🚨 اخبار ارز دیجیتال

خزانه داری تتر دو مبلغ ۵۰ میلیون دلاری USDT را از Bitfinex دریافت می کند

دو تراکنش نشان داد که ۵۰۰ میلیون دلار USDT به فاصله چند دقیقه از بیتفینکس به خزانه تتر منتقل شده است.

بر اساس رسید حواله از Whale Alert، دو تراکنش ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ (USDT) از بیتفینکس به خزانه داری تتر منتقل شد.

هر دو معامله در ۲ اکتبر ۲۰۲۳ به فاصله دو دقیقه انجام شد. اولین مبلغ یکجا ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ (USDT) به تاریخ ۰۹:۴۳:۲۳ UTC بود و در آن زمان تقریباً ۵۰,۰۳۹,۱۲۵ دلار ارزش داشت. دومی در ساعت ۰۹:۴۵:۰۳ UTC بود و تقریباً ۵۰,۰۳۸,۸۷۵ دلار آمریکا ارزش داشت.

طبق داده‌های CryptoQuant، دارایی‌های استیبل کوین در صرافی‌ها طی سال گذشته از حدود نوامبر ۲۰۲۲ به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

دارایی های استیبل کوین در ذخایر ارزی در سال ۲۰۲۳. منبع: CryptoQuant

قبل از این کاهش، دارایی‌های استیبل کوین در صرافی‌های رمزنگاری به بالاترین حد خود (ATH) در ابتدای سال ۲۰۲۱ رسید که منجر به هجوم سکه‌هایی مانند (USDT) شد.

این شرایط جدید بازار نظراتی را در مورد X از سوی جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است، که با نامیدن این وضعیت به “پمپ” به حجم زیادی از حواله ها پاسخ می دهند. این به پمپاژ یک سهام، در این مورد یک توکن خاص، اشاره دارد تا سرمایه گذاران را به سمت آن دارایی خاص سوق دهد.

با این حال، پلتفرم اطلاعاتی بازار Santiment در ۲۹ سپتامبر در مورد روندهای فعلی بازار، از جمله بیانیه ای مبنی بر افزایش قدرت خرید کوسه ها و نهنگ های Tether منتشر کرد و این را “یک ترکیب کلی صعودی” نامید.

مربوط: گزارش شده است که تتر بازخرید USDT را برای برخی از مشتریان در سنگاپور به حالت تعلیق درآورده است

بر اساس تحلیل خود کوین تلگراف، استیبل کوین ها به مدت ۱۷ ماه در حال کاهش بوده است زیرا سرمایه گذاران به سمت دارایی های سنتی تر حرکت می کنند.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که فدرال رزرو ایالات متحده، که در حال حاضر رابطه پرنوسانی با استیبل کوین‌ها دارد، در ۲۸ سپتامبر این دارایی را «منبع بالقوه بی‌ثباتی مالی» خواند.

این شرکت گفت که یافته‌های آن نشان می‌دهد که «استیبل کوین‌ها در طول دوره‌های اختلال گسترده یا رویدادهای استرس‌زای خاص در بازارهای کریپتو آسیب‌پذیر هستند».

نوع دارایی همچنین یک نقطه اصلی اختلاف برای مقامات در پرونده های قضایی است که صنعت کریپتو را آزار می دهد. در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه بایننس، دایره صادرکننده استیبل کوین (USDC) اخیراً استدلال کرد که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند.

با این وجود، تتر شاهد افزایش وام‌های استیبل کوین مبتنی بر تتر در سال ۲۰۲۳ بوده است.

مجله: کارآگاه بلاک چین: Chainalysis با فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا