🚨 اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگر: تجزیه استیبل کوین USDC و DAI را بیش از دیگران با مشکل مواجه کرد

بر اساس گزارش جدید S&P Global، استیبل کوین‌های Circle و MakerDAO نسبت به استیبل‌کوین‌های تتر و بایننس در چند سال گذشته بی‌ثبات‌تر بوده‌اند.

به گفته تحلیلگران S&P Global، استیبل‌کوین‌های ثابت دلاری در برابر بی‌پیوندی مصون نیستند، اما برخی از آن‌ها مانند USD Coin Circle (USDC) و Dai MakerDAO (DAI)، احتمال بیشتری نسبت به سایر ارزها دارند. تمایل قوی برای این ارزها وجود دارد. گیره ای که باید بلند شود

یک مقاله تحقیقاتی در ماه سپتامبر توسط دکتر کریستینا پولیز، دکتر آنوپ گارگ و دکتر میگل د لا ماتا یک ارزیابی استیبل کوین و پنج استیبل کوین اصلی، تتر (USDT)، Binance USD (BUSD)، Paxos (USDP)، USDC، ارائه می دهد. DAI.

تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که در دو سال گذشته، USDC و DAI زمان بیشتری را کمتر از ۱ دلار نسبت به USDT و BUSD سپری کرده‌اند، با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین رویداد غیرپیوندی USDC زیر ۰.۹۰ دلار به مدت ۲۳ دقیقه. اشاره کرد که DAI 20 دقیقه بود.

با این حال، USDT تنها برای یک دقیقه زیر ۰.۹۵ دلار بود و قیمت BUSD هرگز از ژوئن ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۳ به زیر ۰.۹۷۵ دلار سقوط نکرد.

حذف استیبل کوین ها در طول زمانمنبع: S&P Global

علاوه بر این، فرکانس depegging در طول دوره دو ساله برای USDC و DAI بسیار بیشتر از USDT و BUSD بود.

محققان خاطرنشان کردند که یک رویداد عمق‌سنجی ۱ دقیقه‌ای «ممکن است به دلیل نویز باشد»، به‌ویژه برای آستانه‌های نزدیک به ۱ دلار. اگرچه یک رویداد depegging طولانی‌تر «معنادارتر» در نظر گرفته شد، اما نتیجه همچنان USDT را نسبت به USDC ترجیح می‌دهد.

فرکانس unpegging استیبل کوین.منبع: S&P Global

USDC در مارس ۲۰۲۳ در ارتباط با شکست بانک سیلیکون ولی به ۰.۸۷ دلار کاهش یافت. ناشر USDC Circle 3.3 میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار ذخایر USDC خود را در SVB در آن زمان نگه داشت.

MakerDAO یکی از بزرگترین دارندگان استیبل کوین در آن زمان بود که دارای ذخایری بالغ بر ۳.۱ میلیارد USDC بود که توسط DAI وثیقه شده بود، که همچنین depegg شده بود.

دکتر پولیز و همکارانش در پایان می‌گویند: «حفظ مکانیسم‌های تثبیت و تثبیت نیازمند حکمرانی خوب، وثیقه و ذخایر کافی همراه با نقدینگی، اطمینان بازار و پذیرش است».

مربوط: استیبل کوین پی پال دری را برای پذیرش ارزهای دیجیتال در امور مالی سنتی باز می کند

در حالی که تتر برای سال‌ها تحت تأثیر FUD رسانه‌های اصلی قرار گرفته است، یافته‌های ما نشان می‌دهد که USDT نسبت به رقیب خود USDC در همان دوره پایدارتر بوده است.

علاوه بر این، عرضه USDT از ابتدای سال ۲۵ درصد افزایش یافته و به ۸۳ میلیارد رسیده است که سهم قابل توجهی از ۶۷ درصد از بازار استیبل کوین را به خود اختصاص داده است. این تا حد زیادی به ضرر Circle بود، با کاهش عرضه USDC 41.5٪ و سهم بازار به ۲۱٪ در مدت مشابه کاهش یافت.

مجله: مجله: Recursive Inscription — «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا