🚨 اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین بر روند صعودی برای سال ۲۰۲۳ تاکید می کند

بنیانگذار اتریوم انتظار دارد امسال به نقطه عطف جدیدی برای جمع آوری دست یابد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، خوش‌بینی خود را برای سال پیش رو، از جمله رسیدن به نقاط عطف جدید در مقیاس‌بندی جمع‌آپ طبق نقشه راه اتریوم، به اشتراک می‌گذارد.

توسعه دهندگان اتریوم همچنین تایید کرده اند که عرضه پروتکل بهبود اتریوم (EIP) 4884 برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، اما این به عنوان بخشی از بسته ارتقای آینده شانگهای که برای ماه مارس برنامه ریزی شده است، حذف خواهد شد.

پاسخ در ۳۱ دسامبر کارگردان وقتی بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق Coinbase از کاربران پرسید که چرا در سال ۲۰۲۳ صعودی هستند، بوترین گفت که نقطه عطف “مقیاس سازی بنیادی جمع آوری” که در نقشه راه اتریوم مشخص شده است، گفت که مشتاقانه منتظر رسیدن به آن است.

او توضیح داد که این به معنای عرضه پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-4884 است.

EIP-4884 در ابتدا قرار بود در شانگهای بسته بندی شود. قبل از اینکه در اواخر سال آینده یک ارتقاء عمده به شاردینگ به طور کامل اجرا شود، “پرتو-دانک‌شاردینگ” را معرفی می‌کنیم که مقیاس‌پذیری لایه‌های ۲ (The Surge) را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

او همچنین با اشاره به یک پست در ۲۲ نوامبر در انجمن جادوگران اتریوم، با اشاره به «مدل اعتماد»، گفت که این به این معنی است که مجموعه «چرخ‌های آموزشی را تا حدی تا مرحله ۱ حذف می‌کند». فناوری پروژه به بلوغ رسیده است.

مرحله ۰، که بوترین آن را به داشتن یک “چرخ آموزش کامل” تشبیه کرده است، مستلزم آن است که تمام تراکنش ها به صورت زنجیره ای باشند و به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را بدون اپراتور برداشت کنند.

مرحله ۱ یا «چرخ‌های آموزشی محدود» به روش‌های تأیید تراکنش مانند طرح‌های اثبات تقلب یا اثبات اعتبار برای تأیید یا رد تراکنش‌های مجاز توسط قراردادهای هوشمند نیاز دارد و یک شورای امنیتی ترجیحی برای نظارت بر این فرآیند است.

مرحله ۲ “چرخ های آموزشی” ندارد و به دو اثبات کننده تقلب مختلف، دو اثبات کننده اعتبار متفاوت یا یکی از هر کدام نیاز دارد. ارتقاء در این مرحله مجاز است، اما باید حداقل ۳۰ روز به تعویق بیفتد.

مربوط: Vitalik بخش جدیدی از نقشه راه اتریوم: The Scourge را فاش می کند

در توییتر دیگری کارگردان یک روز پیش از آن، در ۳۰ دسامبر، بوترین در مورد اینکه به نظر او «آینده خوبی برای ارزهای دیجیتال» ممکن است شبیه باشد، اظهار نظر کرد.

بوترین حوزه‌های مختلفی از رمزارزها را که نیاز به اصلاح دارند، از جمله مقیاس‌بندی، حریم خصوصی، تجربه کاربر و ایمن‌تر کردن حساب‌های کاربری برای کاربر معمولی نسبت به سرویس‌های متمرکز بیان کرد.

او همچنین پرداخت‌ها و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را بخشی از این آینده می‌داند، یک الگوی سازمانی جدید که توسط سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) طراحی شده است.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا