🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات ایالتی ایالات متحده نسبت به کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی هشدار می دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ورمونت پس از اینکه یک مرد ۷۴ ساله بیش از ۳۴۰۰۰۰ دلار پس انداز مادام العمر خود را به دلیل کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال که با استفاده از اینستاگرام و تلگرام سازماندهی شده بود از دست داد، به سرمایه گذاران هشدار داد.

اداره مقررات مالی ورمونت (DFR)، یک آژانس ایالتی ایالات متحده، به مردم در مورد افزایش کلاهبرداری های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در سایت های رسانه های اجتماعی محبوب هشدار داده است.

در ۲۵ ژوئن، Naum Lanzmann 74 ساله، ۳۴۰,۰۰۰ دلار از پس انداز زندگی خود را به دلیل کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال که توسط اینستاگرام و تلگرام هماهنگ شده بود، از دست داد. با اشاره به این حادثه، DFR تاکید کرد که “اهالی ورمونت باید در هنگام استفاده و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال احتیاط کنند.”

گزیده ای از هشدار سرمایه گذاران ورمونت در مورد تقلب در ارزهای دیجیتال. منبع: dfr.vermont.gov

اینستاگرام توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به عنوان پلتفرم شماره یک در ارتباط با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال رتبه بندی شده است و این در مورد Lanzmann نیز صادق است. اولین تماس او با کلاهبرداران ارزهای دیجیتال در اینستاگرام اتفاق افتاد، جایی که او پستی از SpireBit پیدا کرد که ادعا می‌کرد یک «کارگزار مالی بین‌المللی» است که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کند.

آقای Lanzmann حساب کاربری خود را در SpireBit بدون انجام هیچ تحقیق یا تحقیقی در مورد پلتفرم ایجاد کرد. نمایندگان Spirebit از طریق تلگرام با آقای Lanzmann تماس گرفتند و طی چند روز او را مجبور به سرمایه گذاری کردند.

چیزی که به عنوان یک سرمایه گذاری ۵۰۰ دلاری شروع شد، بیش از ۳۴۰۰۰۰ دلار هزینه داشت. وقتی کاربران در پلتفرم‌های جعلی مانند SpireBit سرمایه‌گذاری می‌کنند، داشبورد در هر معامله سود نشان می‌دهد و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا از پس‌انداز خود سود بیشتری ببرند.

اگرچه آقای Lanzmann در گذشته در مورد کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال شنیده بود، اما هرگز انتظار نداشت که قربانی یک جنایت شود. DFR ورمونت افزایش تقلب در ارزهای دیجیتال را به گردن کلاهبردارانی می‌اندازد که «تاکتیک‌های پیچیده‌تر و شخصی‌شده‌تری» را در لایه‌های مختلف طراحی می‌کنند.

از جعل اسناد و اظهارات بانکی گرفته تا مکالمه دوستانه، تکنیک های همیشه در حال تکامل کلاهبرداران را می توان از طریق هوشیاری و بررسی پیشینه (DYOR) حل کرد.

از ورمونت‌ها خواسته می‌شود برای کاهش آسیب‌های مالی و ردیابی مجرمان، تقلب را به موقع گزارش کنند.

مربوط: پنج سازمان اجرایی ایالات متحده برای مبارزه با جرایم ارز دیجیتال گروه ویژه جدیدی تشکیل دادند.

یون یانگ چو، رئیس تیم ملی اجرای رمزارز (NCET) وزارت دادگستری، گفت هک مالی غیرمتمرکز (DeFi) با توجه به ظهور «هکرهای تحت حمایت دولت» در کره شمالی یک «مشکل بسیار جدی» است.

چوی همچنین تاکید کرد که وزارت دادگستری شرکت‌های ارز دیجیتالی را که مرتکب جرم می‌شوند یا چشمان خود را می‌بندند، دنبال می‌کند تا “ردپای تراکنش‌های خود را بپوشانند”.

مجله: سازمان‌های اجرایی ایالات متحده، سرکوب جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کنند.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا