🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس فدرال رزرو می‌گوید CBDC عمده‌فروشی ایالات متحده امیدوارکننده است، اما تصور خرده‌فروشی دشوار است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

میشل بومن، فرماندار فدرال رزرو، در یک سخنرانی در دانشگاه جورج تاون درباره CBDC بالقوه ایالات متحده بحث کرد.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در ۱۸ آوریل در دانشگاه جورج تاون، سخنرانی «چشم انداز» در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) ارائه کرد. بومن گفت که فدرال رزرو نقش کلیدی در بحث CBDC ایفا می کند. تحقیقات او در مورد مشکلاتی که CBDCها ممکن است حل کنند و مسائل طراحی و سیاستی که با آنها همراه است با اشتیاق کمی روبرو شد.

بومن نیاز به CBDC ها برای بهبود سیستم های پرداخت و توانایی آنها برای تقویت شمول مالی در ایالات متحده را زیر سوال برد. CBDC باید از سیستم جدید FedNow برای به دست آوردن جایگاه بازار بهتر عمل کند، و ۴.۵٪ از آمریکایی های بدون بانک می گویند که نمی خواهند از CBDC استفاده کنند. بومن افزود:

خانوارهای بدون بانک نیز احتمال کمتری دارند که تلفن همراه داشته باشند یا به اینترنت دسترسی داشته باشند، که مانعی برای پذیرش CBDC خواهد بود.

بومن همچنین CBDC را به عنوان وسیله ای برای اجرای سیاست نمی دید. او فکر می کرد که قابلیت برنامه ریزی CBDC ها “در تضاد کامل با انعطاف پذیری و آزادی موجود در ارز فیزیکی و سپرده های بانکی” است که می توان از آنها بهره برداری کرد. علاوه بر این:

این نوع کنترل همچنین خطر سیاسی کردن سیستم پرداخت را به همراه دارد و در مرکز آن نحوه خرج کردن پول است. CBDC که اجازه این نوع کنترل را داد. […] استقلال فدرال رزرو نیز ممکن است تهدید شود. ”

ترس از ناشناخته برخی از نتایج بومن را رنگ آمیزی کرد. او گفت که باید یک چارچوب نظارتی برای پرداخت‌های فرامرزی ایجاد شود، استیبل کوین‌ها ممکن است بسته به قوانین آینده جایگزین‌هایی ارائه دهند و حریم خصوصی کاربران ممکن است توسط CBDC به خطر بیفتد. او بدون بررسی بیشتر گفت. لایحه جدید استیبل کوین ایالات متحده به فدرال رزرو اجازه می دهد تا بر صادرکنندگان استیبل کوین غیر بانکی کنترل داشته باشد.

مرتبط: به گفته این مقام، بانک انگلستان برای نقش بیشتر توکن سازی در امور مالی آماده است

بورمن استدلال های همکار خود کریستوفر والر را تکرار می کند و این ادعا را رد می کند که CBDC موقعیت دلار آمریکا را در اقتصاد بین المللی تقویت می کند و می گوید که نقش بین المللی دلار به عواملی مانند اندازه اقتصاد و قدرت ایالات متحده بستگی دارد. به دلیل مؤسسات و سایر مواردی که CBDC بر آنها تأثیر نمی گذارد.

ما باید بپرسیم که در حال حاضر چه اصطکاک‌هایی در سیستم‌های پرداخت وجود دارد یا می‌تواند ایجاد شود. این همه است چه چیزی CBDC می تواند حل کند یا چه چیزی CBDC می تواند حل کند کارآمدتریناو نتیجه گرفت که تعداد کمی CBDC های خرده فروشی را توصیه می کنند.

تصور دنیایی که در آن معاوضه بین مزایا و پیامدهای ناخواسته بتواند CBDC های دسترسی مستقیم را برای استفاده هایی غیر از بین بانکی و عمده فروشی توجیه کند، دشوار است.

او اذعان کرد که CBDC های عمده فروشی در مورد تراکنش های بزرگ و پردازش پرداخت های بین المللی وعده هایی دارند.

مجله: یوان دیجیتال چین یک سلاح سایبری اقتصادی است که آمریکا در حال خلع سلاح آن استنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا