🚨 اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین USDR روی ۰.۵۳ دلار تعیین شده است، اما تیم قول داده است که راه حل ارائه دهد

استیبل کوین USDR با پشتوانه املاک و مستغلات در ۱۱ اکتبر به ۰.۵۳ دلار برای هر سکه سقوط کرد، اما تیم می گوید این فقط یک مشکل نقدینگی است و دارایی های املاک و مستغلات و دارایی های دیجیتال برای حمایت از بازخریدها استفاده خواهد شد.

تیم پروژه فاش کرد که استیبل کوین USDR با پشتوانه املاک و مستغلات پیوند خود را با دلار آمریکا به دلیل خروج دارایی های نقدی مانند دای (DAI) از خزانه داری به دلیل هجوم بازخریدها از دست داد.

USDR توسط ترکیبی از ارزهای رمزنگاری شده و دارایی‌های املاک و مستغلات پشتیبانی می‌شود و توسط پروتکل ملموس، یک پروژه مالی غیرمتمرکز که هدف آن توکن‌سازی خانه‌ها و سایر دارایی‌های دنیای واقعی است، صادر می‌شود.

USDR عمدتاً در صرافی غیرمتمرکز Pearl (DEX) معامله می‌شود که در Polygon اجرا می‌شود.

در یک توییت به تاریخ ۱۱ اکتبر، Tangible توضیح داد وی گفت: در مدت زمان کوتاهی، کل DAI نقدینگی از خزانه داری USDR بازخرید شد و کاهش ارزش بازار را تسریع کرد و افزود:

«فروش وحشتناک، همراه با فقدان DAI برای بازخرید، منجر به depeg شد.»

USDR در حدود ساعت ۱۱:۳۰ صبح UTC شاهد هجوم فروش بود که قیمت را به ۰.۵۰۴۰ دلار برای هر سکه کاهش داد. به زودی کمی بهبود یافت و به حدود ۰.۵۳ دلار رسید.

USDR در مقابل Pearl DEX شکست می خورد. منبع: DEXScreener

علیرغم از دست دادن سکه تقریبا ۵۰ درصد از ارزش خود، توسعه دهندگان این پروژه می گویند که این موضوع صرفاً یک مشکل نقدینگی است که به طور موقت بازخرید را دشوار می کند و آنها هیچ “راه حلی” برای این مشکل ندارند.”

آنها می گویند: «این یک مسئله نقدینگی است. گفت. املاک و دارایی های دیجیتالی که از USDR پشتیبانی می کنند هنوز وجود دارند و برای حمایت از بازخریدها استفاده خواهند شد.

علیرغم این ضرر برای خزانه داری، وب سایت رسمی برنامه در ساعت ۹:۵۷ بعد از ظهر UTC در ۱۱ اکتبر اعلام کرد که دارایی های آن هنوز بیشتر از کل ارزش بازار سکه ارزش دارد.

مقایسه مقدار حمایت کل USDR و ارزش بازار. منبع: ملموس

۱۴.۷۴ درصد از وثیقه USDR شامل توکن های ملموس (TNGBL) است که بخشی از اکوسیستم بومی سکه است. تیم تحقیقاتی ادعا می کند که ۸۵.۲۶ درصد باقی مانده توسط مسکن واقعی و یک “صندوق بیمه” تامین شده است.

مربوط: بیمه، املاک و مستغلات: چگونه توکن سازی دارایی ها وضعیت موجود را تغییر می دهد

در نظر گرفته شده است که استیبل کوین ها همیشه ارزشی معادل ۱ دلار در بازار عمومی داشته باشند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است در شرایط شدید بازار، میخ خود را از دست بدهد.

USDC دایره (USDC)، ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تا ۱۱ اکتبر، در ۱۱ مارس به دلیل ورشکستگی چندین بانک ایالات متحده به ۰.۸۸۵ دلار برای هر سکه سقوط کرد، اما من در ۱۴ مه، قیمت خود را بازیابی کردم. UST Terra میخ خود را گم کرد. در ماه مه بهبود نیافت. بر اساس داده های Coinmarketcap، ارزش هر سکه تا ۱۱ اکتبر ۰.۰۱ دلار است.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا