🚨 اخبار ارز دیجیتال

مودیز: دپگ USDC مانع رشد استیبل کوین می شود و بررسی دقیق نظارتی را افزایش می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مودی گفت: «موسسات مالی ممکن است به دلیل نگرانی در مورد نوسانات احتمالی سکه، در اتخاذ استیبل کوین‌ها برای تسویه قراردادهای مربوط به اوراق بهادار توکن‌شده تجدیدنظر کنند.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری Moody’s Investors Service ادعا می‌کند که آشفتگی اخیر در بخش بانکداری سنتی، که با از دست دادن کوین USDC (USDC) منجر شد، می‌تواند تاثیر منفی بر پذیرش استیبل کوین داشته باشد و به طور بالقوه تقاضاهای نظارتی را افزایش دهد.

مودیز در آخرین گزارش نظر بخش خود که در ۱۶ مارس منتشر شد، گفت، استیبل کوین‌های تحت حمایت فیات ممکن است پس از کاهش نرخ ارز USDC در ۱۰ مارس با مقاومت جدیدی روبرو شوند.

تحلیلگران کریستیانو ونتریچلی، وینسنت گاسدورف، راجیو بامرا، و فابیان آستیق گفتند: “تا به امروز، استیبل کوین های با پشتوانه فیات در مقیاس بزرگ از رسوایی های گذشته مانند فروپاشی FTX دست نخورده باقی مانده اند.” با این حال، رویدادهای اخیر نشان داده است که اتکا به صادرکنندگان استیبل کوین در تعداد نسبتا کمی از موسسات مالی خارج از زنجیره، ثبات آنها را محدود می کند. این نشان می دهد که وجود دارد

سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی در ۱۰ مارس یک رویداد خطرناک برای ناشر USDC Circle Internet Financial بود که ۳.۳ میلیارد دلار دارایی در بانک داشت. Circle حدود ۳ میلیارد دلار از بازخرید USDC را در سه روز نقد کرد زیرا ارزش استیبل کوین به حداقل ۰.۸۷ دلار سقوط کرد.

این شرکت گفت: تا پایان کار بانکداری ایالات متحده در ۱۵ مارس، Circle “به طور قابل توجهی کل مطالبات عقب افتاده خود را از درخواست های صدور USDC و بازخرید پاک کرد.”

USDC پس از اینکه شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) اعلام کرد که تمام سپرده‌هایی که نزد بانک‌های سیلیکون ولی نگهداری می‌کرد را متوقف می‌کند، به‌سرعت دوباره پیوند خود را به دست آورد. جرمی آلر، مدیر عامل Circle در ۱۴ مارس به بلومبرگ گفت که شرکت او اکنون به طور کامل از ذخایر ۳.۳ میلیارد دلاری خود استفاده کرده است.

مربوط: Crypto Biz: SVB سقوط کرد، USDC Unpegs شد، بیت کوین همچنان در حال افزایش است

در حالی که پس از نابودی Terra Luna تماس‌های فزاینده‌ای برای تنظیم استیبل کوین‌ها وجود داشته است، انتظار می‌رود استیبل‌کوین‌های دارای پشتوانه فیات مانند مواردی که توسط Circle منتشر شده‌اند عملکرد متفاوتی نسبت به توکن‌های الگوریتمی داشته باشند که در ماه می ۲۰۲۲ ورشکسته شدند. بخش به جلو حرکت کند.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری اعلام کرد که USDC تنها پس از تصمیم تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده برای پرداخت سپرده‌های بدون وثیقه بانک سیلیکون ولی، توانست پیوند خود را دوباره به دست آورد. تحلیلگران مودیز می‌گویند: «در غیر این صورت، USDC می‌توانست بالا رفته و مجبور به نقد کردن دارایی‌های خود شود.

با توجه به نوسانات فعلی بازار، چنین سناریویی می‌تواند باعث اعدام‌های بیشتری در بانک‌هایی شود که دارایی‌های Circle را در اختیار دارند و منجر به کاهش پیوند سایر استیبل کوین‌ها شود.نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا