🚨 اخبار ارز دیجیتال

Vitalik Buterin پس از نابودی FTX درس های ارزهای دیجیتال ارائه می دهد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، گفت که فروپاشی FTX یک بار دیگر نشان می دهد که مشکل مردم هستند، نه فناوری.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پس از سقوط FTX، نظرات خود و برخی نکات مثبت را از یکی از بزرگترین رویدادهای قو سیاه کریپتو ارائه کرده است.

بوترین در مصاحبه ای با بلومبرگ در ۲۰ نوامبر گفت که سقوط FTX حاوی درس هایی برای کل اکوسیستم کریپتو بود.

او اذعان کرد که ثبات اساسی دفتر کل توزیع شده و فناوری زیربنای اقتصاد کریپتو مورد تردید قرار نگرفته است. مشکل در این مورد (و برخی قبلاً) مردم بود، نه فناوری.

بوترین همچنین سقوط FTX را یک “تراژدی عظیم” خواند، اما اضافه کرد که این موضوع بر بسیاری از مواضع جامعه اتریوم در مورد تمرکز مجدد تاکید می کند.

با این اوصاف، بسیاری از جامعه اتریوم این وضعیت را تاییدی بر آنچه که همیشه به آن باور داشته‌اند می‌دانند: هر چیزی متمرکز به طور پیش‌فرض مشکوک است.

او افزود که این اخلاق شامل اعتماد به کد باز و شفاف بیش از انسان است. آخر هفته گذشته، بوترین راهنمای دریافت “CEX امن” با گواهی ورشکستگی را ارسال کرد.

او به‌جای تکیه صرف بر «روش‌های قانونی» مانند مجوزهای دولتی، حسابرسان، حاکمیت شرکتی و بررسی سوابق افرادی که بورس را اداره می‌کنند، استدلال کرد که صرافی‌ها باید «آنچه وجوهی را که در زنجیره نگهداری می‌کنند پوشش دهند.» او گفت که او می تواند یک مدرک رمزنگاری ایجاد کند که “کافی است مسئولیت در قبال کاربران ”

اعتقاد بر این است که مشکلات FTX ناشی از استفاده صرافی از سپرده های مشتریان برای اهداف دیگر است. پس از هجوم گسترده درخواست‌های برداشت به صرافی در اوایل ماه جاری، متوجه شدیم که نقدینگی فعلی قادر به پاسخگویی به درخواست‌های برداشت نیست.

مربوط: FTX Debacle به معنای تأثیر آینده بر ارزهای دیجیتال در واشنگتن دی سی است

Vitalik Buterin تنها رهبر صنعت نیست که اخیراً در مورد تأثیر FTX صحبت کرده است. در ۱۷ نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس گفت: گفت مقررات لازم است، اما برای بازیگران صنعت مهم‌تر است که الگوبرداری کنند.

در نشست فین‌تک اندونزی در سال ۲۰۲۲، ژائو گفت که کل روایت FTX احتمالاً صنعت کریپتو را «چند سال» به عقب می‌اندازد و تنظیم‌کننده‌ها را به بررسی دقیق‌تر صنعت سوق می‌دهد. احتمالاً چیز خوبی است.نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا