🚨 اخبار ارز دیجیتال

CTO می گوید، ناشر USDT Tether تا ۱.۷ میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر معتقد است که USDT در بحبوحه بحران بانکی در حال تبدیل شدن به “ایمن ترین دارایی در جهان” است.

به گفته تتر، شرکت ارز دیجیتال تتر که استیبل کوین USDT (USDT) صادر می کند، انتظار دارد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ سودی معادل ۷۰۰ میلیون دلار داشته باشد که مطابق با سود سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ باشد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری، به کوین تلگراف گفت: هفته بلاک چین پاریس ۲۰۲۳. .

آردوینو گفت: “ما هنوز اعداد نهایی را نمی دانیم، اما سود این سه ماهه احتمالاً با سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ برابری می کند.” و افزود که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، تتر ۷۰۰ میلیون دلار سود خواهد داشت. او افزود که از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، تتر همچنین “یک مبلغ اضافی به آن ۹۵۰ میلیون دلار” خواهد داشت، و اظهار داشت:

بنابراین این بدان معناست که دارایی های ما به ۱.۵ میلیارد دلار یا ۱.۷ میلیارد دلار افزایش می یابد و ما ذخایری را اضافه می کنیم که ۱۰۰٪ دارایی هایمان را پشتیبانی می کند.

Tether CTO می گوید USDT در حال تبدیل شدن به “ایمن ترین دارایی در جهان” است زیرا بر اساس مدل ذخیره کسری با بانک ها متفاوت است. او به طور خاص به بحران جاری در سیستم بانکی ایالات متحده اشاره کرد که بانک هایی مانند بانک سیلیکون ولی (SVB) به دلیل مدل ذخیره جزئی سقوط کردند.

آردوینو همچنین گفت که از طرفداران Tether’s Hedge، ارز دیجیتال پیشرو بیت کوین (BTC) است و اظهار داشت:

“من عاشق بیت کوین هستم و این محافظ ما است و به همین دلیل است که ما در بیت کوین هستیم زیرا آنها به مشتریان خود اعتماد ندارند که ریسک بزرگی روی سپرده های خود بپذیرند.”

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، تتر پشتوانه اوراق تجاری خود را در سال گذشته به شدت کاهش داده است و در نهایت آن را تا اواخر سال ۲۰۲۲ به صفر رسانده است. تتر علاوه بر حذف اوراق تجاری از ذخایر خود، آن سرمایه گذاری ها را با اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده جایگزین کرده بود.

این خبر در حالی منتشر می شود که تتر همچنان به قدرت خود در بازار ادامه می دهد و ارزش بازار USDT از ۲۸ فوریه نزدیک به ۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، USDT دارای ارزش بازاری ۷۹ میلیارد دلاری است که بالاترین سطح از می ۲۰۲۲ است. داده های CoinGecko.

نمودار ارزش بازار USDT 1 ساله. منبع: CoinGecko

در حالی که قدرت بازار USDT در حال رشد است، استیبل کوین رقیب Circle، USDC، در حال از دست دادن سهم بازار است و ارزش بازار آن از اواخر فوریه ۱۸ درصد کاهش یافته است.

مربوط: Tether CTO Depeg USDC: “Maxis بیت کوین در تمام مدت درست بود” | PBW 2023

Circle با مشکلات بزرگی روبرو است زیرا در معرض سقوط SVB قرار گرفت و استیبل کوین USDC به طور موقت پیوند ۱:۱ خود را با دلار آمریکا از دست داد. استیبل کوین از آن زمان با اعلام کراس ریور به عنوان شریک بانکی جدید و گسترش روابط خود با BNY Mellon، دوباره تثبیت شد.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهور

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا