🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایالات متحده شاهد افزایش نرخ تورم جدید است – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت کوین سال ۲۰۲۳ را با هوس شروع می کند، زیرا فاقد نوسان است و اشاره های قیمت بیت کوین به نفع یک افت جدید است.

بیت کوین (BTC) اولین هفته سال ۲۰۲۳ را در مکانی آغاز می کند که نوسانات در حال کاهش است و برای معامله گران به طور یکسان الهام بخش نیست.

پس از گیر افتادن در تعطیلات کریسمس و سال نو، قیمت بیت کوین در محدوده باریکی ثابت مانده است.

بیت کوین با از دست دادن سالانه حدود ۶۵ درصد در سال ۲۰۲۲، مسلماً یک سال نزولی کلاسیک داشته است، اما تعداد کمی از آنها به طور فعال فعلاً بهبودی را پیش بینی می کنند.

همه چیز برای یک هادلر معمولی پیچیده است که به دقت محرک های کلان فدرال رزرو ایالات متحده و تأثیر سیاست های اقتصادی بر دلار قوی تر را زیر نظر دارد.

قبل از بازگشت وال استریت در ۳ ژانویه، کوین تلگراف عوامل دخیل در عملکرد قیمت بیت کوین در هفته آینده و پس از آن را بررسی می کند.

معامله گران بیت کوین از کاهش قیمت جدید در میان قیمت ثابت می ترسند

دارندگان بیت کوین ممکن است به نوسانات امیدوار باشند، اما بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، تاکنون اقدامات قیمت بیت کوین به وضوح در کما گیر کرده است. من اینجا هستم.

با حجم کم معاملات کریسمس، بسته شدن سه ماهه و سالانه کندل‌ها، و حتی چاپ داده‌های کلان قبل از آن، به نظر می‌رسد وضعیت موجود غیرقابل دفاع باشد.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، نوسانات بیت کوین بر اساس شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL) حتی در پایان سال به پایین ترین حد خود رسیده است.

نمودار شمعی هفتگی شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL).منبع: Trading View

با نگاهی به آینده، معامله گران در مورد آینده BTC/USD محافظه کار هستند زیرا نشانه هایی از یک تغییر اساسی در بازار کاملاً وجود ندارد.

ایل کاپو از کریپتو می‌گوید: «باید یک پمپ کوچک به مقاومت وجود داشته باشد تا همه دوباره صعودی شوند. همین تله گاوی در سراسر سال ۲۰۲۲ اتفاق افتاده است، اما مردم یاد نگرفته‌اند.» ادعا کرد در آن روز.

“به احتمال زیاد ۱۲k”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Il Capo در Crypto/Twitter

نظرات او برای اولین بار در چند روز گذشته با افزایش جزئی بیت کوین به بالای ۱۶۷۰۰ دلار همراه شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

تاجر و تحلیلگر محبوب پنتوشی با این موضوع موافقت کرد. با پرچم ۱۲۰۰۰ دلار به عنوان منطقه پشتیبانی کلیدی بیت کوین از نظر حجم در بازه های زمانی بالاتر بازبینی می شود.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: پنتوسی / توییتر

در همین حال، تونی گینا، تحلیلگر همکار، دوباره دو برابر شد طبقه بیت کوین/دلار ۱۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار.

یک نظر توییتری در تاریخ ۱ ژانویه تایید کرد: “ما انتظار داریم طی ۲ تا ۳ ماه به همه این سطوح برسیم.”

مایکل بری هشدار داد که تورم بازخواهد گشت

در حالی که تنها یک هفته تا رسیدن شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) در دسامبر باقی مانده است، اولین روزهای ژانویه از نظر کاتالیزورهای کلان قیمت بیت کوین نسبتا آرام بوده است.

با این حال، این بدان معنا نیست که چیزی برای مراقبت وجود ندارد، زیرا شاخص مدیران خرید (PMI) و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی همگی در هفته آینده منتشر می‌شوند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، روند کوتاه‌مدت تا میان‌مدت همچنان یکی از تورم‌های پایین‌تر است و به دارایی‌های ریسک فضای بیشتری برای مانور می‌دهد.

فدرال رزرو هنوز تغییری در افزایش نرخ بهره نشان نداده است، حتی اگر سرعت افزایش نرخ از قبل کاهش یافته است. به محض رسیدن این سیگنال ها، احساسات در مورد ریسک پذیری باید به طور قابل توجهی تقویت شود.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

فدرال رزرو صورتجلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در ۴ ژانویه خود را منتشر کرده است که راهنمایی روشنی در مورد سیاست های آینده ارائه می دهد.

اما برای مایکل بری، سرمایه گذار کوتاه مدت، حتی آن سناریوی ملایم تر پایان داستان تورم نیست.

وی گفت: تورم به اوج خود رسیده است اما این آخرین اوج این چرخه نیست. هشدار داد در یک توییت در تاریخ ۲ ژانویه.

در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، شاخص قیمت مصرف کننده کاهش می یابد و احتمالاً منفی می شود، و ایالات متحده احتمالاً طبق تعریف وارد رکود خواهد شد. سخت نخواهد بود.”

پیامدهای سیاست فدرال رزرو در عملکرد بازار سهام در سال ۲۰۲۲ مشهود است، به عنوان مثال، S&P 500، سال را ۱۰۰۰ واحد پایین تر از بسیاری از برآوردهای محبوب به پایان رساند.

در حالی که بازارها در انتظار اولین روز معاملاتی وال استریت در سال ۲۰۲۳ هستند، شاخص دلار آمریکا در حال حاضر با آنچه که می تواند اولین پوشش نقره ای این ارز دیجیتال در سال باشد، دست و پنجه نرم می کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) اکنون پس از بازگشت به سطح ۱۰۰ واحدی، در خطر سقوط بیش از شش ماهه حمایت بدون چالش قرار دارد.

کالوم توماس، موسس شرکت تحقیقاتی کلان Top Down Charts، کالوم توماس، رئیس بخش تحقیقات می گوید: بازار: DXY دوباره در آستانه سقوط است، بازده ۱۰ ساله به مقاومت می رسد، نفت WTI در برابر مقاومت باز می گردد، طلا در مقاومت متوقف می شود، سهام متوقف می شود. رئیس پژوهشگاه گفت: بسته شدن برخی از نظرات توییتری آن روز.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

مشکلات کاهش در داده‌های هشرت فشرده

در دنیای بی‌نظمی از مبانی بیت کوین، سال جدید مانند همیشه است.

تعدیل سختی بیت کوین که برای ۳ ژانویه برنامه ریزی شده است، سودهای دو هفته پیش را از بین خواهد برد و نشانه آن است که ماینرها بر عملکرد قیمت بیت کوین تحت فشار هستند.

پس از افزایش ۳.۲۷ درصدی در ۱۹ دسامبر، داده های BTC.com نشان می دهد که در این هفته کاهش ۳.۵ درصدی با مشکل مواجه شده است و نتوانسته رکوردهای جدید تاریخ را بشکند.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

داده‌های سختی خود بینش جالبی در مورد سلامت بیت‌کوین ارائه می‌دهند. علیرغم نگرانی ها در مورد ثبات مالی ماینرها، رقابت برای یارانه های بلوکی همچنان بالاست.

با این اوصاف، داده‌های اواخر دسامبر تصویری تلخ از شرکت‌کنندگان متوسط ​​شبکه را به تصویر می‌کشند، با نرخ هش (تخمینی از کل قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج) به پایین‌ترین سطح خود در سال.

چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری کاپریول، می‌گوید: «این بی‌رحمانه‌ترین تسلیم استخراج‌کننده بیت‌کوین از سال ۲۰۱۶ و احتمالاً تا کنون است». نظر داد به هنگام.

کاپیتولاسیون Hashribbon کمترین میزان هش بیت کوین را برای سال ۲۰۲۲ به دست آورده است. ماینرها تحت فشار شدید حاشیه های تحت فشار در سراسر جهان ورشکسته و نکول خواهند شد.

نمودار حاشیه نویسی هش ریبون بیت کوین.منبع: چارلز ادواردز / توییتر

نمودار همراه نشان می دهد که اندیکاتور روبان هش بیت کوین وارد منطقه “کاپیتولاسیون” دیگری شده است و ماینرها به طور انبوه نرخ هش را قطع می کنند. رویداد مشابهی در ژوئیه ۲۰۲۲ رخ داد که یک سال قبل از آن اتفاق افتاد.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، شرکت های استخراج بیت کوین عمومی همچنان این فشار را احساس می کنند، به طوری که Core Scientific یک وام قبل از ورشکستگی حدود ۴۰ میلیون دلار از طلبکاران، از جمله بلک راک، دریافت کرده است.

عرضه بیت کوین متوقف خواهد شد

با هفته‌ها نوسان در بیت‌کوین، البته انگیزه کمی برای فروش در بین صاحبان سهام وجود دارد.

آخرین داده‌های زنجیره‌ای از این تئوری پشتیبانی می‌کنند و عرضه بیت‌کوین با عقب‌نشینی سفته‌بازان به طور فزاینده‌ای خاموش می‌شود.

طبق گفته شرکت تحلیل زنجیره ای گره شیشه ای، عرضه ثابت در کیف پول در پنج تا هفت سال گذشته به بالاترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۸ رسیده است.

آخرین بار عرضه BTC در نمودار ۵-۷ سال پیش فعال بود. منبع: Glassnode/Twitter

این روند در بیشتر سال گذشته ادامه داشته است زیرا کسانی که بیت کوین را در نیمه گذشته خریداری کرده اند، شاهد بازگشت قیمت خرید خود هستند.

با افزایش سن عرضه، میزان حرکت سکه‌ها در کوتاه‌مدت نیز کاهش می‌یابد که نشان‌دهنده فقدان معاملات معمول سفته‌بازی است.

عرضه بیت کوین که آخرین بار ۳ تا ۶ ماه پیش فعال بود، اکنون به پایین ترین سطح خود در ۵ سال گذشته رسیده است. گلاسنود تاییدعرضه که سه تا پنج سال پیش قوی بود، اکنون به پایین ترین سطح خود در یک سال گذشته رسیده است.

آخرین باری که عرضه بیت کوین فعال بود ۳-۶ ماه پیش در نمودارها بود. منبع: Glassnode/Twitter

منابع تحلیلی Stockmoney Lizards پاسخ داد به داده های غیرفعال مشابه در پایان ماه گذشته.

نمودار همراه رابطه بین عرضه غیرفعال قیمت بیت کوین و بالا و پایین های کلان را نشان می دهد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Stockmoney Lizards/ توییتر

احساسات در سرزمینی متروک

احساسات نه اینجا و نه آنجا وجود دارد، با نشانه های مشابهی که بسیاری از فعالان بازار به سادگی نمی دانند در مورد آینده ارزهای دیجیتال چه احساسی داشته باشند.

مرتبط: “زمستان رمزنگاری” در سال ۲۰۲۳ به پایان نمی رسد – دیوید مارکوس مدافع بیت کوین

این یکی از خوانش‌های سنجش احساسات محبوب، شاخص ترس و طمع رمزنگاری است، که به گشت و گذار در قلمرو درست بالای «ترس شدید» ادامه می‌دهد.

داستانی که در حال حاضر مشخصه بخش زیادی از دوره پس از سقوط FTX بوده است، به نظر می رسد احساسات در مورد اینکه ارز دیجیتال واقعاً چقدر بد است گیج شده است.

از میان پنج براکت احساسی شاخص، تنها Fear در هفته‌های اخیر ادامه داشته است و آخرین سفر به Extreme Fear در اواخر نوامبر انجام می‌شود.

همانطور که Cointelegraph در یک راهنمای اختصاصی توضیح می دهد، Fear & Greed می تواند بینش های کلیدی را در مورد فعالیت بازار بر اساس رفتار سرمایه گذار ارائه دهد. در سال ۲۰۲۲ به پایین ترین سطح ۶/۱۰۰ رسید. این امتیازی است که در طول عمر بیت کوین به ندرت دیده می شود.

دانیل چئونگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری Syncacy Capital، گفت: «در حالی که سال ۲۰۲۲ سال سختی از نظر احساسات ارزهای دیجیتال بوده است، از منظر بنیادی، چیز زیادی در مورد چشم انداز بلندمدت این صنعت برای گفتن وجود ندارد. او گفت: “هرگز هیجان زده نبودم.” نتیجه در یک تاپیک توییتر در ۱ ژانویه.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا