🚨 اخبار ارز دیجیتال

سکه USD رسما به شبکه های پایه و خوش بینی گسترش می یابد

USDC Circle اکنون به صورت بومی در Base و Optimism در دسترس است و به حساب‌های Coinbase اجازه می‌دهد برای اولین بار استیبل کوین‌ها را به Base ارسال کنند.

سکه USD Circle (USDC) به صورت بومی در هر دو شبکه Base و Optimism راه اندازی می شود و به دارندگان حساب Circle اجازه می دهد تا استیبل کوین USDC را از حساب های خود به Base یا Optimism ارسال کنند. طبق یک پست رسانه اجتماعی در ۵ سپتامبر، Coinbase انتقال USDC به Base را نیز فعال کرد. Circle ادعا کرد که با “شرکای اکوسیستم” برای توسعه سیستمی کار می کند که به کاربران اجازه می دهد نسخه های پل قدیمی USDC را با نسخه های رسمی جدید جایگزین کنند.

شبکه بیس کوین بیس در ۹ آگوست راه اندازی شد. با این حال، در زمان راه اندازی، کاربران Coinbase نمی توانستند USDC را از حساب های مبادله ای خود به شبکه Base ارسال کنند و همچنین دارندگان حساب Circle نمی توانستند. کاربران پایه برای معامله با دلار آمریکا به نسخه پل USDC به نام “USDbC” اعتماد کردند. در ۲۹ آگوست، جرمی آلر، مدیر عامل Circle، اعلام کرد که نسخه بومی USDC “هفته آینده” در دسترس خواهد بود، اگرچه تاریخ خاصی ذکر نشده است.

در اطلاعیه ۵ سپتامبر آمده است که این سکه اکنون به صورت بومی در Base در دسترس است. در همان روز، رابط Coinbase شروع به نشان دادن گزینه ای برای انتقال USDC به Base کرد.

با وجود این راه اندازی رسمی، بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز در شبکه همچنان از نسخه های قدیمی سکه استفاده می کنند. در زمان انتشار، Uniswap، Baseswap، Aerodrome، Maverick و سایر DEX ها همچنان آدرس قرارداد قدیمی را هنگامی که کاربران استیبل کوین خود را انتخاب می کنند، نشان می دهند.

مربوط: ویزا قابلیت های پرداخت USDC را با Solana گسترش می دهد

در این اطلاعیه آمده است که USDC همچنین روی Optimism راه اندازی خواهد شد و جایگزینی برای توکن USDC.e که قبلا در شبکه استفاده می شد ارائه می دهد. به نظر می رسد Optimism DEX مانند Base هنوز در نسخه جدید ادغام نشده است.

پس از اینکه استیبل کوین خود سهم بازار خود را به تتر (USDT) از دست داد، Circle تلاش کرده است تا اوایل سال ۲۰۲۳ با آن مقابله کند، اما اعلام دو استیبل کوین جدید در تابستان نیز رقابت را افزایش داده است. اولین دلار دیجیتال در ماه ژوئن راه اندازی شد و بایننس تبلیغات خود را در ماه آگوست راه اندازی کرد. پی پال همچنین در تاریخ ۷ آگوست استیبل کوین PYUSD را راه اندازی کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا