کرد؟نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا