🚨 اخبار ارز دیجیتال

صفحه یافت نشد | ۴۰۴ | Cointelegraph

ایالات متحده و ویتنام قراردادهای تجاری و شراکتی به ارزش میلیاردها دلار را برای پیشرفت صنایع هوش مصنوعی، نیمه هادی ها و محاسبات ابری انجام داده اند.

بر اساس اظهارات در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در ۱۱ سپتامبر، ایالات متحده و ویتنام قراردادهای تجاری و مشارکت هایی به ارزش میلیاردها دلار برای پیشبرد همکاری در زمینه هایی مانند فناوری هوش مصنوعی (AI) امضا کرده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده گفت که این اقدام یک “بهبود” رسمی در روابط بین دو کشور با تمرکز بر حوزه های کلیدی مانند محاسبات ابری، نیمه هادی ها و هوش مصنوعی است.

ما در حال تعمیق همکاری خود در زمینه فناوری‌های حیاتی و نوظهور هستیم، به‌ویژه زمانی که صحبت از ساخت یک زنجیره تامین نیمه‌رسانای انعطاف‌پذیرتر می‌شود.»

وی در ادامه گفت که انتظار دارد این مشارکت اقتصادی تجارت و سرمایه گذاری بین کشورها را “تسهیل” بیشتر کند. با این حال، او مطمئن شد که این اقدام برای “محافظت از چین” نیست، بلکه ایجاد یک “بنیاد باثبات” در منطقه است.

روسای شرکت های بزرگ در این زمینه از جمله گوگل، اینتل، بوئینگ، آمکور، مایکروسافت و انویدیا نیز در این مراسم حضور داشتند.

این علاوه بر قراردادهای دیگری است که بوئینگ و دیگری با آمکور امضا کرده اند، که قصد دارد یک کارخانه جدید در نزدیکی هانوی، پایتخت ویتنام افتتاح کند. طبق اعلام کاخ سفید، این شرکت مونتاژ، بسته بندی و آزمایش تراشه های هوش مصنوعی را از اکتبر سال جاری آغاز خواهد کرد.

مرتبط: با ادامه ممنوعیت تراشه های هوش مصنوعی ایالات متحده، Tencent از رقیب ChatGPT در چین رونمایی کرد

بر اساس داده‌های Acclime، ارائه‌دهنده خدمات شرکتی منطقه‌ای در آسیا، ویتنام با تولید ناخالص داخلی ۴۵۰ میلیارد دلاری، رتبه ۳۴ را در جهان دارد و یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در جهان است.

همچنین اخیراً تغییری از مدیریت اقتصادی متمرکز به مدیریت اقتصادی بازتر صورت گرفته است که ایالات متحده را قادر ساخته است تا به یکی از بزرگترین بازارهای صادراتی خود تبدیل شود.

با این توافق اخیر مبتنی بر هوش مصنوعی، گزارش شده است که ایالات متحده روابط دوجانبه ویتنام را در دو سطح افزایش داده است. این مکان در گذشته توسط چین، روسیه، هند و کره جنوبی اشغال شده بود.

علاوه بر این، روابط با ایالات متحده قبلاً به دلیل تمایل به خشم نکردن چین و روابط مختل شده توسط جنگ سرکوب شده بود.

این تحولات از سوی ویتنام در حالی صورت می‌گیرد که دولت‌ها در سراسر جهان، به‌ویژه ایالات متحده و چین، برای توسعه و استقرار سیستم‌های هوش مصنوعی سطح بالا رقابت می‌کنند.

در اکتبر ۲۰۲۲، دولت بایدن صادرات جدیدترین و قدرتمندترین تراشه های نیمه هادی ساخت ایالات متحده به چین را ممنوع کرد و در حال بررسی تشدید این ممنوعیت است.

مقررات جدید هوش مصنوعی چین در ماه اوت اجرایی شد. پس از اجرایی شدن قانون جدید، بیش از ۷۰ مدل هوش مصنوعی با بیش از ۱ میلیارد پارامتر عرضه شد.

مجله: AI Eye: ChatGPT، AI جعلی پورنو کودک، بررسی های مثبت هوش مصنوعی در آمازون برای نتایج بهتر

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا