اخبار ارز دیجیتال

صفحه یافت نشد | 404 | Cointelegraph

بوترین به ویژه در مورد افزایش هویت های غیرمتمرکز بلاک چین برای افزایش حریم خصوصی کاربران خوش بین بود.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) در یک پست وبلاگی به تاریخ 5 دسامبر توضیح داد که پول، هویت های بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و برنامه های کاربردی ترکیبی هیجان انگیزترین توسعه هستند. اکوسیستم اتریوم پس از آن، بوترین در مورد تجربه خود از استفاده از اتر به عنوان یک روش پرداخت در یک کافه در آرژانتین گفت:

“با ورود به فروشگاه، مالک من را شناخت و بلافاصله به من نشان داد که ETH و سایر دارایی های رمزنگاری شده را در حساب بایننس خود دارد. چای و تنقلات سفارش دادیم و پرسیدیم که آیا می توانیم با ETH پرداخت کنیم یا خیر. از صاحب کافی شاپ پرسیدم که آیا صاحب کافی شاپ است. متعهد شدم، و کد QR آدرس سپرده بایننس خود را به من نشان دادم، حدود 20 دلار ETH از کیف پول وضعیت تلفن همراه خود منتقل کردم.”

بوترین ادامه داد که عوارض جانبی The Merge “این است که تراکنش‌ها به میزان قابل توجهی سریع‌تر انجام می‌شود، زنجیره را پایدارتر می‌کند، نیاز به تاییدات کمتری دارد، و اجازه می‌دهد تراکنش‌ها با خیال راحت‌تر پذیرفته شوند.” من اینجا هستم. بنیانگذار اتریوم سپس آن را با تجربه قبلی خود از قهوه مقایسه کرد. در آن زمان، کارمزدهای شبکه یک سوم تراکنش ها را تشکیل می دادند و رسیدن وجوه چند دقیقه طول کشید.

بعداً با ظهور DeFi، بوترین گفت که این صنعت با شکوه و محدود شروع به کار کرد، اما به سرعت به یک هیولا با سرمایه بیش از حد تبدیل شد که متکی بر اشکال ناپایدار تولید بازده است. او افزود، با این حال، DeFi در “مراحل اولیه انتقال به یک رسانه پایدار، بهبود امنیت و تمرکز مجدد بر روی برخی از برنامه های کاربردی با ارزش است.”

بوترین سپس از ظهور روش‌های شناسایی بلاک چین مانند ورود به سیستم با اتریوم (SIWE) و توانایی آنها در افزایش حریم خصوصی کاربر تمجید کرد. “[SIWE] بوترین نوشت: این به شما امکان می‌دهد با سایت بدون دسترسی به اطلاعات شخصی خود به گوگل یا فیس‌بوک یا ربودن یا قفل کردن حساب خود، با سایت تعامل کنید. رویدادهایی مانند حاکمیت و ایردراپ بدون به خطر انداختن اطلاعات شخصی کاربران.

بوترین گفت که موضوع DAO “بسیاری از امیدها و رویاهایی را که مردم در فضای رمزنگاری برای ایجاد شکلی دموکراتیک تر، انعطاف پذیرتر و کارآمدتر از حکومت گذاشته اند را به تصویر می کشد.” اما مقاومت در برابر سانسور و حساسیت به سازمان های داخلی را بهبود می بخشد. بوترین با تاکید بر مثال MakerDAO می نویسد:

MakerDAO دارای 7.8 میلیارد دلار وثیقه است که بیش از 17 برابر ارزش بازار توکن سودگیر MKR است. بنابراین اگر حاکمیت در اختیار دارندگان محافظت نشده MKR بود، کسی نیمی از MKR را خریداری می کرد، می توان از آن برای دستکاری اطلاعات قیمت استفاده کرد. بیشتر وثیقه را برای خود می دزدند.»

در نهایت، یکی از بنیانگذاران اتریوم به پتانسیل ادغام فناوری بلاک چین اتریوم با فرآیندهای خارج از زنجیره مانند رأی گیری اشاره کرده است. “از آنجایی که آرا در بلاک چین منتشر می شود، کاربران می توانند به طور قابل اعتمادی آرای خود را به روشی مستقل از سیستم رای گیری وارد کنند. با این حال، آرا رمزگذاری شده، حریم خصوصی محافظت می شود و یک راه حل مبتنی بر ZK-SNARK است.”

در مورد گام‌های بعدی، بوترین به اعتقاد خود در اولویت‌بندی پروژه‌هایی با ارزش‌های پیشنهادی بلندمدت نسبت به پروژه‌هایی که به سود کوتاه‌مدت می‌چسبند، پایبند بود. بیش از 30 میلیارد دلار است و سال ها مورد غفلت قرار گرفته است. پس از ادغام، به‌روزرسانی مهم بعدی اتریوم، ارتقای شانگهای است که به کاربران امکان می‌دهد اتر سهام خود را خارج کنند. یک ارتقا برای اواخر سال 2023 برنامه ریزی شده است.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا