اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری VC برای استارت آپ های Web3 نسبت به سال گذشته 82 درصد کاهش یافته است: Crunchbase


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Crunchbase خاطرنشان می کند که علیرغم شروع ضعیف بودجه راه اندازی وب 3 در سال 2023، “تقریباً در هر بخش سرمایه گذاری خطرپذیر در حال کاهش است.”

بر اساس داده‌های Crunchbase، سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) برای استارت‌آپ‌های Web3 از 9.1 میلیارد دلار در سه‌ماهه اول 2022 به 1.7 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2023 کاهش یافت که 82 درصد نسبت به سال گذشته (سالانه) افزایش یافت. درصد کاهش یافت.

Crunchbase News داده ها را در گزارش 20 آوریل خود برجسته کرد و گفت که رقم 1.7 میلیارد دلاری برای سه ماهه اول 2023 کمترین میزان بودجه راه اندازی Web3 از 1.1 میلیارد دلار پست شده در سه ماهه چهارم 2020 است. من اشاره کردم که نشان می دهد. وب 3. “

در این زمینه، استارت‌آپ‌های Web3 به عنوان شرکت‌هایی در مراحل اولیه تعریف می‌شوند که مستقیماً با رمزنگاری و/یا فناوری بلاک چین کار می‌کنند.

جریان معاملات یا تعداد کل معاملات بین VCها و استارت‌آپ‌های Web3 نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت، با ثبت 333 معامله در سه ماهه اول 2023 که حدود 33 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

جریان معامله برای راه اندازی VC و Web3. منبع: Crunchbase

علاوه بر این، این گزارش نشان می‌دهد که تعداد دورهای سرمایه‌گذاری بزرگ استارت‌آپ‌های Web3 که به 9 رقم رسیده است، تقریباً در طول سال گذشته به طور کامل کاهش یافته است.

“در سه ماهه اول سال 2022، استارت آپ های تحت حمایت VC بیش از 100 میلیون دلار در 29 دور جمع آوری کردند، از جمله بودجه هنگفت بیش از 400 میلیون دلار توسط ConsenSys و Polygon Technology، و البته FTX و ایالات متحده آن شامل شرکت وابسته ما، FTX US نیز می شود.” گزارش گفت و افزود:

“در سه ماهه اخیر، تنها دو راند به 9 رقم رسید زیرا VCها سرمایه گذاری سنگین در فضا را ترمز کردند.”

در حالی که پلتفرم هوش تجاری اذعان داشت که علاقه به استارت آپ های Web3 اخیراً کاهش یافته است، همچنین تأکید کرد که “تقریباً در هر بخش سرمایه گذاری خطرپذیر در حال کاهش است.”

Crunchbase گفت که بخش عمده ای از کاهش منابع مالی Web3 به دلیل سرمایه گذاران بوده است رویکرد ریسک کردن طی چند ماه گذشته، به جای وعده تکرار بعدی اینترنت، به دنبال فرصت‌هایی در «صنایع که بهترین‌شان را می‌شناسند» مانند امنیت سایبری و SaaS [Web3]”

بدون شک، این صنعت همچنان از سقوط چشمگیر FTX، چندین وام دهنده دیگر ارزهای دیجیتال و برخی از مسائل بانکی که اقتصاد را به طور کلی تکان داده است، در حال فروپاشی است.

این گزارش افزود: «با این حال، برخی نشانه‌های مثبت وجود دارد.

مربوط: Web2.5 شمول مالی و توانمندسازی اقتصادی را در دسترس می‌آورد

این گزارش در پایان می‌گوید: «زمان نشان خواهد داد که آیا این برای بازگرداندن سرمایه‌های خطرپذیر بیشتر به فضا کافی است یا خیر».

در گزارش جداگانه‌ای که توسط گلکسی ریسرچ در 11 آوریل منتشر شد، این شرکت به میزان گسترده‌تر سرمایه‌گذاری VC در تمام شرکت‌های ارزهای دیجیتال طی 12 ماه گذشته نگاه کرد.

مشابه روند اخیر تامین مالی Web3، این گزارش نشان داد که 2.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری در تمام شرکت های ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول 2023 نسبت به 13 میلیارد دلار ثبت شده در سه ماهه اول 2022 80 درصد کاهش داشته است.

با این حال، در حالی که حجم سرمایه نسبت به سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، این گزارش خاطرنشان می کند که تعداد معاملات ارزهای دیجیتال VC در سه ماهه اول 2023 نسبت به سه ماهه چهارم 2022 حدود 20 درصد افزایش یافته است.

الکس تورن می نویسد: “از لحاظ تاریخی، فعالیت های مخاطره آمیز قیمت های ارزهای دیجیتال را به دقت ردیابی کرده است. اگر قیمت ها در سال جاری انعطاف پذیر یا سازنده باقی بمانند، خواهیم دید که آیا فعالیت VC کریپتو باز می گردد یا خیر. جالب است که ببینید، اگرچه تعدادی از مشکلات کلان و مالی وجود دارد.” ، رئیس تحقیقات شرکت گلکسی.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شدهنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا