🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانون یوتا DAO: قانون چگونه ایجاد شد و چه معنایی برای تجارت غیرمتمرکز دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چگونه قانون یوتا DAO از ایده به قانون تبدیل شد و چالش های موجود در این راه.

در ماه مارس، قانونگذار یوتا، قانون یوتا DAO را تصویب کرد، که به رسمیت شناختن قانونی و حفاظت از مسئولیت محدود به سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) در این ایالت اعطا کرد.

به طور پیش فرض، DAO ها به عنوان اشخاص حقوقی شناخته نمی شوند و اعطای وضعیت قانونی به این سازمان ها در یوتا می تواند نگرانی های نظارتی را برطرف کند.

دیوید لمکه، مدیر مالی کیف پول رمزنگاری، Giddy و عضو گروه ویژه بلاک چین و نوآوری دیجیتال یوتا، و ترور لی، نماینده کنگره یوتا، قبل از ارائه قانون یوتا. هر دو آقای این لایحه را ارائه کردند.

لمکه به کوین تلگراف گفت: «هدف ما ایجاد یک چارچوب نظارتی بود که از رشد و توسعه DAOها در یوتا حمایت کند. این شرکت دارای دارایی‌ها است، مشاغل غیر DAO را مدیریت می‌کند، حقوق و دستمزد را اجرا می‌کند و در دنیای واقعی وجود دارد، نه فقط در زنجیره. ”

لمکه و لی با کوین تلگراف صحبت کردند تا در مورد چگونگی اجرایی شدن این قانون و اینکه فکر می کنند این قانون برای آینده صنعت کریپتو یوتا چه معنایی دارد، صحبت کردند.

قانون یوتا DAO چگونه متولد شد

بنابراین منشأ قانون یوتا DAO چه بود و لمکه و لی چگونه آن را تصویب کردند؟

به گفته Lemke، “نیاز به یک چارچوب نظارتی است که از رشد و توسعه DAO ها حمایت کند” و شرکت کنندگان در صنعت می خواستند استانداردها و محافظت های بهتری برای DAO ها و دارندگان توکن تعیین کنند.

به گفته لی، قانون یوتا DAO، که مهر تایید فرماندار را در می ۲۰۲۲ دریافت کرد، کار گروه ویژه بلاک چین و نوآوری دیجیتال این ایالت برای ایجاد یک “چارچوب نظارتی که از رشد و توسعه حمایت می کند” است. تلاش های طولانی DAO در یوتا.

آقای لمکی گفت که این کارگروه “نقطه صفر” برای توسعه یک زبان حقوقی جدید یا یکی از اعضای شرکت Web3 در یوتا است که از نزدیک با DAO کار می کند.

در ابتدا، گروه ویژه در مورد قوانین DAO در سراسر جهان تحقیق کرد و آنها را در اولین پیش نویس قانون DAO یوتا اعمال کرد. این کارگروه در تابستان ۲۰۲۲ به طور منظم جلسات خود را برای بحث و بررسی داخلی و بازنگری این لایحه آغاز خواهد کرد.

قانونگذاری ایالت یوتا منبع: Utah.gov

در اوایل سال جاری، این لایحه برای ارائه به قانونگذاران در سطح کمیته آماده بود. لمکه گفت: «این قانون به‌عنوان یک گروه ویژه و به‌عنوان یک کمیته فرعی، با اصلاحات و تغییرات متعدد در طول مسیر مورد بحث قرار گرفت».

پیش نویس نهایی بیشتر در میان اعضای مجلس نمایندگان ایالتی و سنا و همچنین تنظیم کننده های ادارات خدمات مالی و مالیات مورد بحث قرار گرفت. لی گفت:

«پس از بحث‌ها و اصلاحات دقیق، قانون یوتا DAO در نهایت با چند امتیاز به تصویب رسید.»

این لایحه که در ۱۰ آوریل توسط فرماندار امضا شد، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴ اجرایی شود و می‌گوید: «دولت زمان کافی برای آماده شدن برای الزامات صدور گواهینامه لازم برای اثبات اینکه یک نهاد در واقع یک نهاد است، خواهد داشت. لمکه گفت: “این به ما زمان می دهد.”

چالش هایی برای تصویب قوانین

اما هیچ قانونی بدون سهم عادلانه از موانع و موانع، چه سیاسی و چه فنی، تصویب نمی شود.

به گفته لی، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که کارگروه با آن مواجه بود، «آموزش قانون‌گذاران» در مورد فناوری بلاک چین و چگونگی امکان وجود DAO بود. او گفت بسیاری از قانون‌گذاران که قبلاً هرگز با فناوری بلاک چین برخورد نکرده‌اند، از رأی موافق یا مخالف «احساس ناراحتی» می‌کردند.

برای آموزش بهتر قانونگذاران، لی و لمکه با نمایندگان و سناتورهای کمیته های خاص صنعت ملاقات کردند تا تأثیر DAO بر ایالت را توضیح دهند. آنها همچنین با روسای ادارات مختلف مانند دارایی و مالیات دیدار کردند تا به نگرانی های آنها رسیدگی کنند.

لی می‌گوید: «یک مانع دیگر مسئله ناشناس بودن DAO بود. “در ابتدا، قانونگذاران راضی نبودند که برکت تشکیلات دولتی را به یک نهاد بدون داشتن ابزاری برای تعیین اینکه چه کسی سازماندهی یا بنیانگذار آن است، بدهد.”

آنها با قانونگذار به توافق رسیدند تا اطمینان حاصل شود که ثبت کننده برای ایالت شناخته شده است، اما نام مؤسس قبل از انتشار برای محافظت از ناشناس بودن تغییر داده شد. عمل کن.”

مسئولیت، ناشناس بودن و مالیات

به گفته نویسندگان آن، قانون جدید مزایای متعددی برای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز دارد.

“قانون یوتا DAO نوع شخصیت حقوقی جدیدی را برای DAO ها به نام DAO با مسئولیت محدود (LLDs) ارائه می کند. با این نوع نهاد، سازمان دهندگان DAO و دارندگان توکن مجاز هستند در رفتار تجاری مانند شرکت های LLC و شرکت ها شرکت کنند. ما هیچ مسئولیت شخصی در قبال آن نمی پذیریم. لمکه گفت این.

او گفت که این یک “پیشرفت قابل توجه” نسبت به وضعیت فعلی است که دارندگان توکن را می توان شخصاً مسئول اقدامات DAO دانست، مانند شکایت اخیر علیه Ooki DAO. .

لی گفت قانون یوتا DAO اهمیت ناشناس بودن منطبق با DAO را به رسمیت می شناسد و حفاظت های خاصی را برای سازمان دهندگان و اپراتورهای DAO فراهم می کند.

ماده قانونی که سازمان‌دهندگان و دارندگان توکن از افشای خود خودداری می‌کنند، به DAO اجازه می‌دهد تا در چارچوب قانون بدون نقض حریم خصوصی افراد عمل کند. با این حال، قانون حداقل یک سازمان‌دهنده را ملزم می‌کند که هنگام ارائه آیین‌نامه‌های DAO فهرست شود، اما سازمان‌دهنده نباید ساکن یوتا یا شهروند ایالات متحده باشد.

لی گفت: «ایالت همه نام‌ها و اطلاعات شخصی مرتبط با LLD را قبل از انتشار اطلاعات DAO در وب‌سایت شرکت یوتا حذف می‌کند. این نقض به سازمان‌دهندگان و اپراتورهای DAO اجازه می‌دهد که ناشناس بمانند و در عین حال به دولت اجازه می‌دهد اطلاعات مربوط به نهاد را به دست آورد.

انتظار می رود قانون DAO یوتا بر رفتار مالیاتی DAO ها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر یک DAO ثبت نشده از یک برنامه نویس آمریکایی بخواهد که برای آنها کد بنویسد، باید اظهارنامه مالیات حقوق و دستمزد را ارسال کند و احتمالاً بخشی از درآمد خود را در ایالات متحده توزیع کند.

لمکه گفت کسب‌وکارهایی که درآمد قابل ملاحظه‌ای با تجارت یا تجارت ایالات متحده دارند، ملزم به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند بدون توجه به اینکه آیا آنها به طور قانونی در ایالات متحده سازماندهی شده‌اند یا خیر.

لمکه فاش کرد که قانون یوتا DAO به DAO ها اجازه می دهد تا به عنوان اشخاص حقوقی سازماندهی شوند، شماره شناسایی مالیات دهندگان ایالات متحده را دریافت کنند و اظهارنامه مالیاتی را ارسال کنند. این به DAO اجازه می دهد تا به طور قانونی عمل کند و “از مسئولیت مالیاتی هنگفت جلوگیری کند”. قانون DAO یوتا همچنین به DAO ها این امکان را می دهد که نوع نهادی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با برنامه های تجاری آنها مطابقت دارد تا LLC بتواند رژیم مالیاتی خود را انتخاب کند.

لی توضیح داد: «این لایحه اساساً راهی را برای DAO فراهم می کند تا در عین حال از بار مالیاتی نامحدود محافظت کند برای ایالت درآمد ایجاد کند.

قانون برای یوتا چه معنایی دارد؟

آقای لی توضیح داد که این قانون می تواند ایالت را با توسعه Web3 رقابتی تر کند. او گفت که اکثر شرکت هایی که در ایالات متحده سازماندهی شده اند، بر اساس اجماع سیاسی دو حزبی، ایالت خود را انتخاب می کنند یا دلاور را برای به روز نگه داشتن قوانین و اساسنامه شرکت ها. من اینجا هستم. از جمله DAO. ”

قانونگذاران و اعضای کارگروه حتی امیدوارتر هستند که این قانون بتواند DAO ها را از خارج جذب کند. لمکه گفت: به دلیل حملات آشکار SEC و CFTC بر اساس قوانین (بدون توجه به کدام ایالت) که تقریباً ۱۰۰ سال پیش نوشته شده است. ”

اخیراً: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده است

لی در ادامه گفت که اکثر DAO ها به دلیل عدم قطعیت نظارتی در خارج از ایالات متحده فعالیت می کنند. او گفت: “اعضای گروه کاری ما شامل اعضایی است که به ساخت این DAO ها در خارج از کشور کمک کرده اند. و این قانون از بهترین قوانین DAO در سراسر جهان استفاده می کند.”

با این وجود، لمکی گفت: “آنها توسط قانون DAO یوتا تشویق می شوند.” قوانین اغلب در سطح فدرال پس از تصویب تعداد زیادی از ایالت ها در سطح ایالتی تصویب می شوند.

“قانون DAO یوتا بارقه امیدی در برابر احساسات فدرال ضد رمزنگاری است که می تواند جریان را تغییر دهد.”

نویسنده: Anthony Clarke

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا