اخبار ارز دیجیتال

ونزوئلا تعطیلی سازمان‌دهی مجدد آژانس‌های ارز مجازی را تا مارس 2024 تمدید کرد

دولت شش ماه دیگر را صرف «تجدید ساختار» این سازمان خواهد کرد که عملاً در مارس 2023 فعالیت خود را متوقف کرد.

ونزوئلا یکی از اولین کشورهای آمریکای لاتین است که ناظر ارزهای رمزنگاری شده خود به نام سازمان ملی نظارت بر دارایی های رمزنگاری شده (Sunacrip) را تأسیس کرد. دولت در حال حاضر می‌گوید «سازماندهی مجدد» این سازمان که عملاً در مارس 2023 فعالیت خود را متوقف کرد، شش ماه دیگر طول خواهد کشید.

بر اساس فرمان ریاست جمهوری صادر شده در 19 سپتامبر، نیکلاس مادورو، رئیس دولت دستور داد که دوره تجدید ساختار اجباری سوناکلیپ برای یک ترم دیگر تمدید شود. دوره جدید تمدید رسما از 17 سپتامبر آغاز می شود و تا 24 مارس 2024 ادامه خواهد داشت.

Sanaclip در مارس 2023 بسته شد، زمانی که دولت به دلیل رسوایی های فساد مربوط به مدیریت سابق سازماندهی مجدد را اعلام کرد. حداقل 10 نفر در آن زمان دستگیر شدند، از جمله Joselit Ramírez Camacho، که از زمان آغاز به کار این بخش در سال 2018، رهبری بخش ارزهای دیجیتال را بر عهده داشت. به گفته دادستان ونزوئلا، رامیرز در حین کار برای Sunaclip بیش از 3 میلیون دلار از این کشور سرقت کرده است. او مسئول نظارت بر مقررات ارزهای دیجیتال کشور و معرفی ارز دیجیتال ملی پترو ونزوئلا بود که به ذخایر نفتی آن وابسته است.

مربوط: بایننس بانک ونزوئلا را از پرداخت های P2P مستثنی می کند

بسته شدن آژانس های نظارتی صنعت ارزهای دیجیتال ونزوئلا را مختل کرده است. صنعت کریپتو ونزوئلا با کشورهایی که از دارایی‌های دیجیتال برای فرار از تحریم‌های مالی ایالات متحده استفاده کرده‌اند، با تعطیلی تأسیسات استخراج کریپتو در چندین ایالت و برخی صرافی‌های رمزنگاری سفارش‌ها، پیوندهای محکمی دارد. من آن را دریافت کردم. برای توقف عملیات

Sunacrip توسط دولت ونزوئلا در سال 2018 برای بازرسی تمام فعالیت‌های تجاری مرتبط با رمزنگاری در این کشور و «ایجاد، صدور، انتقال، تجاری‌سازی و مبادله» همه فعال‌های رمزنگاری تاسیس شد.

در سال 2018، این کشور ارز دیجیتال پترو با پشتوانه نفتی را راه اندازی کرد. گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت قصد دارد تا تابستان 2023 ارز را نقد کند، اما صفحه رسمی وب سایت هنوز در زمان انتشار فعال است.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا