اخبار ارز دیجیتال

سودمندی و سود بلندمدت دلایل اصلی خرید NFT هستند: تحقیقات CoinGecko


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مردم NFT ها را به دلایل مختلفی خریداری می کنند، اما طبق یک مطالعه جدید توسط CoinGecko، اکثریت NFT ها را برای سودمندی و مزایای بلند مدت خریداری می کنند.

طبق مطالعه‌ای که توسط CoinGecko و آزمایشگاه تحقیقاتی بلاک چین انجام شده است، سودهای سودمند و بلندمدت به‌عنوان دلایل اصلی خرید توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند.

گزارش CoinGecko در ۱۰ آوریل نشان داد که به بهترین وجه سودمندی ارائه شده توسط مجموعه های NFT و مزایای نگهداری توکن ها را قبل از خرید بررسی می کند. بیش از ۷۷ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که استفاده از NFT برای “عملکرد مورد نظر” آنها از ۱۱ مورد ذکر شده اهمیت دارد. دلیل خرید NFT

با این حال، ۱۵.۷٪ گفتند که در مورد خدمات آب و برق “خنثی” هستند و ۶.۷٪ احساس کردند که در فرآیند تصمیم گیری خود قبل از خرید NFT “مهم نیستند”.

۳۴۳ پاسخ در یک نظرسنجی از کاربران NFT و ارزهای دیجیتال که دلایل اصلی خرید NFT را رتبه‌بندی می‌کرد، مورد بررسی قرار گرفت. منبع: CoinGecko

پتانسیل سود بلندمدت دومین عامل مهم است، با کمی بیش از ۷۶٪ از پاسخ دهندگان سطح اهمیتی را نشان می دهند که می خواهند NFT های خود را بعداً با قیمت بالاتری بفروشند.

در حالی که برخی از NFT ها در گذشته میلیون ها دلار فروخته شده اند، انتظار می رود ارزش بازار NFT تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳۰ میلیارد دلار برسد، اما بازار با بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال همگام است. آنها با هم افت عمیقی را تجربه کرده اند.

۱۱ دلیل برای خرید NFT که به ترتیب اهمیت در نظرسنجی رتبه بندی شده اند پاسخگومنبع: CoinGecko

سومین دلیل مهم مردم برای خرید NFT شرکت به عنوان یک ذینفع در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) بود که ۷۲.۹ درصد انگیزه آن فرصت تامین مالی چنین پروژه‌هایی بود.

مربوط: مجموعه NFT متمرکز بر جامعه برای Hustlers پخش می شود

دیگر دلایل اصلی شامل اشتیاق به فناوری، مشارکت جامعه و اشتیاق برای کسب و کار و آثار هنری مجموعه NFT بود.

کمترین دلیل در این لیست «تشکیل ساختار یا اختلال در صنعت» بود که ۵۹.۵ درصد از پاسخ دهندگان دلیل اصلی خرید بودند.

به طور کلی، همه ۱۱ دلیل ذکر شده به جای اینکه خنثی یا بی‌اهمیت رده‌بندی شوند، به‌عنوان درجاتی از اهمیت بالاتر رتبه‌بندی شدند.

این نتیجه از ۳۴۳ پاسخ CoinGecko و آزمایشگاه تحقیقات بلاک چین در نظرسنجی انجام شده بین دسامبر ۲۰۲۲ و ژانویه ۲۰۲۳ بدست آمده است.

مجله: از هر ۱۰ فروش NFT، ۴ مورد جعلی است: یاد بگیرید که چگونه علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا