اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در بلاک چین به افت خود ادامه می دهد

2.3 میلیارد دلار جریان سرمایه سرمایه گذاری در سه ماهه چهارم 2022، ادامه روند از آوریل به دلیل فروپاشی Terra و پیامدهای آن.

تحقیقات کوین تلگراف تمام معاملات و روندهای سرمایه گذاری خطرپذیر در صنعت بلاک چین را برای سه ماهه چهارم 2022 تجزیه و تحلیل کرد. ، امور مالی متمرکز (CeFi)، توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، زیرساخت و Web3. سرمایه‌گذاری‌ها در نیمه اول سال 2022 از 30 میلیارد دلار به 7.3 میلیارد دلار در نیمه دوم کاهش یافت.

با انتقال صنعت کریپتو به سال 2023، تحقیقات کوین تلگراف داده‌های پایگاه‌های داده سرمایه‌گذاری خطرپذیر، از جمله جزئیات جامع معاملات، ادغام و فعالیت‌های خرید، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های رمزنگاری، صندوق‌ها و موارد دیگر را بررسی کرده است. با استفاده از این پایگاه داده، تحقیقات کوین تلگراف اعداد را برای یافتن روندهایی که بیشترین اهمیت را در صنعت دارند، خرد می کند. آخرین گزارش ما به بررسی سه ماهه چهارم 2022 و چگونگی ارتباط آن با تصویر بزرگ از 2018 تا 2022 می پردازد.

گزارش کامل به همراه نمودار و اینفوگرافیک را از اینجا دانلود کنید.

کاهش سرمایه گذاری پس از آوریل 2022

پس از سقوط Terra در نیمه اول سال 2022، به نظر می رسد که صنعت بلاک چین نتوانسته است مانند سال 2021 و اوایل سال 2022 VC را به سرمایه گذاری در این صنعت بازگرداند. 30.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال 2021. و سال 2022 با این سرعت دو برابر شد – تا آوریل 2022، زمانی که همه چیز شروع به رو به زوال کرد. بازگشت کوتاهی در مخارج سرمایه در ماه سپتامبر تا پایان سال حفظ نشد و در سه ماه گذشته به زیر یک میلیارد دلار رسید.

تعداد معاملات نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و در سه ماهه چهارم به 182 رسید. در حالی که ماه های گذشته به طور مداوم معاملات بزرگ بالای 100 میلیون دلار را شاهد بودیم، سه ماهه چهارم فقط پنج معامله بالای 100 میلیون دلار داشت. تمرکز این 182 معامله در بخش Web3 باقی ماند که شامل زیرمجموعه هایی مانند Metaverse، GameFi و Identity و به دنبال آن Infrastructure و DeFi است. NFT و CeFi از نظر تعداد معاملات کمترین محبوبیت را داشتند، اما نگاه کردن به این اعداد ممکن است گمراه کننده باشد.

تعداد مساوی سرمایه گذاری در اکثر و کم فعال ترین بخش ها

وب 3 با 616 تراکنش فردی محبوب ترین بخش در صنعت بلاک چین بود، در حالی که CeFi با 201 تراکنش کمترین محبوبیت را داشت. با این حال، هر دو بخش در مجموع 9.2 میلیارد دلار در سال 2022 به ارمغان آوردند. Web3 به طور متوسط ​​15.4 میلیارد دلار معاملات در مقایسه با میانگین 46.6 میلیون دلاری CeFi داشت. پروژه های بلاک چین و کریپتو در تجارت ممکن است نیاز به توجه داشته باشند که در کدام بخش قرار می گیرند تا بهتر باشند. آماده شده.

این گزارش است پایگاه داده عظیم پایانه های تحقیقاتی Cointelegraph همچنین به تحلیل مایکل تابون، اقتصاددان ارشد در تحقیقات کوین تلگراف مراجعه کنید. Tabone پیشینه گسترده ای در اقتصاد، تجارت، امور مالی، ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و فناوری های نوظهور دارد. او در حین کار در تحقیقات کوین تلگراف دارای مدرک دکترا است. داوطلبان پایان نامه ای را با تمرکز بر تئوری و کاربرد DAO ها تکمیل کرده اند.

Keychain Ventures یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است که در صندوق های مختلف در فضای بلاک چین سرمایه گذاری می کند. Keychain Ventures، همراه با Cointelegraph Research، مصاحبه‌های فصلی با شرکت‌های VC و همچنین پروژه‌های ارز دیجیتال و بلاک چین را که اخیراً دوره‌های مالی را پشت سر گذاشته‌اند، ارائه می‌کند. این مصاحبه‌ها دیدگاه‌های متفاوتی را در مورد شیوه‌های سرمایه‌گذاری از سوی همه افراد درگیر نشان می‌دهد.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا