اخبار ارز دیجیتال

ویزا قابلیت های پرداخت USDC را با Solana گسترش می دهد

یک شرکت پرداخت جهانی قابلیت‌های پرداخت استیبل کوین خود را گسترش داده است تا توکن‌های USDC صادر شده در بلاک چین سولانا را نیز شامل شود.

پردازشگر پرداخت جهانی Visa با شروع گسترش عرضه استیبل کوین آن، از پرداخت‌های USD Coin (USDC) که در بلاک چین سولانا تسویه می‌شود، پشتیبانی کرده است.

ویزا آزمایش‌های زنده و کاملی را بین ناشران و خریدارها انجام داده است، میلیون‌ها توکن USDC را بین شرکای بلاک چین اتریوم و سولانا منتقل کرده و پرداخت‌های مبتنی بر فیات را تسویه می‌کند.

اعلامیه‌ای از سوی شرکت پرداخت، سیر تحول پذیرش USDC توسط ویزا، از آزمایش‌های مربوط به Crypto.com تا ادغام با پردازنده‌های پرداخت تجاری Worldpay و Nuvei را تشریح می‌کند.

ادغام USDC صادر شده توسط اتریوم و سولانا در اکوسیستم ویزا به این معنی است که اولی قادر خواهد بود از سیستم های مالی و پرداخت ویزا برای ایجاد پل ارتباطی با امور مالی سنتی و Web3 استفاده کند. کوی شفیلد، رئیس ارزهای دیجیتال ویزا، اضافه کرد که استفاده از استیبل کوین‌های USDC و بلاک چین‌هایی مانند اتریوم و سولانا به سرعت پرداخت‌های بین‌المللی کمک می‌کند.

ویزا آزمایش USDC را در سال ۲۰۲۱ با Crypto.com برای آزمایش پرداخت‌های استیبل کوین از طرف صادرکننده آغاز خواهد کرد. آزمایشی حاصل از USDC مبتنی بر اتریوم برای دریافت پرداخت‌هایی از Crypto.com برای حجم فرامرزی برنامه کارت استرالیا استفاده کرد.

به طور سنتی، تسویه خریدهای برون مرزی که با کارت ویزا Crypto.com انجام می شد، نیازمند فرآیند تبدیل ارز چند روزه و کارمزدهای حواله سیمی بود. در نتیجه، صرافی‌های ارزهای دیجیتال اکنون از USDC برای تعهدات پرداخت کارت ویزا استرالیا استفاده می‌کنند.

مرتبط: ویزا در نظر دارد قبض‌های گاز دیجیتال را با کارت پرداخت کند

Crypto.com همچنین از حساب مدیریت مالی ویزا Circle’s صادرکننده USDC برای ارسال USDC به آن سوی مرزها در بلاک چین اتریوم استفاده خواهد کرد که باعث کاهش طول و پیچیدگی انتقال‌های بین‌المللی سیمی می‌شود.

Jeremy Allaire، بنیانگذار و مدیر عامل Circle، گفت که این مشارکت نشان دهنده یک نوآوری اساسی در بلاک چین است که می تواند پرداخت ها و تجارت را متحول کند.

Circle USDC را برای ارائه یک دلار دیجیتال کاربردی ساخته است که می تواند با سرعت اینترنت حرکت کند تا پرداخت های ایمن و قابل اعتماد را تسهیل کند.

ادغام USDC همچنین به ویزا اجازه می‌دهد تا وجوهی را به خریداران USDC مانند Worldpay و Nuvei ارسال کند که انتظار می‌رود زمان تسویه حساب برای بازرگانانی که از این سرویس استفاده می‌کنند افزایش یابد.

سپس پردازنده‌های پرداخت می‌توانند پرداخت‌های USDC را به بازرگانان مربوطه هدایت کنند و اکوسیستم سنتی فیات ویزا را به استیبل کوین‌ها و فضای ارزهای دیجیتال گسترده‌تری که در اختیارشان قرار می‌دهند، متصل کنند.

جیم جانسون، رئیس WorldPay Merchant Solutions، گفت که قابلیت های پرداخت USDC ویزا به بازرگانان گزینه های بیشتری برای دریافت وجوه و مدیریت بهتر عملیات مالی خود می دهد.

در گفتگوی مقدماتی با Cointelegraph در Money20/20 در آمستردام در ژوئن ۲۰۲۳، نبیل منج، رئیس ارزهای رمزنگاری شده و Web3 در Worldpay، توضیح داد که این شرکت چگونه قصد دارد در سال ۲۰۱۳ روی سکه سرمایه گذاری کند. این شرکت نحوه همکاری با Base را برای فعال کردن مبادلات به کارت های مبتنی بر فیات را برای اولین بار بپذیرید. قابل پرداخت در سراسر جهان

مانزی درباره آخرین پیشرفت‌ها گفت که سرویس پرداخت USDC جدید ویزا اولین گام برای دسترسی مشتریان Worldpay به تسویه‌های سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای پرداخت‌های مصرف‌کننده است.

“این در را برای ما باز می کند تا پیشرفت های آینده مانند در دسترس بودن پرداخت ۲۴ ساعته و پرداخت های چندگانه همزمان یا روزانه را در نظر بگیریم که همگی به تسریع تجارت فرامرزی کمک می کنند.”

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، Visa قرارداد هوشمند Paymaster. این نوع قراردادهای هوشمند می توانند پرداخت هایی را به کاربران انجام دهند و منطق عملکردهای مختلف تراکنش را اجرا کنند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعا با پول شما چه می کنند؟نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا