اخبار ارز دیجیتال

Vader، استیبل کوین USDV را خاموش می کند، نمی تواند “پیشرفت” را پیدا کند

طبق این پروتکل، وجوه باقیمانده تا ژوئن ۲۰۲۳ از طریق برنامه بازخرید بین کاربران توزیع خواهد شد.

طبق اعلام توسعه‌دهنده در ۲۹ دسامبر، برنامه‌ای که استیبل کوین پروتکل Vader دلار آمریکا (USDV) را تولید می‌کند، بسته خواهد شد.

پروتکل Vader یک شبکه پایدار الگوریتمی شبیه به شبکه شکست خورده Terra بود. قرار بود آربیتراژی را تسهیل کند که USDV را همیشه در ۱ دلار نگه دارد. هنگامی که دارایی های Terra از دارایی های دنیای واقعی در ماه مه جدا شد، تیم Vader عملکرد ضرابخانه برنامه را به حالت تعلیق درآورد. ما می خواستیم از قرار گرفتن کاربران در معرض مشکلاتی که در صورت عدم اتصال استیبل کوین به وجود می آمد جلوگیری کنیم.

تیم Vader گفت که آنها شش ماه آینده را صرف یافتن راه‌هایی برای بهبود برنامه برای ایمن‌تر کردن آن کردند. با این حال، “پس از تحقیق و بحث دقیق، تیم نتوانست هیچ پیشرفت قابل توجهی در طراحی استیبل کوین های الگوریتمی کارآمد پیدا کند.”

آنها تابع نوشتن را به حالت تعلیق درآورده‌اند تا کاربران دیگر نتوانند USDV باقیمانده خود را در برنامه واریز کنند و از طریق فرآیند عادی بازخرید پشتیبانی دریافت کنند. در عوض، توسعه دهنده یک پورتال بازخرید برای توزیع منابع مالی باقی مانده برنامه ایجاد کرد. آنها قصد دارند برنامه بازخرید خود را تا ژوئن ۲۰۲۳ در دسترس داشته باشند.

مربوط: ضرر واقعی از سقوط FTX کمتر از Terra است، سایر بحران ها

برای توزیع عادلانه وجوه، توسعه‌دهندگان استخرهای نقدینگی Curb و Uniswap را شکستند و تصویری از سهام موجود ایجاد کردند تا وجوه باقی‌مانده بین دارندگان توزیع شود.

به نظر می‌رسد USD پروتکل Vader برای تمام هزینه‌های اصلی داده قیمت سکه از فهرست حذف شده است. به این ترتیب، مشخص نیست که دارندگان USDV به ازای هر کوین ۱ دلار ارز دیجیتال دریافت خواهند کرد یا کمتر.

سقوط USD Terra یکی از بزرگترین سقوط ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ بود. این امر سرایت را در سراسر بازار ارزهای دیجیتال گسترش داد و به تعطیلی Midas Investments کمک کرد. بنیانگذار آن، دو کوون، به نقض قوانین بازار سرمایه کره جنوبی متهم شده است، اما مقامات هنوز او را پیدا نکرده اند.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا