اخبار ارز دیجیتال

آینده پرداخت ها: ویزا برای سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری در هوش مصنوعی مولد

ویزا گفت که یکی از اولین شرکت‌هایی در جهان است که پیشگام هوش مصنوعی در پرداخت‌ها بود و فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مدیریت ریسک و تقلب در سال ۱۹۹۳ معرفی کرد.

جهانی غول پرداخت ویزا با راه‌اندازی یک صندوق جدید برای سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی مولد، شرط خود را بر روی هوش مصنوعی (AI) در تجارت و پرداخت افزایش می‌دهد.

ویزا در ۲ اکتبر یک طرح جدید ۱۰۰ میلیون دلاری ابتکاری هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری در شرکت های متمرکز بر توسعه فناوری های هوش مصنوعی و برنامه های کاربردی مرتبط با تجارت و پرداخت را اعلام کرد.

این سرمایه‌گذاری توسط Visa Ventures، بازوی سرمایه‌گذاری شرکت‌های جهانی ویزا، که از سال ۲۰۰۷ متعهد به حمایت از نوآوری در پرداخت‌ها و تجارت است، مدیریت می‌شود.

هوش مصنوعی مولد نوعی از فناوری هوش مصنوعی است که می تواند انواع مختلفی از محتوا از جمله متن، تصویر، صدا و داده های مصنوعی تولید کند. چت ربات‌های پیشرو هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google توانایی هوش مصنوعی مولد را در درک و تولید جملات انسان‌مانند نشان می‌دهند.

به گفته جک فارستل، مدیر ارشد استراتژی محصول در ویزا، هوش مصنوعی مولد آینده امیدوارکننده‌ای در دنیای مالی دارد. او گفت:

“در حالی که بسیاری از هوش مصنوعی مولد تا به امروز بر روی کار و ایجاد محتوا متمرکز شده است، این فناوری به زودی نه تنها شیوه زندگی و کار ما را تغییر می دهد، بلکه روشی را که ما نیاز به درک آن را به روش هایی تغییر می دهد که تجارت را به طور معناداری تغییر دهد.”

حرکت اخیر ویزا به سمت هوش مصنوعی مولد در پی تلاش‌های قابل توجهی برای به کارگیری فناوری هوش مصنوعی در اکوسیستم خود انجام شده است.

ویزا گفت که در سال ۱۹۹۳ پیشگام استفاده از هوش مصنوعی در پرداخت ها بود و یکی از اولین شرکت هایی در جهان بود که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مدیریت ریسک و کلاهبرداری پیاده سازی کرد. در سال ۲۰۲۲، راه حل نظارت بر کلاهبرداری پرداخت بلادرنگ ویزا، مجوز پیشرفته ویزا، ظاهراً به جلوگیری از تقلب حدود ۲۷ میلیارد دلاری کمک کرد.

مربوط: برنامه دیجیتال RMB کارت اعتباری Mastercard و شارژ ویزا را برای گردشگران اضافه می کند

در سال ۲۰۲۱، ویزا همچنین VisaNet + AI را معرفی کرد، مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی که بر رفع تأخیرها و اختلالات در مدیریت موجودی حساب مؤسسات مالی و سایر مسائل پرداخت روزمره متمرکز بود.

برخی از ابزارهای مجموعه VisaNet + AI عبارتند از Smarter Stand-In Processing، که هدف آن بهبود تجربه پرداخت در هنگام قطع با انعکاس تصمیمات تأیید صادرکننده است. چنین محصولاتی شامل ارسال هوشمندتر است که تجربه پرداخت سریع‌تری را برای مصرف‌کنندگان ممکن می‌سازد و اختلالات ناشی از تاخیر در ارسال را کاهش می‌دهد.

ویزا علاوه بر سرمایه گذاری تهاجمی در هوش مصنوعی، در زمینه استفاده از فناوری ارزهای دیجیتال در پرداخت ها نیز خوش بین است. در آوریل ۲۰۲۱، ویزا برنامه هایی را برای یک محصول جدید رمزنگاری به اشتراک گذاشت که برای تسریع پذیرش جریان اصلی شبکه های بلاک چین عمومی و پرداخت های استیبل کوین طراحی شده است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت” – رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییر صحبت می کند

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا