🚨 اخبار ارز دیجیتال

جامعه DAO با تمرکز بر DeSci بودجه تحقیقات سرطان را تامین می کند

جامعه VitaDAO موافقت کرده است که تحقیقات اولیه سرطان را از طریق راه اندازی یک شرکت بیوتکنولوژی به نام Matrix Biosciences تأمین مالی کند.

VitaDAO، یک گروه غیرمتمرکز با تمرکز بر تحقیقات اولیه طول عمر، راه اندازی Matrix Biosciences، یک شرکت بیوتکنولوژی متمرکز بر درمان سرطان و بیماری های ناشی از پیری را تامین مالی کرد.

بحث های اولیه در مورد استفاده از اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (HMW-HA) برای اثرات ضد سرطانی و افزایش طول عمر در نوامبر ۲۰۲۲ آغاز شد و در مارس ۲۰۲۳ توافق اکثریت حاصل شد. یک عکس فوری از این پیشنهاد نشان می دهد که ۳۵ عضو با استفاده از: توکن VITA.

دارندگان توکن VITA موافق یا مخالف VitaDAO برای سرمایه گذاری در پروژه تحقیقات سرطان HMW-HA رأی دادند. منبع: snapshot.org

از میان اکثریت، ۳۰ نماینده از این موضوع حمایت کردند، ۴ نماینده از رای گیری ممتنع و ۱ نفر مخالف این پیشنهاد بودند. VitaDAO به عنوان یک مشارکت کننده فعال در علم غیرمتمرکز (DeSci)، سرمایه گذاری اولیه ۳۰۰۰۰۰ دلاری را انجام داده است و قصد دارد در اوایل سال ۲۰۲۴ بودجه بیشتری را از طریق توکن سازی مالکیت معنوی (IP) جمع آوری کند.

ترکیب HWA-HA از بافت مول برهنه موش مشتق شده است. موش‌های مول برهنه نوعی از جوندگان با مقاومت سرطان قوی‌تر هستند که باعث می‌شود آنها عمر طولانی‌تری داشته باشند.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، سخنگوی VitaDAO فاش کرد که این وجوه با تبدیل استیبل کوین USDC (USDC) منطقه ای خزانه داری به USD و انتقال آن به یک حساب بانکی در اختیار Matrix Bio قرار گرفته است.

مربوط: ۹ مورد امیدوارکننده استفاده از بلاک چین در صنعت مراقبت های بهداشتی

پس از تکمیل اولین دسته آزمایش‌ها، Matrix Bio این گزینه را خواهد داشت که توکن‌های IP (IPT) را برای جمع‌آوری وجوه اضافی در ازای سهمی از حقوق حاکمیتی در توسعه IP مداوم صادر کند. دور بعدی بودجه پس از تعیین بودجه برای مرحله بعدی توسعه آغاز خواهد شد و انتظار می رود در سه ماهه اول ۲۰۲۴.

VitaDAO معتقد است که مدولاسیون HMW-HA یک کاندید درمانی مناسب برای حمایت از درمان بیماری های پیچیده مانند سرطان است. DAO به Cointelegraph گفت:

ویتاDAO معتقد است که این تحقیق پتانسیل بالایی برای ترجمه بالینی دارد.

اینکه DAO این تحقیقات سرطان خاص را تأمین مالی کند به نتایج به‌دست‌آمده از آزمایش‌های مختلف بستگی دارد، اما خزانه‌داری جامعه VitaDAO در گذشته حمایت سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و سهامداران دارویی را تضمین کرده است.

مجله: فراتر از ارزهای رمزنگاری شده: شواهد دانش صفر از رای گیری تا امور مالی نویدبخش است

نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا