اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در بلاک چین به افت خود ادامه می دهد

۲.۳ میلیارد دلار جریان سرمایه سرمایه گذاری در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، ادامه روند از آوریل به دلیل فروپاشی Terra و پیامدهای آن.

تحقیقات کوین تلگراف تمام معاملات و روندهای سرمایه گذاری خطرپذیر در صنعت بلاک چین را برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ تجزیه و تحلیل کرد. ، امور مالی متمرکز (CeFi)، توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، زیرساخت و Web3. سرمایه‌گذاری‌ها در نیمه اول سال ۲۰۲۲ از ۳۰ میلیارد دلار به ۷.۳ میلیارد دلار در نیمه دوم کاهش یافت.

با انتقال صنعت کریپتو به سال ۲۰۲۳، تحقیقات کوین تلگراف داده‌های پایگاه‌های داده سرمایه‌گذاری خطرپذیر، از جمله جزئیات جامع معاملات، ادغام و فعالیت‌های خرید، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های رمزنگاری، صندوق‌ها و موارد دیگر را بررسی کرده است. با استفاده از این پایگاه داده، تحقیقات کوین تلگراف اعداد را برای یافتن روندهایی که بیشترین اهمیت را در صنعت دارند، خرد می کند. آخرین گزارش ما به بررسی سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ و چگونگی ارتباط آن با تصویر بزرگ از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ می پردازد.

گزارش کامل به همراه نمودار و اینفوگرافیک را از اینجا دانلود کنید.

کاهش سرمایه گذاری پس از آوریل ۲۰۲۲

پس از سقوط Terra در نیمه اول سال ۲۰۲۲، به نظر می رسد که صنعت بلاک چین نتوانسته است مانند سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ VC را به سرمایه گذاری در این صنعت بازگرداند. ۳۰.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱. و سال ۲۰۲۲ با این سرعت دو برابر شد – تا آوریل ۲۰۲۲، زمانی که همه چیز شروع به رو به زوال کرد. بازگشت کوتاهی در مخارج سرمایه در ماه سپتامبر تا پایان سال حفظ نشد و در سه ماه گذشته به زیر یک میلیارد دلار رسید.

تعداد معاملات نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و در سه ماهه چهارم به ۱۸۲ رسید. در حالی که ماه های گذشته به طور مداوم معاملات بزرگ بالای ۱۰۰ میلیون دلار را شاهد بودیم، سه ماهه چهارم فقط پنج معامله بالای ۱۰۰ میلیون دلار داشت. تمرکز این ۱۸۲ معامله در بخش Web3 باقی ماند که شامل زیرمجموعه هایی مانند Metaverse، GameFi و Identity و به دنبال آن Infrastructure و DeFi است. NFT و CeFi از نظر تعداد معاملات کمترین محبوبیت را داشتند، اما نگاه کردن به این اعداد ممکن است گمراه کننده باشد.

تعداد مساوی سرمایه گذاری در اکثر و کم فعال ترین بخش ها

وب ۳ با ۶۱۶ تراکنش فردی محبوب ترین بخش در صنعت بلاک چین بود، در حالی که CeFi با ۲۰۱ تراکنش کمترین محبوبیت را داشت. با این حال، هر دو بخش در مجموع ۹.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ارمغان آوردند. Web3 به طور متوسط ​​۱۵.۴ میلیارد دلار معاملات در مقایسه با میانگین ۴۶.۶ میلیون دلاری CeFi داشت. پروژه های بلاک چین و کریپتو در تجارت ممکن است نیاز به توجه داشته باشند که در کدام بخش قرار می گیرند تا بهتر باشند. آماده شده.

این گزارش است پایگاه داده عظیم پایانه های تحقیقاتی Cointelegraph همچنین به تحلیل مایکل تابون، اقتصاددان ارشد در تحقیقات کوین تلگراف مراجعه کنید. Tabone پیشینه گسترده ای در اقتصاد، تجارت، امور مالی، ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و فناوری های نوظهور دارد. او در حین کار در تحقیقات کوین تلگراف دارای مدرک دکترا است. داوطلبان پایان نامه ای را با تمرکز بر تئوری و کاربرد DAO ها تکمیل کرده اند.

Keychain Ventures یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است که در صندوق های مختلف در فضای بلاک چین سرمایه گذاری می کند. Keychain Ventures، همراه با Cointelegraph Research، مصاحبه‌های فصلی با شرکت‌های VC و همچنین پروژه‌های ارز دیجیتال و بلاک چین را که اخیراً دوره‌های مالی را پشت سر گذاشته‌اند، ارائه می‌کند. این مصاحبه‌ها دیدگاه‌های متفاوتی را در مورد شیوه‌های سرمایه‌گذاری از سوی همه افراد درگیر نشان می‌دهد.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا