🚨 اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری VC برای استارت آپ های Web3 نسبت به سال گذشته ۸۲ درصد کاهش یافته است: Crunchbase


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Crunchbase خاطرنشان می کند که علیرغم شروع ضعیف بودجه راه اندازی وب ۳ در سال ۲۰۲۳، “تقریباً در هر بخش سرمایه گذاری خطرپذیر در حال کاهش است.”

بر اساس داده‌های Crunchbase، سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) برای استارت‌آپ‌های Web3 از ۹.۱ میلیارد دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ به ۱.۷ میلیارد دلار در سه ماهه اول ۲۰۲۳ کاهش یافت که ۸۲ درصد نسبت به سال گذشته (سالانه) افزایش یافت. درصد کاهش یافت.

Crunchbase News داده ها را در گزارش ۲۰ آوریل خود برجسته کرد و گفت که رقم ۱.۷ میلیارد دلاری برای سه ماهه اول ۲۰۲۳ کمترین میزان بودجه راه اندازی Web3 از ۱.۱ میلیارد دلار پست شده در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ است. من اشاره کردم که نشان می دهد. وب ۳. “

در این زمینه، استارت‌آپ‌های Web3 به عنوان شرکت‌هایی در مراحل اولیه تعریف می‌شوند که مستقیماً با رمزنگاری و/یا فناوری بلاک چین کار می‌کنند.

جریان معاملات یا تعداد کل معاملات بین VCها و استارت‌آپ‌های Web3 نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت، با ثبت ۳۳۳ معامله در سه ماهه اول ۲۰۲۳ که حدود ۳۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

جریان معامله برای راه اندازی VC و Web3. منبع: Crunchbase

علاوه بر این، این گزارش نشان می‌دهد که تعداد دورهای سرمایه‌گذاری بزرگ استارت‌آپ‌های Web3 که به ۹ رقم رسیده است، تقریباً در طول سال گذشته به طور کامل کاهش یافته است.

“در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، استارت آپ های تحت حمایت VC بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در ۲۹ دور جمع آوری کردند، از جمله بودجه هنگفت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار توسط ConsenSys و Polygon Technology، و البته FTX و ایالات متحده آن شامل شرکت وابسته ما، FTX US نیز می شود.” گزارش گفت و افزود:

“در سه ماهه اخیر، تنها دو راند به ۹ رقم رسید زیرا VCها سرمایه گذاری سنگین در فضا را ترمز کردند.”

در حالی که پلتفرم هوش تجاری اذعان داشت که علاقه به استارت آپ های Web3 اخیراً کاهش یافته است، همچنین تأکید کرد که “تقریباً در هر بخش سرمایه گذاری خطرپذیر در حال کاهش است.”

Crunchbase گفت که بخش عمده ای از کاهش منابع مالی Web3 به دلیل سرمایه گذاران بوده است رویکرد ریسک کردن طی چند ماه گذشته، به جای وعده تکرار بعدی اینترنت، به دنبال فرصت‌هایی در «صنایع که بهترین‌شان را می‌شناسند» مانند امنیت سایبری و SaaS [Web3]”

بدون شک، این صنعت همچنان از سقوط چشمگیر FTX، چندین وام دهنده دیگر ارزهای دیجیتال و برخی از مسائل بانکی که اقتصاد را به طور کلی تکان داده است، در حال فروپاشی است.

این گزارش افزود: «با این حال، برخی نشانه‌های مثبت وجود دارد.

مربوط: Web2.5 شمول مالی و توانمندسازی اقتصادی را در دسترس می‌آورد

این گزارش در پایان می‌گوید: «زمان نشان خواهد داد که آیا این برای بازگرداندن سرمایه‌های خطرپذیر بیشتر به فضا کافی است یا خیر».

در گزارش جداگانه‌ای که توسط گلکسی ریسرچ در ۱۱ آوریل منتشر شد، این شرکت به میزان گسترده‌تر سرمایه‌گذاری VC در تمام شرکت‌های ارزهای دیجیتال طی ۱۲ ماه گذشته نگاه کرد.

مشابه روند اخیر تامین مالی Web3، این گزارش نشان داد که ۲.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری در تمام شرکت های ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول ۲۰۲۳ نسبت به ۱۳ میلیارد دلار ثبت شده در سه ماهه اول ۲۰۲۲ ۸۰ درصد کاهش داشته است.

با این حال، در حالی که حجم سرمایه نسبت به سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، این گزارش خاطرنشان می کند که تعداد معاملات ارزهای دیجیتال VC در سه ماهه اول ۲۰۲۳ نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

الکس تورن می نویسد: “از لحاظ تاریخی، فعالیت های مخاطره آمیز قیمت های ارزهای دیجیتال را به دقت ردیابی کرده است. اگر قیمت ها در سال جاری انعطاف پذیر یا سازنده باقی بمانند، خواهیم دید که آیا فعالیت VC کریپتو باز می گردد یا خیر. جالب است که ببینید، اگرچه تعدادی از مشکلات کلان و مالی وجود دارد.” ، رئیس تحقیقات شرکت گلکسی.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شدهنویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا